Имам ли право на профилактичен преглед при гинеколог?

  • 4 409
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
Имаш право на едно направление за гин. годишно от GP-то.

# 16
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ами така!  Каза ми, че като нямам навършени 30г. не ми се полагал профилактичен преглед през Здравната каса  Shocked . Много ме е яд, все пак, нали между 20-30г. е най-добрата възраст за една жена да има деца, борят се уж за това да има положителен прираст, а от сега ме изритват. Е аз сега искам да имам деца, всеки месец плащам луди пари за осигуровки, а на края какво излиза, спонсорирам циганките, а за мен няма.  Не знам на кого да се сърдя,  #2gunfire на скапания Рамков договор от ЗК, или на GP-то Sad.
Вече дадох 25лв за годишния преглед при мамолог, който отново не ми се полага защото съм на 26  Shocked, нямам право на цитонамазка, а всъщност има много заболявания които се откриват точно с тази цитонамазка, те не питат дали си на 22 или 32 години Sad. Ако отида и на гинеколог трябва да дам още 35 лева, не е много, но на фона на наема, зимните гуми, новия хладилник, и тн. и тн.....

Изобщо не е вярно това. В "скапания рамков договор" няма такива ограничения. И за мамолог и за гинеколог имаш право да ти се даде направление толкова пъти в годината, колкото имаш нужда. Единственото ограничение е, че не може да ти се даде в един месец две направления за един и същи специалист. Оплачи се в НЗОК - ето тук ще намериш координатите www.nhif.bg
Успех, не им се давай на тъпите GP-та.

Имаш право на едно направление за гин. годишно от GP-то.
Грешиш!

Доколкото видях си ходила през май. Тогава нямаш право в милата ни държава. На две години веднъж се полага преглед при гинеколог #Cussing out, а при мамолог въобще не се полага по линия на касата #2gunfire, така че цакай и се преглеждай или както вече са ти писали измисляйте флшиви оплаквания.
Някой те е подвел.
Не подвеждай момичето, грешиш!

# 17
  • Мнения: 139
Момичета, много ви благодаря!
Смятам утре да се обадя до НЗОК и да политам, в крайна сметка какво ми се полага, къде го пише, ще си го принтна и при ГП-то, ако ми откаже няма да се моля, просто декември е близо, ще й кажа в прав текст че след като няма за мен направление, ще си избера друг лекар, който да е достатъчно коректен, не само към бабичките, а и към младите Sad.

Мерси за съветите Гери Hug!!!

# 18
  • Мнения: 3 456
Момичета, много ви благодаря!
Смятам утре да се обадя до НЗОК и да политам, в крайна сметка какво ми се полага, къде го пише, ще си го принтна и при ГП-то, ако ми откаже няма да се моля, просто декември е близо, ще й кажа в прав текст че след като няма за мен направление, ще си избера друг лекар, който да е достатъчно коректен, не само към бабичките, а и към младите Sad.

И моята все за бабите си пази талоните и изследванията, защото те ходят всеки ден да им мере кръвното, че "много се измаряли" и дават всеки път по1,60. Аз като отида все няма

# 19
  • Мнения: 2 531
  Wink така,че другият път отиди с ''оплакване'' и трябва задължително да ти даде направление за специалист  Peace
Peace

# 20
  • Мнения: 643
Айде и от мен един съвет, ако ти трябва спешно направление за гинеколог, отиваш и казваш, че нещо ти прокървява, а пък не ти е време за цикала, и имаш някакви болки в единия яйчник, ще видиш, как ще ти дадат направление и песен ще пеят. Вярно, че е лъжа, ама иначе много зор ги дават тези направления, та гинеколожката ме посъветва така, като ми се налага. При кървене много рядко отказват направления!

# 21
  • Мнения: 2 700
Някой те е подвел.
Не подвеждай момичето, грешиш!

Никой не ме е пдвеждал - справка Приложение № 6 от Националния рамков договор
http://www.nhif.bg/downloads/06-Prilojenie-2006-23-01-2006.zip

# 22
  • Мнения: 9 094
Според договора, от 31 до 40 и няколко години се полага веднъж на две години ЦИТОНАМАЗКА. Това не е гинекологичен преглед Simple Smile Нали за цитонамазката вече бяха натоварени джипи-тата?  За мамограф наистина си се плаща, той не се полага по касата.
В крайна сметка стана ясно, че идеш ли с оплакване, няма да ти откажат направление, другото е без значение.
За жени до 30 пък в списъка даже липсва гинекологичния преглед Rolling Eyes

# 23
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Някой те е подвел.
Не подвеждай момичето, грешиш!

Никой не ме е пдвеждал - справка Приложение № 6 от Националния рамков договор
http://www.nhif.bg/downloads/06-Prilojenie-2006-23-01-2006.zip
Хубаво си се оринтерала към приложението от НРД. Я сега виж в графата консултативни прегледи дали пише АГ специалист и в графата честота на консултативните прегледи - 2 години и тогава казвай:
На две години веднъж се полага преглед при гинеколог #Cussing out, а при мамолог въобще не се полага по линия на касата #2gunfire, така че цакай и се преглеждай или както вече са ти писали измисляйте флшиви оплаквания.

# 24
  • Мнения: 2 700
Хубаво си се оринтерала към приложението от НРД. Я сега виж в графата консултативни прегледи дали пише АГ специалист и в графата честота на консултативните прегледи - 2 години и тогава казвай:
Анджак де - в графа консултации не пише нищо, т.е. това, което поема касата е веднъж на 2 години преглед с цитонамазка, при това жените над 31 годишна възраст. От там нататък, профилактиката е или за твоя сметка или с направление от джипито с измислена диагноза.

# 25
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Хубаво си се оринтерала към приложението от НРД. Я сега виж в графата консултативни прегледи дали пише АГ специалист и в графата честота на консултативните прегледи - 2 години и тогава казвай:
Анджак де - в графа консултации не пише нищо, т.е. това, което поема касата е веднъж на 2 години преглед с цитонамазка, при това жените над 31 годишна възраст. От там нататък, профилактиката е или за твоя сметка или с направление от джипито с измислена диагноза.

Тъй де не влиза нито едно направление към гинеколог на която и да е възрастова група по линия на "Профилактика на ЗЗОЛ над 18 години".
Но.. .по други параграфи тя няма право да и отказва направление. Изобщо да не засяга темата профилактика.

Общи условия

Активация на акаунт