Малък джип...

  • 3 929
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 345
Здравейте, може да има подобна тема...
 Карам Тойота РАВ 4, но вече ми е доста стара, макар, че и няма нищо и си върви екстра. Но ми се е пъхнало да си вземе нещо по -  ново. Единствено условие е колата да е висока, т.е.  предната броня да е повдигната  от асфалта, така съм свикнала и не мога да се затруднявам с ниска броня. Предишната кола ми беше Опел и няма такава гадост, опираше в асфалта...Та търся малък джип или кола с такава визия. Препоръчайте ми марки и модели, пък ще търся по сайтовете...вече гледах Нисан Джук и Сузуки Игнис...нещо друго!?...благодаря на който реши да се включи!

# 1
  • София
  • Мнения: 13 030
Не е точно джип. SUV е. Пежо 3008. От няколко седмици сме с него и сме влюбени. Красив външен вид, много екстри, плъх ин хибрид, икономичен, до 50 км/ч караш само на ток, много добри условия за лизинг, достатъчно висок, самостоятелно паркиране, сензори и всичко. Бих препоръчала на всеки. Досега сме с били 2 други коли на марката. Ниски са били. Сега е с перфектната височина.
Обмисляме 208 изцяло електрически за дъщерите ни. Подценявана марка е "мачката", но си заслужава.

# 2
  • Мнения: 4 580
Fever Ray какво значи самостоятелно паркиране?
По темата и аз се интересувам. Гледах Кия sportage, СУФ като Рено каптур , понеже сега сме с Мицубиши Аутлендър и той ми е много голям на дължина

# 3
  • София
  • Мнения: 13 030
Може да си паркира сама колата. Ако паркингът е добре очертан (примерно, в молове и големи хипермаркети).
Иначе има външни камери за паркиране. Преценява и разстоянието. Усети ли, че не може да влезе някъде, спира. И при препятствие на пътя спира.
Ако свикнеш с рязкото тръгване, понеже ускорява бързо, след това реално мисли повече от шофьора, образно казано.
Докато е в електрически режим, е абсолютно тиха колата.
Казах май, че съм влюбена.

# 4
  • Мнения: 4 580
А над 50км/ч минава на бензин ли? Каква е цената и условията за лизинг?

# 5
  • София
  • Мнения: 13 030
Да, автоматично превключва.
Не мисля, че е удачно да пиша в темата. Мога на лични.

# 6
  • Мнения: 4 580
Да, автоматично превключва.
Не мисля, че е удачно да пиша в темата. Мога на лични.
Да ще ми е много полезно.

# 7
  • СИ
  • Мнения: 4 406
А над 50км/ч минава на бензин ли? Каква е цената и условията за лизинг?

Ами те хибридите са си така. Ако не го натиснеш рязко, до около 30-40 км./ч. си е на ток от батерията, след това се включва и ДВГ-то.
Условия за лизинги има всякакви. Трябва доста да четеш и да внимаваш за капани и уловки. Никога не е толкова хубаво, колкото изглежда по рекламите.         Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 13 030
Точно на 50 минава на бензин. И продължава да се самозарежда при натискане на спирачката.
За покупка всеки си решава. Кола не се купува сякаш отиваш за кенче бира. Преценява се.
При всяко положение, това си е нова кола със сервизна гаранция.
Уловката е, че гаранцията на батерията е 8 г., а след 8та подлежат на смяна клетки от нея.

# 9
  • Мнения: 2 998
Авторката не е казала дали пита за нова или за стара кола. Добре е да споемене и някакъв примерен бюджет.
Иначе 3008 е добро предложение, обаче почва от 80000лв и определено не е каквото се търси.

# 10
  • Мнения: 345
Авторката не е казала дали пита за нова или за стара кола. Добре е да споемене и някакъв примерен бюджет.
  Не съм дала тази информация, да...защото искам само марка и модел на такъв профил кола...иначе става въпрос за кола на старо, до към 15-17 000 лв., след 2000 г производство....аз ще си я търся , просто не знам какви модели отговарят на моето питане - малък джип или кола, но с висока предна броня...

# 11
  • Мнения: 2 998
За тези пари мога да ти препоръчам Kia Sportage след 2010г. Имам познати, които карат такава няколко години и са страшно доволни. Тяхната е бензин без 4х4. Ето една примерна обява, ако не се сещаш за кой модел говоря.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=216011207428 … &slink=je3m8s

# 12
  • Мнения: 5
За тези пари мога да ти препоръчам Kia Sportage след 2010г. Имам познати, които карат такава няколко години и са страшно доволни. Тяхната е бензин без 4х4. Ето една примерна обява, ако не се сещаш за кой модел говоря.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=216011207428 … &slink=je3m8s

Kia Sportage след 2010г ...чудесен дизайн и вътре и вън, но ...колата макар и SUV е ниска, (по-скоро кросоувър се води) двойното предаване е ала-бала, двигателите ...те всъщност са на хюндай ...са чупливи, а частите който преди за КИА бяха евтини ...сега са си скъпични. Карала съм Kia Sportage 2007 ...и добре, че имаме майстор семеен познат ...колата стоя повече при него отколкото при мен. Сега имаме служебна Kia Sportage 2012 ...колата вътре още мирише на ново ...но в движение всичко скърца.

За малък градски СУВ, сравнително висок, предната броня е вдигната, хубав дизайн - BMW X3 ...частите им са скъпички ...но рядко се чупят, което компенсира предното Simple Smile

# 13
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 064
От 2 години карам Volkswagen Tiguan SE 2016 и съм супер доволна, много маневрена, бърза и с турбо. Предницата й е вдигната.

# 14
  • Мнения: 15 459
С две ръце препоръчвам Мерцедес GLK 2013 - 2015 г. Това е перфектния малък СУВ. Вози изключително меко, волана е перфектно лек, изключително маневрен е - паркира се с 1 маневра без никакъв проблем, бърз, пъргав, икономичен. Като цяло не съм имала друг автомобил, който да ми е доставял толкова голямо удоволствие от шофирането до сега.

Общи условия

Активация на акаунт