Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 10

  • 74 694
  • 825
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 273
Денис, може ли да се приема N acetyl L cysteine, при закупуване не обърнах внимание, че съдържа в името  L.

Благодаря предварително.

# 601
  • София
  • Мнения: 35 963
Денис, може ли да се приема N acetyl L cysteine, при закупуване не обърнах внимание, че съдържа в името  L.

Благодаря предварително.
N acetyl L cysteine и NAC e eдно и също - просто са го написали по-подробно.

# 602
  • Мнения: 216
Момичета, може ли коментар на тези изследвания. Съжалявам ако не е за тази тема но не намерих друга подобна. Правени са на 3 ден от МЦ. На 43 съм и днес ме пратиха директно на донорска. Не се предавам лесно, но не зная наистина тези стойности дали са ок или и по тях личи че нещата са плачевни? Благодаря на всеки включил се.

Те май след 42 пращат наред за донорска. Аз съм с хормони " по-добри от на 2/3 от жените" както се изрази един от лекарите , но  пак ми обясняваха , че със собствена трудно ще стане.  Започнете добавки , режим на хранене , откажете алкохол и цигари и опитайте.

# 603
  • Sofia
  • Мнения: 5 959
Здравейте,
Някой знае ли какво се случва с метилирания Б комплекс на Natural Factors.
Скрит текст:
Преди си го намирах без проблем. Сега го няма никъде.
Дали е нещо временно или е спрян от внос/производство?

# 604
  • Мнения: 292
Здравейте,
Някой знае ли какво се случва с метилирания Б комплекс на Natural Factors.
Скрит текст:
Преди си го намирах без проблем. Сега го няма никъде.
Дали е нещо временно или е спрян от внос/производство?

Аз го намерих, но струва 97 лв., стори ми се ужасно много за Б-комплекс!

Греша ли, може пък да е нормална цена, знам ли!

# 605
  • Sofia
  • Мнения: 5 959
Този от почти 100 лв е Ultra Strenght.
Аз търся обикновения метилиран - цената му варира между 40-60 лв в зависимост от аптеката.

# 606
  • Мнения: 292
Този от почти 100 лв е Ultra Strenght.
Аз търся обикновения метилиран - цената му варира между 40-60 лв в зависимост от аптеката.

На снимката, която сте поставила, е Ultra-та, затова  и отговарям за нея!

При другата разфасовка има липси, да!

# 607
  • Мнения: 216
Здравейте, взела съм си добавки , но не зная как е най - правилният им прием (колко мг/iu ,преди/след хранене, кое може заедно , кое не...). Помогнете ми, моля ! Знам, списъкът е малко дълъг... Simple Smile Благодаря !
Омега 3
Л-Каритин
Ацетил-Л-Карнитин
Алфа-Липоева-киселина
Q10
DHEA
NAC
В комплекс
Фолиева киселина
Силен
Цинк
Желязо
Вит Е
Ресвератрол

# 608
  • Sofia
  • Мнения: 5 959
Този от почти 100 лв е Ultra Strenght.
Аз търся обикновения метилиран - цената му варира между 40-60 лв в зависимост от аптеката.

На снимката, която сте поставила, е Ultra-та, затова  и отговарям за нея!

При другата разфасовка има липси, да!
Да, не обърнах внимание на снимката. За обикновения става въпрос,

Последна редакция: пт, 10 дек 2021, 18:33 от Brin de muguet

# 609
  • Мнения: 545
Здравейте,
Някой знае ли какво се случва с метилирания Б комплекс на Natural Factors.
Скрит текст:
Преди си го намирах без проблем. Сега го няма никъде.
Дали е нещо временно или е спрян от внос/производство?

Аз го намерих, но струва 97 лв., стори ми се ужасно много за Б-комплекс!

Греша ли, може пък да е нормална цена, знам ли!
Гледам, че го има в Ремедиум.

# 610
  • Sofia
  • Мнения: 5 959
Точно днес го гледах в сайта им, че не е наличен.
Скрит текст:
Звънях и в няколко от техните аптеки - нямат го. В която и да е онлайн аптека също не е наличен.
Не знам какво се случва. Дано да е нещо временно. Засега ще карам на витамини поотделно.

# 611
  • София
  • Мнения: 35 963
Здравейте, взела съм си добавки , но не зная как е най - правилният им прием (колко мг/iu ,преди/след хранене,
Скрит текст:
кое може заедно , кое не...). Помогнете ми, моля ! Знам, списъкът е малко дълъг... Simple Smile Благодаря !
Омега 3
Л-Каритин
Ацетил-Л-Карнитин
Алфа-Липоева-киселина
Q10
DHEA
NAC
В комплекс
Фолиева киселина
Силен
Цинк
Желязо
Вит Е
Ресвератрол
Здрвей!
Най-общо за добавките - много важни са формите и дозите... има форми, които дори е по-добре да не се приемат, защото освен че са с ниска бионаличност ( т.е. да няма никаква полза от тях) , но може да са дори токсични и да навредят.
Л-Каритин и Ацетил-Л-Карнитин - е почти едно и също, разликата е че  Ацетил-Л-Карнитин преминава кръвномозъчната бариера ( т.е. действа и на мозъка)  и периода, за който може да се ползва, така че да е от полза.... или избери си само единия продукт.
Алфа-Липоева-киселина (ALA) не е от най-добрите продукти, защото се усвоява най-много 50% - желателно е да се приема метаболита R-ALA
Q10 дано да е ubiquinol... ako не е - трябва да се приема поне двойна доза, защото е с ниска бионаличност и се усвоява най-много 50%, ако си до 30год,.... с възрастта този процент намалява.
DHEA - дава много странични ефекти и влияе на хормоналния баланс ( негативно, влошава го) - акне , косопад, окосмявае, повишава Тестостерон, Е2, ДХЕА ... трябва да се следят много стриктно всеки МЦ на 3 ден от МЦ - ФСХ, ЛХ, Е2, Тестостерон, ДХЕА
По-добрият метаболит е 7 Кето ДХЕА - не дава странични ефекти, но хормоните също трябва да се следят - за да се види как реагираш на дозата
Желязо - важна е формата, защото има форми, които не могат да повлияят хемоглобина.
В-тата да  са метилирани форми и т.н.
За приема:
Желязо - на гладно с вода поне 10 часа интервал от В12
В12 - след хранене

или конкретно на въпрос ти:
Омега 3 - след хранене, по-мазно ...... дозата е 1500мг/дн
Л-Каритин  - на гладно с вода, поне час преди хранене  ...... дозата е около 2000мг/ поне ... индивидуално е
Ацетил-Л-Карнитин - на гладно с вода, поне час преди хранене  ...... дозата е 1000-1500мг/дн.
Алфа-Липоева-киселина - след хранене, по-мазно  ...... дозата е поне 200мг/дн.
Q10  - след хранене, по-мазно ...... дозата е поне 200мг/дн.
DHEA - след хранене или на гладно, няма значение, но се приема в точно определени часове ( на 24, 12 или 8 часа)...... дозата се определя от лекар
NAC - на гладно с вода, час преди хранене ...... дозата е 2х600мг/дн
В комплекс  - след хранене ... 12,5 до 25мг/ най-общо ... няма как да го посоча, без да видя продукта
Фолиева киселина - след хранене ......... дозата е 400мкг/дн
Силен - на гладно, за предпочитане вечер  .... 70-100- до 200мкг.... зависи кой и за какво точно го приема
Цинк - между храненията ... доза 15-25-30мг... зависи кой и за какво го приема
Желязо - на гладно, поне 2-3 часа преди хранене и кафе, чай /кофеин  ....  дозата зависи от формата
Вит Е - след хранене, по-мазно  - ....  дозата - до 400IU/дн
Ресвератрол - на гладно с вода, поне час преди хранене ... и това е първата добавка, която се приема на гладно, ако след това се приемат и други  .......  доза  поне 200... но, може да се приема и до 1000мг/дн., който може да си го позволи

Последна редакция: сб, 11 дек 2021, 08:01 от denis.

# 612
  • Мнения: 216
Здравейте, взела съм си добавки , но не зная как е най - правилният им прием (колко мг/iu ,преди/след хранене,
Скрит текст:
кое може заедно , кое не...). Помогнете ми, моля ! Знам, списъкът е малко дълъг... Simple Smile Благодаря !
Омега 3
Л-Каритин
Ацетил-Л-Карнитин
Алфа-Липоева-киселина
Q10
DHEA
NAC
В комплекс
Фолиева киселина
Силен
Цинк
Желязо
Вит Е
Ресвератрол
Здрвей!
Най-общо за добавките - много важни са формите и дозите... има форми, които дори е по-добре да не се приемат, защото освен че са с ниска бионаличност ( т.е. да няма никаква полза от тях) , но може да са дори токсични и да навредят.
Л-Каритин и Ацетил-Л-Карнитин - е почти едно и също, разликата е че  Ацетил-Л-Карнитин преминава кръвномозъчната бариера ( т.е. действа и на мозъка)  и периода, за който може да се ползва, така че да е от полза.... или избери си само единия продукт.
Алфа-Липоева-киселина (ALA) не е от най-добрите продукти, защото се усвоява най-много 50% - желателно е да се приема метаболита R-ALA
Q10 дано да е ubiquinol... ako не е - трябва да се приема поне двойна доза, защото е с ниска бионаличност и се усвоява най-много 50%, ако си до 30год,.... с възрастта този процент намалява.
DHEA - дава много странични ефекти и влияе на хормоналния баланс ( негативно, влошава го) - акне , косопад, окосмявае, повишава Тестостерон, Е2, ДХЕА ... трябва да се следят много стриктно всеки МЦ на 3 ден от МЦ - ФСХ, ЛХ, Е2, Тестостерон, ДХЕА
По-добрият метаболит е 7 Кето ДХЕА - не дава странични ефекти, но хормоните също трябва да се следят - за да се види как реагираш на дозата
Желязо - важна е формата, защото има форми, които не могат да повлияят хемоглобина.
В-тата да  са метилирани форми и т.н.
За приема:
Желязо - на гладно с вода поне 10 часа интервал от В12
В12 - след хранене

или конкретно на въпрос ти:
Омега 3 - след хранене, по-мазно ...... дозата е 1500мг/дн
Л-Каритин  - на гладно с вода, поне час преди хранене  ...... дозата е около 2000мг/ поне ... индивидуално е
Ацетил-Л-Карнитин - на гладно с вода, поне час преди хранене  ...... дозата е 1000-1500мг/дн.
Алфа-Липоева-киселина - след хранене, по-мазно  ...... дозата е поне 200мг/дн.
Q10  - след хранене, по-мазно ...... дозата е поне 200мг/дн.
DHEA - след хранене или на гладно, няма значение, но се приема в точно определени часове ( на 24, 12 или 8 часа)...... дозата се определя от лекар
NAC - на гладно с вода, час преди хранене ...... дозата е 2х600мг/дн
В комплекс  - след хранене ... 12,5 до 25мг/ най-общо ... няма как да го посоча, без да видя продукта
Фолиева киселина - след хранене ......... дозата е 400мкг/дн
Силен - на гладно, за предпочитане вечер  .... 70-100- до 200мкг.... зависи кой и за какво точно го приема
Цинк - между храненията ... доза 15-25-30мг... зависи кой и за какво го приема
Желязо - на гладно, поне 2-3 часа преди хранене и кафе, чай /кофеин  ....  дозата зависи от формата
Вит Е - след хранене, по-мазно  - ....  дозата - до 400IU/дн
Ресвератрол - на гладно с вода, поне час преди хранене ... и това е първата добавка, която се приема на гладно, ако след това се приемат и други  .......  доза  поне 200... но, може да се приема и до 1000мг/дн., който може да си го позволи
Огромно благодаря за отговора!!! Страхотна си с помоща и съветите към всички !
🤗

# 613
  • София
  • Мнения: 170
    Здравей  denis,
    На 48 години съм и няколко месеца имам кафяво зацапване преди, след цикъл и след овулация. За нормално приемам около 5 дни кафяво преди цикъл. Имам го от поне 10 години. Сега обаче започна да се появява и след цикъл. Или най-гадно то и продължително - от очакваната дата на овулация и продължава до началото на мензиса. Някой път продължава и по две седмици, защото мензиса вече идва на по-дълъг период. Някой път менструациите почти се залепят. Примерно септември - 5 дни кафяво преди цикъл, мензис 5 дни, 10 дни кафяво, мензис 4 дни, 2 дни кафяво и спря. После два месеца беше нормално - само с 5 дни кафяво преди цикъл. Този месец същото  5 дни кафяво преди цикъл, мензис 5 дни, 14 дни кафяво и прави опити да дойде цикъл.
    С една дума по 20 дни в месеца съм с някакъв вид кървене или зацапване.
    Имам киста, полип, хиперплазия на матката, хиперактивен пикочен мехур, хроничен цистит и камъни, инсулинова резистентност. Не искам оперативна намеса, защото съм съм ги отстранявала оперативно, но пак се появяват. Септември приемах билки за полипи и кисти - смес от невен, турта, равнец и още няколко. Предизвика цикъла и спря зацапването. Докато го приемах около месец и нещо зацапването беше само преди цикъл. Спрях го и ефекта е пак същия.
    Сега приемам витекс и масло от черен кимион и сместа за полипи и кисти. Как да  се справя с тези проблеми? Явно полипите и кистите правят бели, а те се появяват непрекъснато заради хормонален дисбаланс. Дайте идеи за справяне!
    И един конкретен въпрос за Витекс, по време на мензис, да го спирам ли?

    Последна редакция: нд, 12 дек 2021, 09:55 от dessy

    # 614
    • Мнения: 2 608
    Не съм Денис, но ще дам въпреки това мнение: повечето гинеколоэи се эанимават с лечението на такъв ,,spotting". Всъщност това си е някакъв вид хормонален дисбаланс и честно каэано не бих пила билки на своя глава беэ първо да энам много ясно от къде идва проблемът, кой хормон ми е раэбъркан и преди да съм чула предложението на лекар эа лечение по консервативен път.

    Дори и натуропат/билкар би следвало да поиска подробни хормонални иэследвания преди да предложи билка или някакви други добавки, директно влиядщи на хормоните. Така че по-добре се концентрирайте в иэследвания + търсене на добър лекар според мен.

    Общи условия

    Активация на акаунт