има ли "hard working" бъдещи мами?

  • 1 387
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 170
Аз съм в 4 месец, още не съм го обявила, но  на моменти не издържам на темпото.  На мен ми е добре, чувствам се  "жива" когато работя, макар че доста се уморявам. Чудя се обаче дали това е добре за малкия човек.  Споделете моля.

Аз чувствах абсолютно същото. Когато съм на работа се чувствам "жива". Исках и искам да работя ..затова и казах, че съм бременна едва когато привършвах  шестия месец .Наистина по-лесно се уморявах, но когато разбраха, че съм бременна бе по-лесно.  Работих до 1.09.2006, а родих на 15.09.2006. (12 дни преди термина ми)  Благодаря на шефа ми, че ми разреши. Laughing

# 16
  • Русе
  • Мнения: 170
Пропуснах да напиша, че всичко мина леко. Родих за по-малко от час, напълнях само 5-6кг за цялата бременност, а дъщеря ми се роди 51см- 3.450кг.

# 17
  • Мнения: 1 117
С Валери работих почти до последно. Под огромно напрежение и нерви.Радвам се,че на пук на всичко той беше много спокоен и кротък като бебе. И сега не мога да се оплача от нещо необичайно за децата на неговата възраст.
Сега живот и здраве смятам отново почти до последно да работя.Стига само здравето ми да позволява, че зима се задава Wink

# 18
Малко може да е извън темата, но ми е интересно кога се върнахте на работа след раждането?

# 19
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Малко може да е извън темата, но ми е интересно кога се върнахте на работа след раждането?

На третия ден след изписването / родих секцио / бях на бизнес среща .... ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 668
Привет!
Работя като административен директор и работата ми е свързана с много стрес и напрежение. Работих на пълни обороти до 2 дни преди планираното секцио. 1 час след изписването започнах да работя от вкъщи, 40-45 дни след раждането се върнах на пълен работен ден /което ще рече 8-12 часа дневно 6-7 дни седмично/. През тези 40 дни ходих в офиса само за по-важни срещи и оперативки. Сега вече Иван е "голям" и чат-пат събота или неделя го водя с мен в офиса- на него му е интересно, а аз отмятам някоя задачка, че и майка ми, която го гледа да може да отдъхне... 

# 21
  • Мнения: 3 116
Върнах се на работа когато изтече болничния и отпуската, която си пазех, Мая точно беше навършила 4 месеца. Поради финансови причини де, с 160 лева кредит не се плаща  ooooh!

# 22
  • Мнения: 8 917
Малко може да е извън темата, но ми е интересно кога се върнахте на работа след раждането?
Аз -постепенно, благодарение на работодателите ми Peace

# 23
  • Мнения: 2 401
Много ме зарадвахте момичета. А някои от вас направо ми събраха очите. Знаех си, но и вие го потвърдихте. Щом на мама и е гот и на бебо ще му е добре. Виждам и един много положителен факт от цялата работа - при това темпо няма как да качиш 15-20 килца. Laughing Аз до момента съм на минус 1 кг.(не се хваля, бях притеснена по едно време, но мамите тук ме успокоиха)

# 24
  • Мнения: 181
Да се включа и аз.
Бях бременна в 4 месец, когато ме повишиха и  ми се струпа огромна отговорност, стрес и много работа. Работих до началото на 9 месец, защото ми се наложи да вляза за няколко дни в болница, заради високо кръвно - и тогава си казах - край - почивка.
Върнах се на работа, когато Еми навърши 4 месеца и успях да я кърмя до 8 месеца.
Желая ти леко бременеене и много любов и усмивки!

# 25
  • Мнения: 3 323
Плътно до сега, с изключение на 9 дни които бях в болница да ми правят серклаж. Много добре ми се отразява работата, дебелея по малко, а и съм свикнала на динамичен живот. Последно от Септември имам първокласник осмокласник и мнооого работа, но успявам някак си. ОТ Ноември трябва да изляза в болничен (45 дни преди раждане ) но ще си ходя пак. С малкия си бях в къщи и полудях от нямане какво да правя, черни мисли и непрекъснато ядене.

# 26
  • Мнения: 175
Здравейте!!!
да се включа и аз по темата - да, на отговорна позиция съм, бачкам като за последно, но поради здравословни проблеми ще "свия платната" след 5 дни. Нямам намерение да повтарям грешката от предишната си работа, която беше всичко за мен, много динамична и интересна, с постоянни пътувания, по 14-16 часа 7 дни в седмицата. Това доведе до много неприятен инцидент, след който не беше ясно дали ще мога да имам дете. Така ми се наложи да напусна, възстановявах се 2 години и след още 2 съм бременна. Пожелавам на всички hard working girls да бъдат здрави и щастливи, да не им се налага да правят избор.  bouquet

# 27
  • Мнения: 289
На мен ми беше най-трудно в първите 3 месеца някъде - бях изнервена, сутрин едва ставах, и не можех да си представя как ще издържа целия ден,  а за капак на всичко работех всеки ден. След това обаче идва един страхотен период, в който чувстваш прилив на енергия и нови сили! Страхотно е!
Така че, ще си позволя да те посъветвам, да изчакаш още малко, защото когато първоначалната умора отмине, следващия момент, който би бил причина за напускане, е чааааак когато започне да ти пречи корема - най-вероятно обичайния период от 45 дни преди раждането ще се наложи да се откъснеш от работата. А работата предполагам ти харесва и е важна за теб.
Аз шофирах до последно, работех.. както каза леракрата ми, все пак бременната жена е здрава жена!
Успех!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 298
И аз съм на висока и отговорна позиция, ползвах само болничните от 135 дни, като през това време работех у дома. Но преди раздането бях намалила темпото и работех само по 8-9 часа, защото се изморявах.
За стреса - той се предизвиква от нашето субективно възприемане на ситуациите, следователно може да бъде контролиран.

# 29
  • Мнения: 35
ами през изминалите 7 месеца, беше доста различно. 3 месец бях уморена, но пък 4-5-6 бях в прекрасна форма и честно казано не си и задавах въпрос за спиране. личното ми мнение е че не трябва да се насилваш, това е. когато шофирам има моменти в които ми е доста странно, да ме стегне корема, но като цяло ако приемаш спокойно нещата, няма страшно.
аз все още работя. на 25.10 трябва да изляза в майчински, но сигурно ще продължа поне до средата на ноември.
иначе пък представсяш ли си да си седиш вкъши без екшън?!?! аз не бих могла Wink

Общи условия

Активация на акаунт