Подстригахте ли косата на бебо?

  • 1 359
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
До сега не съм, харесва ми с дълга коса, слагам фиби, за да не й бърка в очите. Ако видя, че започне да цъфти, тогава ще махнем само краищата.

Това за голата глава и сгъстяването на косата е мит, гъстотата е наследствена и не може да се промени  Grinning

# 16
  • Мнения: 140
И мен това ме вълнува от няколко дни насам.Бебка още няма 3мес.,а косата вече  и влиза в очите.А според бабите и,не трябва да я подстригвам преди да направи годинка ThinkingНе виждам каква е логиката,ама и без това като че ли не ми се ще да я подстригвам.Затова да попитам може ли на тази възраст да и слагам лента за коса,поне да не и влиза в очичките

# 17
  • Мнения: 4 629
Сина ми се роди с малко коса и все още не му е много гъста. До сега сме го постригвали само 1 път. Ако имаше повече коса бих го водила на фризьор по-често  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 4 578
Синът ми се роди с много рядка и с малко коса. На 8 месеца му подстригах бретона, че му влизаше в очите, а на 11 - 0 номер. Сега е с хубава, гъста, къдрава коса /като майка си Mr. Green/, незнам дали е от подстригване или ген.
Щерката се роди със същата като него, но  по-тъмна. На 8 месеца я подстригах 0 намер, за да се промени като неговата, но не Rolling Eyes, остана като на баща й - по-слаба. Thinking. Е това е генът.

# 19
  • Мнения: 2 849
Вики се роди с монго коса ,но не мисля скоро да я подстригваме .Така ми харесва ,а и после все с къса коса ще ходи .

# 20
  • Мнения: 91
Йоана се роди с много коса, но после тя опада. И до сега съм и подстригвала само веднъж бритона. А чакам косица за фиби и плитчици smile3503

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Мисля, че може да подстрижеш малко бебо и да оформиш прическата. Но нула номер - голяма глупост. #Crazy Мен майка ми ме подстригала нула номер като съм била на годинка, именно да ми се сгъсти косата, щото като бебе почти съм нямала. Сестра ми се родила с голяма коса, та нея не са я подстригвали. Сега двете имаме еднакво гъсти коси- нормални.
Моят Марти няма кой знае колко голяма коса, но като беше на 8 месеца, помолих една позната да я пооформи малко край ушичките. Нищо че съм чула до 1г. да не се подстригва

# 22
  • Мнения: 2 271
Няма нужда да се подстригва късо косата за да се сгъсти.Всичко е генетично заложено.Ако детето е унаследило ген за рядка коса,колкото и да се подстригва ще си остане такава.

# 23
  • Мнения: 3 760
Това са бабини диветини - като подстригването на миглите например. Гъстотата на косата е генетично обусловена.
Моята бебка има прекрасна коса - естествено не я подстригваме. Удобно е, че вече можем да слагаме ластици и т.н.  Laughing

# 24
  • Мнения: 35 968
близките ми ме убеждават да я подстрижем нула номер,за да й се била сгъстила  Laughing !

глупости!

а косата на моята беба я отряза кака й докато готвех чинии в кухнята  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 186
На мен ми се струва глупаво...

Правилно ти се струва:)
В правилната посока си  Peace
Ние също се родихме с много коса и  сега вече е още повече като имаш напредвид че 3 пъти съм я постригвала съвсем леко колкото да не и влиза бретона в очите защото много я тормозеше
Ама много се чудя на майки които бръснат #Crazy гола глава бебетата си- ами ако тръгне да му се обръща някое косъмче навътре-направо не ми се мисли Shocked
Но всеки решава сам за себе си-това е моя съвет и мнение  bouquet

# 26
  • Мнения: 19
В никакав случай не бих я подстригала моята бебка. На нея това и е чара.
Аз също съм се родила с дълга коса и не са ме подстригвали. Сега косата ми си е нормална, даже навремето беше гъстичка.

Това си е ген!

# 27
  • Мнения: 4 621
Според мен това са глупости. Аз не бих си подстригала бебето Naughty

# 28
  • Мнения: 5 026
 Подстигахме го на 3 месеца-косата му беше огромна. Сега е почти на 8, а вече сме го стригали 3 пъти.

# 29
  • Мнения: 6 164
Ако пречи косата я подстрижи. Но няма да се сгъсти - тънка, рядка, гъста, твърда, мека, лъскава --- това е ген. Peace

Общи условия

Активация на акаунт