Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 10

  • 75 384
  • 825
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 148
Какво значи най- добра?!С какво е по добра от обикновената фолиева киселина?

# 736
  • Мнения: 5 140
Какво значи най- добра?!С какво е по добра от обикновената фолиева киселина?
Обикновената фолиева не се усвоява , ако имаш мутация. Натрупването може да бъде токсично, а високите нива на Б9 се свързват с аутизъм. За съжаление единици АГ-та обръщат внимание на витамините.

# 737
  • Мнения: 148
Благодаря!Не знаех,защото моя гинеколог ми каза най обикновена да си взема и то като видя двете чертички.Аз  си взех абофолик мета (все още няма бременост и от 4 месеца я пия)Незнам дали да я спра или сменя?

# 738
  • Мнения: 486

Фемибион 1 е най доброто  ! Познавам много жени които го пият. Включително и аз вече съм на Фемибион 2 . Успех !
Това , че го пият много жени, не го прави най-доброто. То и различните видове Преганкеър ги пият много жени. Лично за мен нито едното, нито другото става, особено , ако имаш мутации в усвояването на витамини. Както казва един познат д-р : Плащаш си за скъпа урина .
За това е най добре да се пита мед. лице. Тук споделят мнения различни жени , спрямо опит. А вече всеки си решава какво да прави. 🙂

# 739
  • Мнения: 405
Здравей Денис, здравейте момичета!
Какво ви е мнението за този спрей?

# 740
  • Мнения: 17
Здравей Денис, здравейте момичета!
Какво ви е мнението за този спрей?



Здравей, тук в Ирландия го има почти във всяка аптека.Питала съм фармацевките за отзиви и казват, че е нищо по-различно от другите витамини, просто е под формата на спрей за тези, които не могат да поглъщат хапчета, впръсква се по 4 пъти на ден, стига за 31-32 дни. Един добър коктейл от нужните витамини преди забременяване, с малко по-особен вкус. А една позната беше споменала, че предизвиква овулация, но лично аз не бих разчитала на това, като основен фактор. 😊

# 741
  • София
  • Мнения: 36 183
Здравей Денис, здравейте момичета!
Какво ви е мнението за този спрей?
Скрит текст:
Здравей!
https://betteryou.com/products/conception-oral-spray
Ingredients
Diluent (xylitol), water, zinc bisglycinate (zinc), ferric ammonium citrate and ferric sodium EDTA (iron), medium chain triglycerides, acidity regulator (citric acid), cyclodextrin, emulsifiers (acacia gum and sunflower lecithin), thiamine mononitrate (vitamin B1), preservative (potassium sorbate), natural flavouring (pomegranate and raspberry), folic acid (vitamin B9), potassium iodide (iodine), sodium selenate (selenium), cholecalciferol (vitamin D3).

 
Nutritional Information
Each daily dose (4 sprays) contains   NRV* .........в 4 спрея има:
 Vitamin D3   1000IU / 25μg   500% .....дозата е поддържаща, но е ниска, ако сте с перманентен дефицит, може да не е достатъчна
Vitamin B1   1.4mg   127% ...........ниска доза. почти нищо
Folic Acid   400μg   200% ......не е метилирана форма......няма голяма полза от нея
Iron   5mg   36% ..............формата не е хубава, няма полза ... не трябва да се приема на един прием с вит. Д
Zinc   2mg   20% .......ниска доза, като за бебета...дори децата на 6-7г. приемат повече
Selenium   55μg   100% ....формата е синтетична, не е хубава, дори е токсична
Iodine   150μg   100%  ..... добра доза, но който е с Хашимото трябва да внимава
............ или моето мнение е, че не е хубав продукт - ще имате полза само от вит. Д (като доза), но ако ви трябва по-висока доза, не е много редно да се увеличава повече от 10-на спрея, защото ще увеличите много  йод, ФК и селена, а това носи повече вреди, отколкото ползи

Ако разчитате този продукт да подпомага О., няма как да стане, освен ако не ви действа като плацебо Simple Smile

И пак стигаме до оня израз: "Една яла пасти/торти и забременяла"... но, всеки е свободен да вярва в каквото си иска.
Идеята на тази тема не беше такава, но по всичко личи, че желанието и опитите да се превърне в по-скоро клюкарска тема ( за което си има друг подфорум и не трябва да е в Искам бебе) е такава.
Ако ще си говорим небивалици от рода, колко е вкусна дадена добавка и как на някой е помогнала, моля.
Поне е интересно за четене Simple Smile ... и жалкото според мен е, че вместо да проявят някакво желание да понаучат нещо , от споделен опит, постигнат с четене и проучвания на различни медицински изследвания, тези хора ще станат родители и ще дават какви ли не боклуци на децата си.
Като се замисли човек - само вие губите от всичко това. Толкова е лесно да попитате, да ви насочат, а вие или да се доверите или да търсите информация в правилната посока.
Малко останахме знаещите,  под един или друг предлог ги прогонвате Simple Smile ... а колко познания по темата имат другите си личи от техните постове?!

# 742
  • Мнения: 370
Здравейте, в ранна бременност съм и до сега ежедневно си пия Омега 3. Сега видях че е от тези които са подходящи за преди бременност.  Със сигурност не ми е навредила до този момент но искам да я сменя с такава за бременни. 1500 ли си остава омегата на ден или се променя дневната доза. И колко трябва да е DHA в тези капсули?  Не съм ходила още на преглед за да питам там

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 6 186
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате Цинк, който може да се приема от бременни?
Аз имам този на Солгар : Zinc Picolinate 22mg, но не знам дали е подходящ за бременни.

# 744
  • Мнения: 1 437
Можете ли да ми препоръчате калий добра формула?

# 745
  • Мнения: 3 197
Привет Денис,отдавна не съм се включвала ...Може ли да те попитам коя от омегите ще препоръчаш-преди бременност Simple Smile
https://salvia.bg/bg/ochi/36786-biopyur-maks-omega-3-za-srceto-m … 290931015630.html
https://remedium.bg/natural-factors-rx-omega-3-maximum-triple-st … -kapsuli-141047/p
https://vitamin4e.com/product/life-extension-omega-foundations-s … ga-3-60-softgels/
Благодаря ти предварително Simple Smile .

# 746
  • Мнения: 762
Изследвах си Б12 и резултатите са 306pmol/L ( реф 156-672). Първоначално мислех, че са ок, но някъде прочетох. че е добре да са в горните стойности. Според вас трябва ли да приемам добавка и по колко на ден? Има ли значение по кое време на деня и дали е с храна, преди или след? Колко време трябва да приемам и след това прави ли се пауза преди следващото изследване? Този спрей дали е ОК https://betteryou.com/products/boost-b12-oral-spray. Благодаря!

# 747
  • Мнения: 50
Здравейте! Някой от вас приемал ли е тази добавка? Дали е качествена, тъй като продавача го виждам за първи път?
Интересувам се на нещо подобно на долната добавка, тъй като няма доставка до бг.

# 748
  • Мнения: 53
Здравейте !
Някой дали има отзив за този продукт или са пари на вятъра ? 
Извинявам се, ако някъде е обсъждано, но не съм видяла.

https://fertilaid.bg/produkt/fertilecm/ - Хранителна добавка, която подпомага производството на благоприятен за спермата цервикален мукус и оптимизира състава му.

# 749
  • Мнения: 1 709
denis, здравей!
Какви са оптималните стойности на желязото при референтни такива 6.6-26.0 μmol/L? За феритина знам, но за желязото не - в момента стойността ми е 16.7 и реших да продължа приема с още един месец и пак ще направя контрола.

Общи условия

Активация на акаунт