Направих грешка

  • 2 303
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 210
Цитат на: Nelly
Според мен нямаш НИКАКВИ основания за притеснения!!! Детето ти е достатъчно голямо и наистина, не може да вкарваш всяко ново пюре за по 5 дни!!! Тогава до годинката няма само пюретата във всичкото им многообразие да сте опитали. Simple Smile При захранването за НОВА храна се брои плодово пюре, зеленчуково пюре, каша, а не пюре от ябълки, пюре от праскови и т.н. и т.н. Нищо лошо не си направила, споко! Wink


И според мен е така. Различните плодови пюрета не са различна храна така че няма проблем. Производителите сасе съобразили с възраста на бебо и затова има пюрета за различните месеци. Моята дъщеря имаше запек и педиатърката ми препоръча много рано да я захраня с плодови пюрета. Чувала съм за бебета с алергия към лактозата които от втория месец ги захранват с картофено пюре и то по предписание на педиатър.

# 16
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат на: SZA
Цитат на: MardiGras
Ами честно казано и аз така направих ... пак не бях разбрала нещо Close То, бива разсеяност, бива, ама това мойто на нищо не прилича... На бебока нищо му няма, слава Богу! Сега карам по-внимателно, обаче пък се притеснявам, че много бавно става така и много малко видове храни сме опитали, а сме на 7 месеца и половина. И наскоро се разрових из нета и прочетох, че и прекалено бавното и еднообразно захранване не е на добре, та ще трябва да балансираме някак си. Thinking


Я дай някой интересен линк на тази тема (за бавното захранване), че и ние вървим доста бавно бих казала... особено с количествата.


Е, аз имах предвид, че като видове храна не сме опитвали много неща и това ме притеснява. Тук някъде във форума прочетох, че не бива прекалено еднообразно да е захранването... тоест един месец само картофи и моркови например. А иначе с количествата мисля, че всеки си хапва колкото иска... Калин понякога може и 200 гр. да омете, но вчера например му направих едно пюре с грах и малко праз лук и не беше във възторг и хапна съвсем малко... Освен това вие първо хапвате кърма и после другата храна, нали? Ние сме наобратно - аз искам да заместя хранене, но въпреки това не всеки път изяжда стабилно количество пюре и след това се кърмим. Така, че ... по вкус и цвет товарищи нет! Ей, тая глупост откъде ми дойде на акъла??!! #Splat

# 17
  • Мнения: 6 155
Цитат на: MardiGras

 Ние сме наобратно - аз искам да заместя хранене, но въпреки това не всеки път изяжда стабилно количество пюре и след това се кърмим.


Ей с това заместване съм се видяла в приключение #Puppy dog  Изяжда 190/200 гр, след това го кърмя и въобще не си помисля да се откаже от кърмата Imp  Не знам какъв е тоя глад, какво това чудо. Thinking

# 18
  • Мнения: 356
Ако това ще те успокои, аз съм се съветвала с JP - то и той ми каза, че новите плодови пюрета се вкарват в нормални количества, а не отново по 1 лъжичка. Просто трябва да следиш да ли приема нормално различните видове или дава отрицателна реакция към някои от тях.

# 19
  • Мнения: 3 379
Цитат на: MardiGras

Е, аз имах предвид, че като видове храна не сме опитвали много неща и това ме притеснява. Тук някъде във форума прочетох, че не бива прекалено еднообразно да е захранването... тоест един месец само картофи и моркови например. А иначе с количествата мисля, че всеки си хапва колкото иска... Калин понякога може и 200 гр. да омете, но вчера например му направих едно пюре с грах и малко праз лук и не беше във възторг и хапна съвсем малко... Освен това вие първо хапвате кърма и после другата храна, нали? Ние сме наобратно - аз искам да заместя хранене, но въпреки това не всеки път изяжда стабилно количество пюре и след това се кърмим. Така, че ... по вкус и цвет товарищи нет! Ей, тая глупост откъде ми дойде на акъла??!! #Splat


Мда, ясно.. Ами Гого яде по максимум 100 гр пюре и то само ако му хареса, иначе може и до 50-60 да не стигне. Днес му направих пюре с картоф, карфиол и малко магданоз и го омете цялото, също много обича картоф с пащърнак (купувам го на Семпер). Да, първо се кърмим (или изцедена кърма) и после пюре, но той вече знае и някой път яде по-малко кърма. Но това на обяд. Иначе сутрин му давам плодове или каша с плодове, но между храненията - около 7.30 го кърмя, после около 9.00 яде плодове или каша с плод, после към 10.30 пак го кърмя, но тогава изяжда по-малко. Всъщност не знам дали не бъркам с това сутрешно ядене на плодово пюре между храненията?

Общи условия

Активация на акаунт