С цената на един апартамент!

  • 5 904
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 089
малее, ужасно е да си буфер в такава ситуация. а и майка ти е, все пак.
аз немисля, че адвокатът ще помогне. т.е. може и да помогне в някаква степен, но тогава ти ще приключиш завинаги с отношенията с майка си, а може би и с баща си, ако и той е подвалстен на гнева на тази жена. а и защо ти е юрист - реално погледнато ти си решила да правиш ремонт на чужд имот. съмнявам се, че имате сключен договор с майка ти, а и твоето решение за ремонт си е лично твое. никой насила не те е карал. не мисля, че съдът би уважил жалба от ваша страна.
успех, мила!

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
, но тогава ти ще приключиш завинаги с отношенията с майка си, а може би и с баща си, ако и той е подвалстен на гнева на тази жена.
........ реално погледнато ти си решила да правиш ремонт на чужд имот. съмнявам се, че имате сключен договор с майка ти, а и твоето решение за ремонт си е лично твое. никой насила не те е карал. не мисля, че съдът би уважил жалба от ваша страна.
успех, мила!
Че те сега да не би да имат някакви нормални отншения с майка си Shocked
А отговорността за неоснователно обогатяване е от категорията на извъндоговорните отношения и отговорности, така че е без правно значение имали ли са или не договор Simple SmileЕто затова й трябва помощта на юрист Wink

# 17
  • Мнения: 6 167
според мен сте направили голяма грешка да инвестирате средства,в имот,който не е ваш.
дори и на майка ти... пак не е твой.
ако съм на твое място мисля,че има варианти. Peace

 - говори спокойно с нея и поискай в текст прав да ти препише апартамента. обясни ясно инвестицията , която сте направили и ако се съгласи и с половин уста - викай адвокат, нотариус. сега. жената явно се води от настроения. хвани я в подходящо такова.

- ако се опъне я заплаши, че ще се изнесете на квартира и повече няма да ви види очите.

- ако се съгласи - отиди при юрист и попитай какъв е шанса да я осъдите и как точно да стане

някъде по пътя съм сигурна, че майка ти ще се съгласи да ти препише имота.
спокойно, майка е, не може да е толкова зле!

ако не - може да прозвучи много грубо, но... или отивайте на квартира или при свекърва ти и затвори тази врата.

 Peace

# 18
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Съжалявам ,4е ще ти го кажа ,но майка ти не е добре. Shocked

# 19
  • Мнения: 323
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!
Няма да ми препише жилището никога.Казвала го е 100 пъти в прав текст.
Да,наистина направихме грешка,4е вложихме толкова много пари в нейния имот,ни никога не съм предполагала,4е ще се стигне дотук.
според мен тя има нужда и от психиатър.но няма как да и помогна по този проблем.
тя знае,4е сме вързани със заема,и 4ака сгоден момент да го натяква и да ехидни4и.
просто ни държи в ръцете си.
страх ме е,4е и на друго място да отидем-скандалите няма да секнат.но тогава ще прави сеири по вратите и пред хората.4увствам се от4аяна до н-та степен и на прага на психи4еските си сили!!!

# 20
  • Мнения: 15 619
Ужасна ситуация, но тя ще става още по-ужасна, ако позволиш на майка си да ви тормози. Май..та им на парите, бягай някъде другаде и живей спокойно.

# 21
  • Мнения: 179
И моя съвет е бягайте от там.Пари се изкарват ,изгубеното време и нерви не се връщат.И помни ,че рано или късно всичко се връща.Както има една поговорка"Бог забавя,но не забравя"  Жалкото е ,че това е родната ти майка.

# 22
  • Мнения: 3 323
И аз мисля че никой съд няма да уважи това че сте направили ремонт, а и така до никъде няма да стигнете ( да съдиш майка си ! ужас! макар и явно всичките неприятности  да са от нея). По скоро и кажи че ще отидете при свекървата ако това толкова я плаши ще е по склонна на разговори.

# 23
  • Мнения: 5 877
Откажете да плащате заема, да си вземе банката мебелите и прочие.
Изнесете се на квартира.

# 24
  • Мнения: 235
Ужас , много кофти ситуация. Незнам какво да кажа , но със сигурност първо се зареди със спокойствие , верно много е трудно да си спокоен когато около теб има истерия .
Мисля си какво бих направила в твоята ситуация , най-вероятно с непукизъм ще реагирам . Нека си вика , нека си крещи , остави я да видим до къде ще стигне . Най - лошото е да ви изхвърли насила,тогава вече ще го мислите.
Дано се оправи положението по-бързо. Praynig

# 25
  • Мнения: 958
Много неприатна ситуация но майка ти щом толкоз ревнува детето и го обича използвай това, кажи и че ако още веднъж направи нещо такова взиамш мъжа си и детето и се изнасяте а тя да се шири сама колкото иска
кажи и да забрави че има дъщеря и внуче (гадно е но може да помогне)
баща ти има дуамта за апартамента също нищо че е на нейно име
той може да я притисне не знам какви са ви отношенията, но тези скандали според мен рефлектират на детето, а пък и недай си боже може да си развалите и отношенията с мъжа ти.
Мога да ти кажа при мен какво би станало в такава ситуация: Мъжа ми е много горд става и си тръгва, аз никога не бих го оставила и тръгвам след него даже без да се замисля!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Все едно аз съм написала историята , само че отпреди 10години.По същия начин приехме с радост жилището , вложихме всичките си пари , също и парите от свадбата ,също и заеми .  Единствената разлика е че на мен ми е баба ,но аз съм израстнала принея .И се започна......................

# 27
  • Мнения: 323
последният път като се скарахме,мъжът ми и каза,4е ако кара така ,няма да ни види пове4е.последваха сълзи,и обещания ,4е няма ве4е така.но когато види 4е нещо ново сме си купили и се запо4ва-купувайте,аз така фино ще ви изиграя,ще се 4удите къде да си носите модерните шкафове. #Cussing outсега си е внушила,4е сем-вото на мъжа ми са цигани,и мисли да ходи да ги "разследва".проблемът с нея е комплексен.меси се за най-малкото.баща ми е мъж под чехъл,не смее да гъкне.най-много ме страх,4е детето ще се травмира от вси4ко това.пишман стахахме с тази наша луда баба!!! smile3518

# 28
  • Мнения: 15 619
Заплаши я, че няма да й позволиш да види детето ти повече, ако трябва се изнесете и не се поддавайте на увещания да се върнете в апартамента, освен ако не ти го препише / в което се съмнявам, но поне можеш да опиташ /.

# 29
  • Мнения: 4 195
е добре де........абе..................
Прави се като брат ми - ножа на гърлото и или се оправяй или те изкормих. Майка ми ми дължи живота си - брат ми щеше да я изкорми ако щете ми вярвайте - да видиш колко тих и кротък човек стана.......
Боже, Боже, хора има ли вариант нещо да ни накара ние да сме такива изроди с децата си. Много се чудя - колко трябва да си изкуфял, колко психично болен идиот трябва да си, за да го причиниш на детето си.
Мен ако питаш - ще и строша всичките зъбки да не може да съска повече. Аз не се оправям интелигентно с идиоти - бой до дупка да и дойде акъла. Боклук скапан. Ще ви травмира детето, пази го от нея. Аз не бих я допуснала в жилището - нека викне полиция.........после ще и се отще #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт