Рецепти за православни пости

  • 66 900
  • 904
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 5 247
Спасителен пост.

# 286
  • Мнения: 5 101
Следващата седмица без олио и зехтин ли се готви?

# 287
# 288
  • Мнения: 2 902
Тъкмо, ще се спести от високите сметки за олиото 😃

# 289
  • Мнения: 5 101
Освен боб,леща,грах и картофена яхния за друго не се сещам.Някакви идеи?

# 290
  • Мнения: 3 442
Освен боб,леща,грах и картофена яхния за друго не се сещам.Някакви идеи?
Патладжан с доматен сос, чушки, тиквички, броколи, зеле в различни вариации, ориз, пърленки, овесени ядки със сушени плодове, ядки. Няколко пъти вече правя лучена крем супа. Различни салати: домати, краставици, марули, зеле, репички, китайско зеле, червено цвекло с магданоз и тиквени/слънчогледово семки.

Исках да попитам как се чувствате емоционално по време на пости? Забелязвам, че ставам избухлива и като че ли агресивна 🙄 Внушавам ли си?

Последна редакция: нд, 06 мар 2022, 18:06 от caprice

# 291
  • София
  • Мнения: 7 951
Освен боб,леща,грах и картофена яхния за друго не се сещам.Някакви идеи?
...
Исках да попитам как се чувствате емоционално по време на пости? Забелязвам, че ставам избухлива и като че ли агресивна 🙄 Внушавам ли си?
И при мен се получава това. Свещеника казва, че това е изпитание за да се провери духа и се случва често с християните.

# 292
  • Мнения: 3 442
дядо хаджия, благодаря ти! Наистина ме успокой!

# 293
  • Мнения: 5 101
Салатите с какво овкусявате?

# 294
  • София
  • Мнения: 7 951
дядо хаджия, благодаря ти! Наистина ме успокой!
В такива случаи съм си измислил моя си молитва: „Господи Исусе Христе моля те овладей разума ми и премахни от мен гнева! Амин!“ Може да е внушение ама и действа понякога. Мисля, че и вие може да си съставите ваша молитва според вашите усещания и разбирания. По принцип съм привърженик на късите молитви, но това е тема за другата тема.

# 295
  • Мнения: 2 258
Оказа се,че в соса вчера,който консумирах,е ималко малки парченца бекон…а спрях месото предната неделя ,но така е по ресторантите-не знаеш какво ядеш.Провалени ли са ми постите?
От утре само раст.храна без мазнини.Ще наблегна на проста храна,както е редно.

# 296
  • София
  • Мнения: 7 951
Оказа се,че в соса вчера,който консумирах,е ималко малки парченца бекон…а спрях месото предната неделя ,но така е по ресторантите-не знаеш какво ядеш.Провалени ли са ми постите?
...
Не не са. Имал съм такива случаи и свещеника искаше да го изподам случая, особено ако не е бил умешлен.

# 297
  • Мнения: 2 902
Ще наблегна на проста храна,както е редно.
И аз така. Наблягам на лека, постна храна, повече суровоядство, но не постя. Омръзна ми да подскачам в шок и ужас всеки пък когато хапна нещо блажно по погрешка. Днес смятам да приготвя леща. Даже вее я почвам, защото готвя сутрин преди работа. Та като се прибере домочадието преди мене да има какво да се яде.

# 298
  • София
  • Мнения: 7 951
... Омръзна ми да подскачам в шок и ужас всеки пък когато хапна нещо блажно по погрешка. ...
Постите не са само определен хранителен режим, даже за някои хора с определени заболявания например въобще не са хранителен режим.

# 299
  • Мнения: 2 902
Добро утро и от мен! Понеже съм си ранобудна, вече се замислям за днешното меню. Смятам да направя пилаф. По принцип го правя с масло, но днес смятам да го прескоча. Да видим дали ще ми се получи.

Общи условия

Активация на акаунт