214 пъстри великденски яйца в НЕМСКАТА тема

  • 21 372
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 177
Soft Click, на Еделвайс ли сте? Че ние се отказахме от консулството, преди мялко видях какъв ужас е там и хич не ни се чака толкова.

# 676
  • Berlin
  • Мнения: 11 321
Аз вече 4 часа си чакам... още малко... към 30ина мин и ще гласувам.🙀

# 677
  • Мнения: 6 547
Опашката пред секцията в Карлсруе беше от поне 200 човека,  но минахме много бързо. Страхотна организация,  дистанция, дезинфектанти, никакво смесване на потоците, разпечатани декларации,  опаковани химикали, достатъчно места за гласуване. Впечатлена съм.

# 678
  • Germany
  • Мнения: 7 996
Папурче, радвам се, че сте овладяли температурата и се надявам синът ти да става все по добре!

# 679
  • Мнения: 1 478
Папурче,след ден-два като подейства антибиотика ще е много по-добре! Стискам палци! Flowers Four Leaf Clover Аз гласувах и съм много доволна от организацията,уж бяхме събрали около 80 заявления,а вече 100 човека бяха гласували до 12 часа!

# 680
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
за гной помага много компреси с Quark .
Аз въобще не съм учудена. От годините мрънкам от здравната система. Дано не ни се налага да се самооперираме.

Ние бяхме до близкия Tierpark, при нас времето е чудесно.

# 681
  • Берлин
  • Мнения: 4 598
Ася, имам кварк в хладилника. Помогни ми, моля те, как точно да направя компресите

# 682
  • Мнения: X
Soft Click, на Еделвайс ли сте? Че ние се отказахме от консулството, преди мялко видях какъв ужас е там и хич не ни се чака толкова.

Там сме вече четири часа, има още доста да чакаме, но се запознахме с много хора и е голяма веселба. Един германец продава чай за 50 цента и уиски за едно евро. 😂

# 683
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Взимаш марля или рехав памучен плат, мажеш по дължината на половината плат кварк, поне 1 см. Захлупваш плата, така че изварата да е вътре. Слагаш на гърлото, отгоре свежо фолио и фиксираш с шал. Сменя се като изсъхне изварата - след 6-8часа. Най- добре е да спи с него.

# 684
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 514
Ася, имам кварк в хладилника. Помогни ми, моля те, как точно да направя компресите
Взимаш кухненска хартия и нанасяш извара така, че като сложиш компреса на врата изварата да се падне в областта на сливиците. Слагаш втори слой кухненска хартия отгоре, полагаш компреса и фиксират с Frischhaltefolie.
Тези компреси помагат при всякакви отоци, затворени възпаления. Докато кърмех ме спасяваха при мадтит многократно.

# 685
  • Germany
  • Мнения: 2 024
Аз явно нещо не съм дочела, но Папурче, защо се самолекувате? Вчера беше работен ден, личният ви лекар го няма ли?
А онлайн консултация не е ли вариант, поне антибиотик да ви изпишат. Знам че към ТК има такава възможност, предполагам и с другите каси е така.  Дано да се подобрява положението и въобще да нямате нужда от лекар 🤞

# 686
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 514
Кой личен лекар работи в събота? Моят - не. Със съмнение за Ковид навсякъде трябва първо да се обадиш и ти дават напътствия за следващите стъпки. В техният случай е имало консултация с лл, заради натовареността и празничните дни тр да изчакат до вторник за тест и преглед, ако не се лъжа.

Моите родители в Бг имат корона, викаха линейка, която така и не дойде. Та и в Бг не бих искала да съм болна от каквото и да било. Единственото предимстео е, че имаш достъп до частни кабинети и имаш ли пари ще се намери лекар и уикенда да те прегледа. Може и тук да има такава възможност, не знам.

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 18:16 от tan_nia

# 687
  • Берлин
  • Мнения: 4 598
Не ми се пише пак цялата история. Всички по линията абдикираха. Дори бързите тестове и карантината ни са си наши решения.
Винаги съм помагала и на близки, и на далечни, но не съм си представяла, че някой на мен ще помогне по този начин. Една тича с тестове, друга с антибиотик, трета ни омесила козунак... вчера получих и от колегите подкрепа- направили ми кошница с яйца, вина и сладки неща, сложили ми и 2 кутии цигарки, да се не спомина без да пуша. А вчера ни напазаруваха съдедите. Притеснена съм, но сърцето ми е изпълнено с обич и благодарност.

# 688
  • Germany
  • Мнения: 2 024
Забравих, че е събота вчера. Много кофти така с тези почивни дни, които се натрупаха...
Има спешни кабинети събота и неделя, но само за нековидни. Аз ходих преди няколко седмици в неделя и ми мериха температурата на входа. Интересно, ако имах сигурно щяха да ме върнат...

# 689
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз този компрес го слагам до под ушите, че обикновено и те болят.

Иначе знам, че сливиците се натриват със сода, май с марля на молив.
Аз вчера бях със сериозен гърлобол, но не мога да сложа изварата, защото малката още много се буди, ставам и т.н, та просто си направих гаргара с водата за уста. Гадно е, но помага и не е болезнено като содата.

Общи условия

Активация на акаунт