Моля за рецепта за сурова туршия

  • 65 171
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Правя трушията в средата до края на октомври, слагам всякакви зеленчуци - зелени домати, карфиол, зеле, краставички, моркови. Количество - на око, в зависимост от това какво се яде най-много. Ние наблягаме на карфиола и морковите. Сол се слага като за кисело зеле - 30-40г сол на килограм зеленчук. вода - до гърлото на бидона. След 2-3-4 дни (зависи от температурата навън) започва да се претаква - ние я правим в бидонче и го обръщаме няколко пъти, иначе се прави с маркуч. Първите дни - по веднъж на ден, след седмица започваш по-нарядко. Това е.

# 16
  • Мнения: 581
Много полезна тема   Peace

И аз цял ден се чудя каква туршия да направя...

# 17
  • Мнения: 6 315
Simple Smile а така... уточнението спестява много нерви:).
Маргарита, благодаря ти много за рецептата. Тази година ще ядем еднакви туршии Peace, дано стане нещо де..., че за първи път съм се засилила...

Ще стане Wink. Аз обаче нямам време да правя тази година  Confused.

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ако зеленчуците омекнат, се добавя сол. Ако саламурата започне да става лигава и се точи - преварява се , добавя се сол и пак се залива трушията. Когато втаса , а навън е още топло, пресича се с натриев бензоат.

# 19
  • Мнения: 581
Ню, имам рецепта за кисела туршия, наистина кисела. Пускала съм я и тук, само трябва да я изровя Wink.

Ето я в тази тема.
Маргарита, имам един въпрос, понеже никога досега не съм купувала синапено семе и не знам какви видове има  Confused
Това, което аз намерих е семе от черен синап - ти такъв ли си ползвала?А ако не се сложи синап коренно ли се променя туршията?

Тази година ще ядем еднакви туршии Peace, дано стане нещо де..., че за първи път съм се засилила...
Явно двете ще сме с еднаквите туршии  Peace

# 20
  • Мнения: 5 468
Явно двете ще сме с еднаквите туршии  Peace
Давай, става наистина хубава. Аз от 3 дена съм я направила и днес я опитах, бива, бива:)). Ще стане. После да кажеш, как е твоята...
Много натиснах карфиола и не знам, дали няма да му видя сметката, преди да дойде зимата и да стане, както трябва Blush.

А в аптеките продават за 2 лева Аспирин - 100 таблетки. Аз си купих такива.

# 21
  • Мнения: 581
Давай, става наистина хубава. Аз от 3 дена съм я направила и днес я опитах, бива, бива:)). Ще стане. После да кажеш, как е твоята....
Aз преди малко я направих, но не посмях да сложа от черния синап, който купих ...
Ти какъв синап сложи?

И аз много обичам карфиол, така че май и двете няма да дочакаме да го пробваме през зимата  Laughing

# 22
  • Мнения: 5 468
Ти какъв синап сложи?
Не съм слагала синап и целина.

# 23
14 части вода
1 част оцет
1 част сол
заленчуци по желание
претака се 5-6 дни.

Общи условия

Активация на акаунт