С цената на един апартамент!

  • 5 908
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 323
Незнам как да го обясня,но тя навсякъде е способна да дойде,да ме дебне по улиците,да прави ако щете телефонен тероризъм,но да ни тормози психи4ески,ако ще незнам къде да сме.Вси4ко зву4и абсурдно и не за вярване,но е самата истина. Cry

# 61
  • Мнения: 15 619
Като знаеш, кога идва у вас, излизай тогава. Забрави си мобилния в къщи.

# 62
  • Мнения: 15 619
Незнам как да го обясня,но тя навсякъде е способна да дойде,да ме дебне по улиците,да прави ако щете телефонен тероризъм,но да ни тормози психи4ески,ако ще незнам къде да сме.Вси4ко зву4и абсурдно и не за вярване,но е самата истина. Cry
В такъв случай едно е спасението - Бягай от този апартамент и прекъсни всякакви връзки с майка си. Няма да е лесно, но оставането ви в апартамента ще бъде с по-лоши последствия.

# 63
  • Мнения: 9 990
Незнам как да го обясня,но тя навсякъде е способна да дойде,да ме дебне по улиците,да прави ако щете телефонен тероризъм,но да ни тормози психи4ески,ако ще незнам къде да сме.Вси4ко зву4и абсурдно и не за вярване,но е самата истина. Cry

Виж, ти си преценяваш, но аз не бих го допуснала и не го и допуснах.Да, всички може да ме заклеймят сега, но като е толкова зла и неуравновесена-вземете и ограничете достъпа.Има начини, ако решите...но трябва да сте твърди.
И аз съм за прекъсване на връзките, ама сериозно...това е психически тормоз и може да се съдите и заради това ако щеш и да има ограничителна заповед да не ви доближава.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Определено се посъветвайте с адвокат - вратички има.  Адресната ви регистрация на адреса на апартамента ли е? Имате ли жилище на ваше име? Сега скоро започва и зимния сезон, а ако това ви е единственото жилище, независимо, че не е на ваше име, то не може да ви помръдне от там. Не е задължително договорът да е в писмен вид, и устният договор е валиден, а в случая вие имате сключен такъв - дала ви е разрешението си да живеете в жилището и да го ремонтирате, а сумата по самия ремонт може да се таксува като наем платен в аванс. И какво като си намира поводи да идва, ти пък си намирай поводи да те няма в къщи точно в часовете на нейните посещения. Убий простака с мълчение, не й се обяснявай, гледай да я игнорираш по малко от живота ви, но не в директен сблъсък, а като си намираш извинения и отсъстваш по-често, не й давай обяснения къде ходиш, дали водиш детето при другите баба и дядо и т.н. Но определено потърсете адвокат, не е нужно да водите дело или да я осведомявате за консултацията, просто адвокатът ще ви даде правни отговори на въпросите ви, какво предвижда законът в такива случаи, какви ви са правата и т.н. Ще видите, че не е толкова лесно да ви изгони, а това определено ще ви поуспокои според мен и ще можете да я контирате по-сериозно.

# 65
  • Мнения: 1 243
Незнам как да го обясня,но тя навсякъде е способна да дойде,да ме дебне по улиците,да прави ако щете телефонен тероризъм,но да ни тормози психи4ески,ако ще незнам къде да сме.Вси4ко зву4и абсурдно и не за вярване,но е самата истина. Cry

Ами в такъв случай,миличка,хората са го казали: Каквото почукало,такова се обадило. Отсега нататък спри да плачеш пред нея,спри да се тормозиш...Не и показвай,че ти е тежко от отношението и. Още е хубаво времето...взимай рано бебока и отивайте на разходка,ако ти прави панаири по улиците,прави се че не я познаваш...Заключвай се вкъщи,не вдигай телефони...и аз не знам вече.Но просто не и показвай колко си слаба в момента,защото тя явно само това чака. И междувременно поговори сериозно с мъжа ти и с някой адвокат какво може да се направи,взимайте каквото можете от апартамента,продавайте го и се изнасяйте на квартира.А родителите на съпруга ти няма да е лошо да помогнат в случая,ако трябва и вие да им го напомните.Щом сте теглили кредит за обзавеждане и живеете в апартамента на майка ти,значи те не са ви помогнали финансово....Време е да го сторят!
Не знам какво да ти пожелая освен да си мн силна психически,че то с роднини излиза,че е най-трудно да се справиш  Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 2 623
Миличка направо чета и не вярвам на очите си. Не мога да си представя какво ти е на теб, напрово не мога. За първи път разбирам за такъв тежък случай  Shocked " Никой друг да не целува детето "  Shocked #Crazy Shocked
Миличка колкото и да ти е криво и непосилно, аз лично бих жертвала тези пари в името на спокойствието - моето и на семейството ми. Та това е някакъв психически тормоз. Ами тя утре може да дойде и да ти вземе детето, да ти забрани да го даваш на ясли и градина и да ти разрешава да го виждаш само веднъж седмично  Shocked
Премислете отново, но да знаеш, че нервите ви и психичното ви здраве не струват всичките пари на света !

# 67
  • Мнения: 323
Благодаря ви много за отделеното внимание и за милото отношение.  bouquet
Много бих искала да имам и такива приятелки,по-близо до мен.
Днес не сме имали "посещение",но не е късно още!
Благодаря за съветите,трябва да действам май сама,4е мъжът ми се оправдава,4е няма време!!!

# 68
  • София
  • Мнения: 38 539
Благодаря ви много за отделеното внимание и за милото отношение.  bouquet
Много бих искала да имам и такива приятелки,по-близо до мен.
Днес не сме имали "посещение",но не е късно още!
Благодаря за съветите,трябва да действам май сама,4е мъжът ми се оправдава,4е няма време!!!

Хвани го мъжа ти и сериозно си поговорете за консултация с адвокат - познат ли, по обяви ли ще го търсите - не знам. Но трябва да го направиш. Мога да те уверя, че не боли - поне не толкова, колкото ситуацията с майка ти. А после определено ще ти станат по-ясни нещата! Успех!

# 69
Действай и пиши какво е станало.
Успех !  Hug

# 70
  • Мнения: 15 619
Първата стъпка е най-трудна. Давай напред. Не се отчайвай.

# 71
  • Мнения: 6 155
Сега скоро започва и зимния сезон, а ако това ви е единственото жилище, независимо, че не е на ваше име, то не може да ви помръдне от там.
Няма такова нещо! Може да ги изхвърли по всяко време.
 
Не е задължително договорът да е в писмен вид, и устният договор е валиден,
Това е вярно .

а в случая вие имате сключен такъв - дала ви е разрешението си да живеете в жилището и да го ремонтирате, а сумата по самия ремонт може да се таксува като наем платен в аванс.
Нямат сключен договор! За да има такъв е необходимо и двете страни да са постигнали съгласие, че едната страна ще отдаде жилището за ползване под наем, а друга ще заплаща наем и че този наем ще се прихване от сумата за ремонта. В случая  няма обективирано съгласие  по този въпрос. Дори и да твърдят, че майката се е съгласила на този вариант как ще го докажат? Свидетели има ли? Съмнявам се.


geiza1979, задължително се консултирайте с адвокат!
Ако бях на твое място, бих се изнесла от апартамента и бих прекъснала всякакви взаимоотношения с майка ти.
Друго, което бих направила е да заведа иск по чл.72, ал.1 ЗС. В такъв случай ще имаш и право на задържане на вещта /апартамента/ докато ти се изплатят подобренията и разноските по апартамента /разбира се, след като съдът ти ги присъди/. Ще имаш възможност да получиш сумата, с която се е увеличила стойността на вещтта, следствие от ремонта. Т.е  имаш голяма вероятност да получиш сума, с която да успееш да погасиш кредита. Ако майка ти предяви насрещен иск за наем, то той ще се приспадне.  Peace

# 72
  • Мнения: 426
От самото начало чета мнения и твоите разсъждения. Но да ти кажа аз как бих постъпила. Детето ти е голяма тръгва на ясла. Аз със съпругът ми зависи на кой му е по удобно започва втора работа и се изнасям. Но това не бих го търпяла, заради съпругът ми и детето. Това си е тормоз. Как търпите не знам?

# 73
  • Мнения: 179
Бих добавила само,че съпругът ти трябва да е с ТЕБ,в смисъл каквото и да предприемеш той да е до теб,а не да си сама,нали сте семейство.

# 74
  • Мнения: 1 418
А ако и кажеш,че няма да вижда детето,ако продължава да ви тормози... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт