Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 30

  • 28 004
  • 761
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 038
Моята също цъка , но си опира брадичката ?
Пришките на горната устна ѝ излизаха до втория месец. Цъкаше, мъкаше. Все още често засуква с устната навътре, но се е пообработила. 😄

# 481
  • Мнения: 7 776
Брадичката няма общо в обсъждания казус. Трябва да види консултант засукването, за да се установи защо засуква плитко и цъка във вашия случай.

Краси, това е било вероятно. Иначе можеш да й коригираш устната леко с пръстче. Зъбчетата отпред имат ли разстояние един от друг?

# 482
  • Несебър
  • Мнения: 529
Имат, да. Но от това, което знам е нормално при непостоянно съзъбие.

# 483
  • Мнения: 7 776
Ако предните два имат е хубаво да говориш със стоматолог да огледа френулума. Моята стоматоложка каза,че понякога се дръпва сам и не пречи в последствие на постоянните зъби. При каката така се получава и вероятно ще й се размине корекция. Но ако все още пречи на подреждането на предните зъби след 4 год, ще трябва корекция, за да не излязат и постоянните зъби така - защото от разстоянието между предните два се изкривяват съседните.

# 484
  • Несебър
  • Мнения: 529
Диастемата е наследствена по принцип. Може и след някаква травма да се придобие. Аз също като дете бях с разстояние между зъбите, не само между резците. Когато излязат всички постоянни зъби и се подреждат, с близки контакти, без разстояние(най-често).

# 485
  • Мнения: 7 776
Аз говоря конкретно за разстоянието между предните зъби в следствие на френулум, който е хванат за венеца. От него се получава разстоянието между предни два и сгъчкване на останалите зъби. И другото вече написах. Ако не е такъв случая,чудесно. Но ето при моите деца е такъв 😉

# 486
  • Мнения: 10 885
Много полезен разговор, много благодаря.
Загледах се и разстояние има между зъбите и сякаш и юздичката е захваната там, ама не ми дава засега да я снимам, та ще трябва да я издебна с помощник Simple Smile

# 487
  • Мнения: 72
Здравейте,бебето ми е на 2+++ и от известно време запонча да прави дълги паузи през нощта. Последно яде в 20:00 и след това се събужда в 4 или 5 ,яде и  пак си ляга. Въпросът ми е дали би се отразило това на количеството кърма? Също така я кърмя на поискване и през деня си хапва на често.

# 488
  • Мнения: 1 038
Аз съм така с по-голяма пауза нощем , колкото и да ме предупреждаваха , че ще намалее кърмата .така си се нагласихме . През деня сме на 2 часа приблизително . Вечер прави паузи 10-12 часа .
Здравейте,бебето ми е на 2+++ и от известно време запонча да прави дълги паузи през нощта. Последно яде в 20:00 и след това се събужда в 4 или 5 ,яде и  пак си ляга. Въпросът ми е дали би се отразило това на количеството кърма? Също така я кърмя на поискване и през деня си хапва на често.

# 489
  • Мнения: 7 776
Rainbow, хубаво е да инициирате поне едно кърмене в периода 20-4 часа. Паузата е голяма за толкова малко бебе. Да, липсата на нощно кърмене и такава голяма пауза могат да се отразят негативно на лактацията и наддаването на този етап. Все пак споделете как е организирано кърменето през деня, колко кърмения има за 24 часа, колко е наддаването за 1 и 2 месец,рождено и изписано тегло, колко са нааканите и напишкани памперси за 24 часа?
Това,че при някое бебе паузата не е проблем, не значи,че в общия случай резултатът не е лошо наддаване и намаляване на кърмата. Затова и задавам конкретни въпроси за вашата ситуация.

# 490
  • Мнения: 72
Броят кърмения е 8 . Нааканите памперси са между 2 и 4, а напишаните може би 6,7 не съм ги  броила точност. Роди се 3,600 , но ни изписаха 3,200 . Понеже живея в Англия и тук не мерят бебетатя всеки месец, а две седмици след изписването беше 3,700 (тогава ми казаха да я дохранвам заради жълтеницата, но веднага след това спрях ам).  На ваксината,когато я водих на втория месец беше 5,500 . Днес я теглих и е 6,300 . Simple Smile

# 491
  • Мнения: 7 776
Чудесно е наддаването, браво. Продължавайте така през деня и иниицирайте 1 кърмене през тази дългата пауза - примерно преди да си легнете Вие и всичко ще е наред.

# 492
  • Мнения: 72
Благодаря Ви за бързия отговор. Ще се постарая да добавим още едно хранене.

# 493
  • Мнения: 10 885
Вкъщи с дружни усилия успяхме да снимаме горните резци, надявам се да се вижда добре и френулума. Ако не, ще се борим за по-ясни снимки Simple Smile
Скрит текст:



# 494
  • Несебър
  • Мнения: 529
Същата работа е при нашата мома, къс е. Аз не можах да снимам, стиска устни, дори не мога да ѝ видя зъбите, чешита. 😁

Общи условия

Активация на акаунт