Въпроси след прегледа

  • 2 805
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Относно фолиеватакиселина, най добре си вземи Neofolic 0.4 от аптеката, пие се по едно на ден! Успех

# 16
  • Мнения: 2 556
Момичета, благодаря ви за отговорите!

Ирка, никакъв друг преглед не е имало при мен, само с вагинален ехограф. След 2 седмици съм пак там да видим как са нещата. Щом при мен всичко се видя толкова ясно, значи при теб ще се види още по-добре, ти си по-напред от мен с една седмица мисля. Ти иначе как си?

Аз сега си пия Дуфастона и ще си купя днес фолиева киселина (освен ако не реша да пия Матерната, ама аз съм адски нерешителна за почти всичко).  Embarassed

Момичета, знае ли някой каква е разликата м/у Дуфастон и Утрогестан. Защото дочувам че Утрогестана е за предпочитане, а аз съм с Дуфастон:)

Желая на всички весело посрещане на Новата година и да не забравите точно в полунощ утре да си намислите едно желание за 2005-та! При мен каквото съм си намислила досега точно в 12.00 - винаги ми се е сбъднало!

Поздрави, Тес

# 17
  • Мнения: 948
Цитат на: Tess
Момичета, знае ли някой каква е разликата м/у Дуфастон и Утрогестан. Защото дочувам че Утрогестана е за предпочитане, а аз съм с Дуфастон:)


Тес, не мога да отговоря на въпроса ти, защото не съм сигурна в това, което съм подочувала. Нещо свързано е със синтетиката, до колкото знам.
 Ето ти два линка за Утрогестан. Имаш Дуфастон и така ще можеш сама да откриеш разликата:

http://www.ecopharm.bg/XXXUtrogestan.html
http://www.ecopharm.bg/YYYUtrogestan.html

Тук можеш да прочетеш много неща за лекарствата по време на бременност. Дано не те отегчи, защото е доста дълго и подробно Wink :

 Arrow http://www.medinfo.bg/doctor/statii/ag_farmako.htm

 Sign Exclamation Тази статия я препоръчвам на всички бременни  Sign Exclamation

# 18
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Уф аз днес се наканих да отида и се оказа, че лекаря днес и утре бил болен / колко удобно/ Close  Close  Close  Така се ядосах! newsm61  Бях се настроила да видя какво става а то ще е чак след Нова Година! Confused
 Close-mas:  Close-mas:  Close-mas:

# 19
  • Мнения: 2 028
и аз пих утрогестан (пак прогестерон като дуфастона) още от 5 г.с., когато отидох за пръв път на лекар и видяха околоплодното сакче, пих този хормон в продължение на 15 дни - 2х1 на ден.  и аз като теб съм с първа неуспешна бременност.  Освен утрогестан, пия фолиева киселина, още 3 месеца преди да направим бебчо и знам, че до 3-4 трябва да пия  по 400 микрограма (0,4 грама). Пия и но-шпа по 1-2 на ден. Но матерна знам, че е тежко да се дава в първите три месеца, не че е фатално, ама... Тъй като аз съм с ужасно гадене и повръщане (от време на време Imp ) и почти не ям, питах мойта лекарка с какво да се засилваме с бебо, но тя каза, че матерна е по-добре след 3 месец. Така че сега сме на банани и лимони #Silly  Успех!

# 20
  • Мнения: 4 068
Утрогестана е по-пречистен прогестерон от Дуфастона. Това му е по-доброто. По-лошото е, че има по-силно изразен андрогенен ефект. Но пък от дуфастона повече ти се спи.
Абе нещата са на кантар малко.
А Матерната май е по-добре да се пие в по-големите месеци на бременността.

# 21
  • Мнения: 2 556
Дафна и ренци, благодаря ви за отговорите! Отивам сега да чета инфото от сайтовете.

Преди малко ми се появи една болка - лека - отдясно и аз си изкарах акъла. Изпих едно но-шпа и се надявам скоро да ме отпусне. Все пак болката е лека!

Още веднъж поздрави на всички момичета и весело посрещане на хубавия празник!!!
Тес

# 22
  • Мнения: 712
Не знам за вас, момичета, но на мен няколко лекари категорично ми забраниха да пия Матерна, "поради неизяснено положително действие". Пила съм единствено Магнерич и то от 4-я месец.

# 23
  • Мнения: 7 837
Цитат на: FLUF
Не знам за вас, момичета, но на мен няколко лекари категорично ми забраниха да пия Матерна, "поради неизяснено положително действие". Пила съм единствено Магнерич и то от 4-я месец.

 newsm10
Според моята лекарка изкуствено повишава теглото на плода ... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт