Козунаци 2021-ва

  • 53 010
  • 857
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 270
Този път ми се получи (малко повечко го препекох отгоре, заради предния ми провал 😂)



Има още два, но те втасват все още. И трите са по рецептата на Морена. Simple Smile
Ето ги и яйцата


# 736
  • Мнения: 1 996
И аз съм готова за празника.
По рецептата на Морена с локум

И по рецептата с лимонада на Ваня Джорджевич,  един с нутела и един с локум

След като за католическия Великден препекох козунака и стана сух, този път внимавах и ги извадих по-рано, но се измъчих с фурната ми.  Търсих и в няколко магазина, включително и в българския в града ни, брашно с повече белтъчини, максимумът, който намерих, беше с 11 гр, утре ще видим какво се е получило.

# 737
  • Мнения: 230
Пожелавам на всички Светъл Великден, да сте здрави и да ви се получават и козунаците и всичко, което ви е нужно!!

# 738
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 489
Колко градуса трябва да е във вътрешността, за да е изпечен козунакът?
Преди няколко години Джемма беше споделяла, но нещо не го намирам Sad

# 739
  • Мнения: 39 612
И аз съм готова. За поредна година по рецептата на Лабрекс с едно втасване, но този път втасваха два пъти. Ако хвана някое от децата да снима ще кача и снимки.

# 740
  • Мнения: X
Аз спирам да правя козунаци, че от снощи насам погълнах калории като за сумист.

Хубав празник на всички. 💐

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 4 598


Приключих за днес

# 742
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Колко градуса трябва да е във вътрешността, за да е изпечен козунакът?
Преди няколко години Джемма беше споделяла, но нещо не го намирам Sad
97 градуса.

И аз съм готова. Няколко, които не са на снимката, отидоха при майка и татко. + една торта яйце.






Подробни снимки в албума:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3567779986660385& … d=100002852556936


Светли празници на всички!

# 743
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 489
Благодаря много, Джемма! Simple Smile

Аз от вчера бая на два с квас и да не ги разваля на финала. Точно 36 часа ми отне от подхващане на стартера, до слагане във фурната. Голявото втасване беше през нощта и сутринта вече излизаше от купата, но беше много приятно като консистенция и много лесно се работеше при оформяне на фитилите.
Работих по тази рецепта Козунак с квас

# 744
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731

Х2  и една доза за кифли

# 745
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Един път са Джемма.

# 746
  • Мнения: 1 798
И аз приключих с козунакоправенето. Този път направих две дози- луда работа Satisfied Smiley



Направих две дози, защото исках да пробвам едно италианско брашно
Скрит текст:
втората доза с английско брашно, също се получи добре ,както винаги
При дегустирането италианското е с една идея по-меко, но и двата резултата са супер


Весели и светли празници на всички!

# 747
  • София
  • Мнения: 2 436
Момичета, имам въпрос, какви аромати освен ванилия слагате на козунаците? Моите на визия са добре, но някак си нямат този аромат който имат купешките.

Не мога да прикача изпечени. Дава ми, че файла е много голям.

# 748
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Прекрасни козунаци показвате, момичета, браво! Simple Smile

Момичета, имам въпрос, какви аромати освен ванилия слагате на козунаците? Моите на визия са добре, но някак си нямат този аромат който имат купешките.
Аз пък точно ароматите не им харесвам на купешките.  Лимонова кора, ванилия и ром слагам аз.

# 749
  • София
  • Мнения: 11 016
Момичета, имам въпрос, какви аромати освен ванилия слагате на козунаците? Моите на визия са добре, но някак си нямат този аромат който имат купешките.

Настъргана порт. или лим. кора, или есенция от тях. Също така може да се добавят подправки по желание: канела, инд. орхче, махлеб, мастикс, кардамом. В плънката може да се добави какао, а стафидите да се напоят в алкохол.

Общи условия

Активация на акаунт