Какво ви помогна най-много против колики

  • 7 951
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 127
Присъединявам се към мнението на Смърфиета - прекаленото ограничаване не води до кой знае какви резултати, освен че може да се скапеш много бързо при този убийствен ритъм в първите месеци на бебето. Имам приятелка, която също като теб в началото се ограничаваше много (най-вече под давление на таткото - и той чел-недочел  Close), но видим ефект нямаше - малчо си имаше колики и когато тя ядеше само солети (условно казано), и като почна да си хапва нормално. А после си отшумяха от само себе си.

Най-доброто лечение против колики все пак си е прегръдката на мама, а за целта тя трябва да е спокойна и щастлива  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 2 125
Започнах да го слагам да спи по корем. Коликите все едно престанаха от раз. И до ден днешен така си спи. Иначе давах Еспумизан, но не усетих много да ми е помогнал. Peace

# 17
  • Мнения: 511
На моето бебче почти нищо не му помагаше, единственото което я успокояваше е включен сешоар,като леко и/му загряваш коремчето с топлата струя..От шума се унася и заспива.Успех.
Аз изпробвах какво ли не.Саб Симплекс, Инфакол, чайове, диети- никаква полза.Добре, че вече е на 5 месеца и няма помен от колики.

# 18
  • Мнения: 1 737
Лефакс от Германия. Нищо, че съставът му е едно към едно с българския еспумизан, който не помогна.

# 19
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
бебинос

# 20
  • Мнения: 743
На нас ни помогна чая от копър и анасон. Не съм давала нищо друго. Детето е само на кърма и чай. След всяко хранене задължително се оригва, и по коремче върху мен. Най-доброто нещо е допира до теб, не го лишавай.

# 21
  • Мнения: 903
Ние пробвахме много неща, но нищо не стана и накрая мама ми каза, че са й казвали за борина и аз реших да опитам... честно казано бях изненадана Simple Smile 15 минути след даването на борината спираха коликите  Joy

# 22
  • Мнения: 1 737
Ние пробвахме много неща, но нищо не стана и накрая мама ми каза, че са й казвали за борина и аз реших да опитам... честно казано бях изненадана Simple Smile 15 минути след даването на борината спираха коликите  Joy
Какво е това борина?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 252
Когато имаше колики имаше периоди, когато сме били като скачени съдове. Сучеше през 5 минути, но като се гушнеше в мен поне не плачеше. Нищо не помага - нито чайове, нито затоплени пелени, нито каквито и да е лекарства. Освен Еспумизана използвах и мехлемче за коремче "Бейбинос" и правех масажи на корема. Но най-много помагаше гушкането и притискайки коремчето му върху моето/на баща му топло тяло. Споко - преживяват се - само е въпрос на време.  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 2 671
Михлемче за коремче на Бейбинос  Peace
Иначе пробвахме и Саб Симплекс, и Инфакол, и чайчето на Хип...

# 25
  • Мнения: 3 500
Гушкай бебето като се стремиш да му затоплиш коремчето.Ако са много силни поставяй го по керем върху коленете си и нежно гали гръбчето.Момичетата се ти писали какви капки.Ние ползваме едни страхотни от Америка - Mylikon, но моята беба почти не е имала колики - може би 2-3 пъти досега.

# 26
  • Мнения: 2 005
Освен даването на Саб Симплекс съм правила и друго: Затоплям с ютия парче плат и през дрешките го поставям на коремчето на бебето. Също така детето се успокояваше и от това, когато баща му си държеше дланта на коремчето му. Може би се е получавало също някакво затопляне. Поставяла съм бебето и на възглавница по корем. В специализираните магазини има и НІР-чай против колики, който е малко скъпичък, но ако положението е неудържимо, може да се пробва. Аз лично съм пробвала и чая, който съдържа анасон. Всичко това мисля, че ни е помагало за коликите. При всички случаи не е пречело. Така или иначе коликите са нещо обичайно за бебетата и нашите продължиха до около 5-тия месец.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 605
Миличка по-ефикасно лекарство от инфакола аз не намерих, разбира се всяко дете е различно, но това си заслужава да опиташ и другото е LEFAX, но то се продава в Германия и Австрия, а до там ходим много по-рядко! Ако имаш проблеми със снабдяването на мен ми останаедна пълна опаковка - пиши ми и ще ти я дам!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 104
Саб Симплекс и чай от семена на анасон и копър

не разбрах обяснихме ли какво е "борина"? newsm78

# 29
  • Мнения: 903
Ние пробвахме много неща, но нищо не стана и накрая мама ми каза, че са й казвали за борина и аз реших да опитам... честно казано бях изненадана Simple Smile 15 минути след даването на борината спираха коликите  Joy
Какво е това борина?
Ами това е дърво, чам, със смола- ползва се за подпалки в печката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт