Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 36

  • 69 094
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Шотландия/Абърдийн
  • Мнения: 650
Скумрия на фурна и зелена салата🍴



Благодаря за новата тема ❤️🌷🌹🌼

# 61
  • Мнения: 3 253
За вечеря пържени кюфтета с картофена салата и палачинка с домашно сладко от череши.

# 62
  • Мнения: 15 248
MEERA, давам веднага:
Скрит текст:
Работя върху основната си рецепта за овесени бисквити/блат:
В една купа се слагат две яйца, сипва се един пакет от 200гр. овесени трици(или се отмерват 12 пълни супени лъжици), добавя се 1/2 к.л.сол, 1/2 кофичка к.мляко с угасена в него 1/2 до 1к.л.бакпулвер, добавят се 4 ч.л. обезмаслено какао, 4 ч.л. обезмаслено сухо мляко, ванилия, 4-5ч.л.течен подсладител, който става за термична обработка. С подсладителите е малко условно, защото някои са по сладки от други. Настоящия ми не е от най сладките и затова давам приблизително количество. Всичко се обърква добре и в тавичка върху хартия за печене се слага от сместа с лъжица. Пече се на 180-200гр. до готовност. Излязоха ми 16бр. бисквитки, които си разпределям на 4 дози по 4 бисквитки дневно.  Обикновено пека на вентилатор, но и без него става.
Крема направих като в купа смесих 2ч.л.какао, лъжичка подсладител, ванилия на прах, малко неподсладено течно кондензирано мляко, колкото да хомогенизира сместа и какаото се разтвори, добавих 250гр. рикота, разбих добре до получаване на крем и охладих в хладилника. Като изстинаха бисквитките, слепих две по две с крема, но само дневната доза. Другите после. Grinning
За солените бисквитки рецептата е същата, но там може да се добави сирене, извара, колбас, кашкавал. Не се слагат какаото, подсладителя, ванилията и сухото мляко. Добавя се лъжица ленено семе, поръсва се с поръска на вкус - сусам, мак, ким. Сместа отново се разпределя върху хартия за печене с помощта на лъжица като се оформят еднакви купчинки/бисквитки и се изпича.
Сладки бисквитки може да се направят и с ябълка и канела, ако ви се хапват плодови.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 448
Миди по провансалски (полуфабрикат)- не съм очарована, определено ги предпочитам с бяло вино и масло

# 64
  • Мнения: 6 607
Супа от домашен петел и зелена салата, и ракийка Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 3 098
Вчера не можах да снимам, но правих пил. бутчета и картофени кюфтета.
Днес пък пробвах японска темпура от зеленчуци. Станаха страхотни!

https://www.instagram.com/mamascookingexperiments/

# 66
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 498
Бъркани яйца с лук и бамя, пресни доматки и кашкавалче. О да, с бамя Stuck Out Tongue Winking Eye



Супичка с праз, пилешка кайма, целина, фиде и булгур



Солени бисквити със сирена

# 67
  • Варна
  • Мнения: 468
Всеки ден влизам в тази тема и черпя идеи от вас. Много благодаря за което. И реших да кача нещо и от мен.
Запеканка с броколи

# 68
  • Мнения: 9 119
От близо година не бях правила ☺
оказа се добро попадение, всичко се "измете"

за днес ще ви следя за идея, малко се поизчерпах особенно с неядящото нищо освен паста/пица/мръвка НО без зеленчуци наоколо

# 69
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Добро утро!
От мен гофрети 🍛

# 70
  • София
  • Мнения: 1 346
Marcheva14-може ли рецептата за халвата, че ми останаха очите в нея?

# 71
  • Шотландия/Абърдийн
  • Мнения: 650
🥣Пилешка супа със спанак

# 72
  • Мнения: 1 885
Простете и да ви е простено! 🤗 За Прошка изпекох много ароматен и вкусен кекс с извара, по рецепта на Labrex, който всички вкъщи оцениха високо. 👩‍🍳🥧😋🤩
http://---shoretner923-3qMz0UY

# 73
  • Мнения: 6 607
Простено да ви е, простете!
За Сирни Заговезни направих традиционните за Варненско-Шуменския край платеки.


Скрит текст:



Скрит текст:

# 74
  • Мнения: 9 092
Простете и простено да ви е!
Показвам "баницата"-закуска (лаваш на джоб, плънка - шунка, сирена и яйце на оче Simple Smile ), пък довечера ще са сиренето и яйцата. 

И пилето с ориз и арпа фиде от снощи https://pep-4o.blogspot.com/2021/03/blog-post_14.html

Общи условия

Активация на акаунт