Февруарски бебчовци 2021 👶

  • 22 979
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 245
Момичета, аз съм от бъдещите майки през Април. Искам да ви попитам за мнение като вече опитни - колко дрешки за първия месец ползвахте реално? Харесвам супер много неща онлайн, но знам, че бебоците растат като гъби и няма смисъл да накупвам прекалено много.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 010
При нас рожденото тегло и това от изписването съвпадат, та не съм се замисляла.

За дрешки зависи дали имаш сушиля - ние имаме и мога да си карам с 5 бодита, 5 ромпъра и още толкова тензухени пелени, панталончета, блузки и чорапки. Аз обаче имам над 25 бодита, поне 10 ромпъра и безброй чифтове чорапи и разни гащеризончета, блузки и т.н. Но се събраха и от баткото и сега с новите подарени.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 556
И ние сме със сушилня и карам с по 5-7 бройки бодита, ромпърчета, ританки и чорапки. Имам още доста, но са ми излишни.

# 18
  • Мнения: 444
Аз ползвам 7 комплекта от клинче и боди и 5 цели пижами, 10тина чифта чорапи, 10тина чифта ръкавички и 5-6 шапки. Лигавниците са може би най-оборотни, от тях поръчвах допълнително и може имам към 15 в момента. Имам сушилня и общо взето цялото пране, сушене и гладене ми отнема около 3 часа. Сменям дрехи много, моята госпожица обича да си вирне краката на повивалника, за да може качествено да напишка и бодито 😂 съответно ако едното е мокро сменям и другото, за да няма модни гафове.  Може би го казвам за втори път, но нас ритънките се оказаха неудобни, въпреки че всички ми казваха да не взимам клинчета, защото чорапите щели да падат и детето да е босо. На моето дете чорапите не му падат, защото са му по размер и скоро даже ще й станат малки. Отделно от по-големите размери ми изпратиха много подаръци хора, от които изобщо не съм очаквала, съответно много неща ще даря, защото не ми харесват, та имай и тези подаръци предвид, при теб може да са сполучливи.

# 19
  • Мнения: 93
Здравейте,
Аз не съм имала следродилна депресия, но пък с бредната бременност имах и беше ужасно. Дано всички, които страдат да я превъзмогнат бързо.
Беба няма бебешко акне, но още е със жълтеница. Кара я само на кърма, обаче май не наддава достатъчно и ми е притеснено. След два дни става на месец и ще я претегли лекаря, дано всичко е наред.
Аз спя с потниците от Лидъл и подплънки.
Колики няма, прицка и ака без проблем, давам БиоАмика.

# 20
  • Мнения: 71
Момичета, имам въпрос към кърмещите. Пиете ли кафе и забелязвате ли някакво влияние върху бебчетата?

# 21
  • Мнения: 2 883
Аз пия по 2 не много силни кафета, както през бременността. Пия по време или веднага след кърмене и не съм усетила да и влияе.

# 22
  • Мнения: 102
Аз пробвах, да пия кафе, но бебка не Спа цяла нощ плака. Дори помислих, че са колики, но на другият ден не употребих повече кафе и проблемът се реши. Всеки организъм и всяко бебче е различно Simple Smile

# 23
  • Мнения: 58


Здравейте мами, да попитам някоя от вас използва ли тази помпа? Ако да може ли да споделите на каква сила на изцеждане я ползвате и по колко кърма успявате да изцедите с нея и за колко време. Аз явно си имам малко кърма защото изцеждам в най-добрия случай общо от двете гърди 40 мл. за обшо време 30 мин... много бавно ми се струва за толкова малко количество... първо включвам на масаж за около 2-3 мин на 6-7 сила след това изцеждането най-много на 10 понеже ме боли.. искам да сравня с вас дали при мен е само бавно. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 038
Треперят  ли ви крайниците . Кога се появява треперенето ? Колко е често  ? Изчезна ли при някои  ?
И още нещо .. моята малка шушулка постоянно издава звуци идващи от гърлото наподобяващи храчка . Тоест сигурна съм че е събран секрет и фр на гърлото който не преглъща . Чустя нослето два пъти на ден с фр или стеримар и издърпвам събраното . Няма сополи . Какъв е този звук ? Болна ли е ?

# 25
  • Мнения: 51


Здравейте мами, да попитам някоя от вас използва ли тази помпа? Ако да може ли да споделите на каква сила на изцеждане я ползвате и по колко кърма успявате да изцедите с нея и за колко време. Аз явно си имам малко кърма защото изцеждам в най-добрия случай общо от двете гърди 40 мл. за обшо време 30 мин... много бавно ми се струва за толкова малко количество... първо включвам на масаж за около 2-3 мин на 6-7 сила след това изцеждането най-много на 10 понеже ме боли.. искам да сравня с вас дали при мен е само бавно. Simple Smile

Чиста обирница е тази помпа. Ползвах я- същата работа даже 30 мил бяха много да изцедя с нея на най-висока степен! Ужссс... в болницата се измъчих с нея и там ми дадоха съвсем обикновенна помпа- колби им казват.. родих се! За 20 мин му изцеждах дажбата.. https://www.baby.bg/baby-nova-pompa-za-karma-kolba.html не са скъпи има и по 9/10 лв. Вършат същата работа!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 010
skk007, как е бебчето?

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Благодаря за темата, Скарлет!
Включвам се колкото да мога да ви следя, за съжаление не мога мн мн да пиша. Малкия никак не е добре Sad всички изследвания са му наред, всичко е в норма, той се храни нормално и качва, Но единия му крак е силно отекъл в коляното и пищи от болка. В момента е на два антибиотика и противоалергични инжекции, защото се изолира единствено стафилокок в носа и опитите на лекарите са да се изчисти. Още 6 дни ще е на това лечение и след това от болницата тук ще ни пратят в детска ревматология София. Там вече ще ни очакват за продължаващо лечение от същия професор, който води лечението и тук, но в момента отсъства от страната и няма как (и смисъл) да ходим без да го има него там. Никога не съм си представяла, че ще минавам през нещо подобно! Диагнозата за момента е артрит, обаче никой не е срещал подобно заболяване в такава ранна възраст и никой освен професора, който води лечението не се наема да предприеме нищо.

# 28
  • Мнения: 374
Пращам ти хиляди прегръдки и кураж. Бъди силна и всичко ще се оправи!
Много съжалявам, че ти се налага да преминаваш през нещо подобно. Ние тук сме с теб!
Благодаря за темата, Скарлет!
Включвам се колкото да мога да ви следя, за съжаление не мога мн мн да пиша. Малкия никак не е добре Sad всички изследвания са му наред, всичко е в норма, той се храни нормално и качва, Но единия му крак е силно отекъл в коляното и пищи от болка. В момента е на два антибиотика и противоалергични инжекции, защото се изолира единствено стафилокок в носа и опитите на лекарите са да се изчисти. Още 6 дни ще е на това лечение и след това от болницата тук ще ни пратят в детска ревматология София. Там вече ще ни очакват за продължаващо лечение от същия професор, който води лечението и тук, но в момента отсъства от страната и няма как (и смисъл) да ходим без да го има него там. Никога не съм си представяла, че ще минавам през нещо подобно! Диагнозата за момента е артрит, обаче никой не е срещал подобно заболяване в такава ранна възраст и никой освен професора, който води лечението не се наема да предприеме нищо.

# 29
  • Мнения: 51
Благодаря за темата, Скарлет!
Включвам се колкото да мога да ви следя, за съжаление не мога мн мн да пиша. Малкия никак не е добре Sad всички изследвания са му наред, всичко е в норма, той се храни нормално и качва, Но единия му крак е силно отекъл в коляното и пищи от болка. В момента е на два антибиотика и противоалергични инжекции, защото се изолира единствено стафилокок в носа и опитите на лекарите са да се изчисти. Още 6 дни ще е на това лечение и след това от болницата тук ще ни пратят в детска ревматология София. Там вече ще ни очакват за продължаващо лечение от същия професор, който води лечението и тук, но в момента отсъства от страната и няма как (и смисъл) да ходим без да го има него там. Никога не съм си представяла, че ще минавам през нещо подобно! Диагнозата за момента е артрит, обаче никой не е срещал подобно заболяване в такава ранна възраст и никой освен професора, който води лечението не се наема да предприеме нищо.


Сърцето ми се къса за малкото слънце.. Дано бързо мине и да остане в миналото ❤

Общи условия

Активация на акаунт