Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 10

  • 74 568
  • 825
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 102
Здравейте, отново съм с ковид (преди 3 месеца го карах), чувстам се много добре, но ми изписаха витамини. Казах да взема каквито искам, просто комбинирани - за стимулиране на организма. Мислех да взема тези: https://revita.bg/shop/alive-multi-vitamin-gummies-alayv-multivi … helirani-tabletki или тези  https://revita.bg/shop/alive-alayv-immune-health-x-30-softgel-kapsuli или тези https://apteka.framar.bg/30020245/абофарма-витамини-a-z-таблетки-30

Като цяло обаче, нямам забрана от АГ да преустановяваме опити за бебче предвид факта, че не приемам антибиотици.. А доколкото знам, витамин А не е добре да се приема, но не съм сигурна дали само при бременност не трябва или и в периода на опитите..

Може ли да дадете мнение - има ли някакви комбинирани витамини без витамин А (аз не успях да открия), окей ли е да приемам някои от тези, които изпратих? И също - ако да, кои ще ми препоръчате от трите?

Благодаря ви!

Едит: Намерих тези https://apteka.framar.bg/30087760/зинсед-таблeтки-60-ботаник Мисля, че са без витамин А, но исках да попитам по-запознатите от мен какво мислят по темата..

Едит 2: Искам също да добавя, че приемам Неофолик Мета.. И знаете ли дали трябва да се спре приема, ако приемам някои от първите? (В тях има фолиева киселина)

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 16:24 от Daisy1

# 691
  • Мнения: 391
Здравейте, имам и аз въпрос за някакво профилактично лечение на гъбички, при мен се появяват от нищото 🤦‍♀️ тамън излекувам и след няколко месеца пак...ако имате някакво предложение за профилактика с цел да го избегна това?
Дейзи, по-скоро поотделно да ги приемаш за пост-ковид, не се доверявам на комбинирани, с оглед на това да са изчистени. Аз също съм пост-ковид и приемам - селен, цинк, натаспин Х, омега 1000 мг, витамин Д 5000 ед дневно, витамин С.

# 692
  • Мнения: 384
Здравейте, въпросът ми е към тези , които провеждат инвитро и приемат добавки, кои могат да се пият по време на стимулация и кои трябва да се спрат? Взимам ресвератрол, Алфа-Липоева-киселина, NAC, карнитин, вит.Е, витД, магнезий,цинк,силен, Q10,  омега3, DHEA...

Кити, тези добавки се приемат до деня на пункцията. След това, докато чакаш за трансфер може да си пиеш витамините, желязо, Омега и евентуално ако искаш за лигавицата на матката и за по-добро кръвоснабдяване някакви неща-сок от нар, листа от малина, Аргинин, вит.Е.

# 693
  • Мнения: 16
Здравейте!
Хетерозигот съм MTHFR 1298 A>C и MTHFR 677 C>T. Изследвах витамин В12 и ми е 353pmol/L при реф.145-569, както и Д -28,50ng.ml при реф.20.60-50.
Взех си B12 на Нарурал факторс 5000мкг,но сега се замислям дали не е много? Как мислите ?
 От аптеката ми предложиха вит Д на ойлесен,който е 400мг,но пък забелязвам в темата,че повечето от Вас приемат доста по-големи мг и се чудя ще има ли смисъл въобще да го пия или пък по няколко таблетки дали ще мога да вземам. Ще се радвам да чуя вашето мнение Simple Smile.

# 694
  • Мнения: 207
Здравейте!
Хетерозигот съм MTHFR 1298 A>C и MTHFR 677 C>T. Изследвах витамин В12 и ми е 353pmol/L при реф.145-569, както и Д -28,50ng.ml при реф.20.60-50.
Взех си B12 на Нарурал факторс 5000мкг,но сега се замислям дали не е много? Как мислите ?
 От аптеката ми предложиха вит Д на ойлесен,който е 400мг,но пък забелязвам в темата,че повечето от Вас приемат доста по-големи мг и се чудя ще има ли смисъл въобще да го пия или пък по няколко таблетки дали ще мога да вземам. Ще се радвам да чуя вашето мнение Simple Smile.
При подобни реф.стойности на витамин Д, пиех точно 5000 на Natural Factors. След като стигнах мисля 60.. започнах да пия по 3000 (около 5 дена по 5000). И като цяло това ми е поддържащата доза. Като спра да пия пак ми спада стойността, така че гледам да следя през няколко месеца.

# 695
  • Мнения: 16
Здравейте!
Хетерозигот съм MTHFR 1298 A>C и MTHFR 677 C>T. Изследвах витамин В12 и ми е 353pmol/L при реф.145-569, както и Д -28,50ng.ml при реф.20.60-50.
Взех си B12 на Нарурал факторс 5000мкг,но сега се замислям дали не е много? Как мислите ?
 От аптеката ми предложиха вит Д на ойлесен,който е 400мг,но пък забелязвам в темата,че повечето от Вас приемат доста по-големи мг и се чудя ще има ли смисъл въобще да го пия или пък по няколко таблетки дали ще мога да вземам. Ще се радвам да чуя вашето мнение Simple Smile.
При подобни реф.стойности на витамин Д, пиех точно 5000 на Natural Factors. След като стигнах мисля 60.. започнах да пия по 3000 (около 5 дена по 5000). И като цяло това ми е поддържащата доза. Като спра да пия пак ми спада стойността, така че гледам да следя през няколко месеца.
Всъщност Аз съм взела вит б 12от 5000мкг ,а вит Д 400.

# 696
  • Мнения: 207
Здравейте!
Хетерозигот съм MTHFR 1298 A>C и MTHFR 677 C>T. Изследвах витамин В12 и ми е 353pmol/L при реф.145-569, както и Д -28,50ng.ml при реф.20.60-50.
Взех си B12 на Нарурал факторс 5000мкг,но сега се замислям дали не е много? Как мислите ?
 От аптеката ми предложиха вит Д на ойлесен,който е 400мг,но пък забелязвам в темата,че повечето от Вас приемат доста по-големи мг и се чудя ще има ли смисъл въобще да го пия или пък по няколко таблетки дали ще мога да вземам. Ще се радвам да чуя вашето мнение Simple Smile.
При подобни реф.стойности на витамин Д, пиех точно 5000 на Natural Factors. След като стигнах мисля 60.. започнах да пия по 3000 (около 5 дена по 5000). И като цяло това ми е поддържащата доза. Като спра да пия пак ми спада стойността, така че гледам да следя през няколко месеца.
Всъщност Аз съм взела вит б 12от 5000мкг ,а вит Д 400.

Не съм прочела правилно.  Мисля, че 5000 Б12 е много. 1000 би трябвало да е достатъчно  за ежедневен прием.

# 697
  • Мнения: 1 708
И аз мисля, че В12 5000мкг е много, но дали, ако се приема веднъж седмично, няма да е приемливо?
Аз при подобен резултат съм приемала по 1000 мкг дневно, т.е. 7000 мкг на седмица.

Vnedkol, тук има и тема за В12, ако искаш прочети първия пост и попитай за мнение там.
Имай предвид, че големи дози приемани дълго време водят до спадане на нивата на желязото.

За витамин Д не ми става ясно каква точно доза е този, който си взела. Тук наистина повечето приемаме по-високи дози, но не в милиграми, а в международни единици IU. Най-често течните препарати съдържат витамин Д 400 IU в една капка. За подържаща доза се препоръчва прием от 1000-2000 IU или по 2 до 5 капки на ден. При дефицити се приема повече.

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 10:23 от Impatiens

# 698
  • Мнения: 16
Благодаря за насоката! Ще погледна в темата за Б12. А иначе вит. Д  е от 400 IU,изглежда е написано подвеждащо на опаковката и съм се объркала. Имате ли представа дали могат да се вземат по няколко таблетки на ден и ако да ,наведнъж ли се пият?

# 699
  • Мнения: 1 708
Преди време пих витамин Д на капсули и приемах нужната доза веднъж дневно. Не съм разделяла приемите на два или три пъти на ден. После реших да ползвам само течни препарати и пак приемам капките само веднъж дневно.
Приема се след хранене.

# 700
  • Мнения: 14
Здравейте,
задължително ли е да спра приема на витамини (Б9, Б12, Д) поне 10 дни преди да ги изследвам?

# 701
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте,
задължително ли е да спра приема на витамини (Б9, Б12, Д) поне 10 дни преди да ги изследвам?
Здравей!
Ако правиш опити за бебе - за В12 поне 20-на дни, вит. Д - 10-на дни, а за В9 - поне 4-5 дни

# 702
  • Мнения: 956
Привет denis,

Може ли да ме посъветвам как да приемам като последователност и време от деня тези добавки, пия и по едно кафе на ден:
Омега 3: https://remedium.bg/natural-factors-rx-omega-3-maximum-triple-st … -kapsuli-141047/p

NAC - https://remedium.bg/natural-factors-n-atsetil-l-tsistein-500-mg- … -kapsuli-141396/p

Вит. Д - https://remedium.bg/smart-hit-iv-vitamin-d3-h30-ml-151624/p

Фолиева киселина - 400

Вит. Б - https://remedium.bg/biocoenzymated-aktiv-v-kompleks-h60-kapsuli- … -factors-154950/p

Пробиотик за жени на Natural factors.

Пия ги с цел подобряване качеството на яйцеклетките. Имах недостиг на витамин D, който наваксах. За
Б нямам недост.
И какво мислиш стават ли продуктите, които съм избрала?

# 703
  • Мнения: 190
Здравейте, търся си витамини В комплекс - метилирани форми, тъй като имам мутация. Досега съм вземала на vitafolate, но бих искала да ги сменя.
Може ли да ми препоръчате някакви що годе на приемливи цени, които ги има на българския пазар.
Благодаря

# 704
  • Мнения: 391
Здравейте, бих искала да попитам има ли някакъв вид комбинирани витамини подпомагащи забременяване, от които да не се дебелее? В момента взимам поотделно - омега, витамин Д, фолиева киселина, цинк, селен. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт