Прахосмукачка робот -21

  • 64 814
  • 741
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 114
Моят е Роборок Макс 6, но казва в приложението при стартиране, че контейнерът е пълен. Не чистя след всяко ползване, защото не съм вкъщи всеки път като пусна робота.

# 286
  • Мнения: 29 324
На моя хич не му е голям контейнера. Всеки ден пускам и се пълни. Не знам откъде се взима целия този прах, който вадя от контейнера.....

# 287
  • София
  • Мнения: 19 249
Винаги може да се попита, има и една ФБ група. И тук, разбира се, но там са много по-добри.
Може ли инфо за групата?
"ilife, xiaomi и други роботи". Само внимавайте да не противоречите много на админа, за да не ви махне.
Моят робот, който е далеч по-тъп от вашия (ilife a4s), когато го пусна след зареждане, се върти известно време, докато зацепи кой е и какво се иска от него.

# 288
  • Мнения: 132
Здравейте, някой има ли впечатления от този робот https://zora.bg/product/mr111?utm_source=Facebook&utm_medium … cWk7TenyjUQBnOoGA
Искам да купя накакъв за подарък, който просто да чисти в стаята, където го поставиш и да може и по мокет за до 300лв.
Аз имам irobot scooba от около 7 години и съм доволна, обаче вече не мога да намеря никъде течността му за почистване. Та другият ми въпрос е с какво мога да я заменя. Благодаря предварително.

# 289
  • София
  • Мнения: 19 249
Точно този модел май не е за мокет, пише "твърди повърхности".
Аз съм с ilife a4s от Алиекспрес, доставят го от Полша някъде за седмица. Тя е с централна четка, като за килим, което всъщност на мен ми е проблем, защото трябва да се чистят косми и др.
 Но има и по-нови и с по-добри възможности, пак на тази марка. Или Шаоми, но ен зная за 300 дали има нещо.

# 290
  • Мнения: 1
Някои знае ли сайт за поръчка от Европа? Харесах си модела Xiaomi mi robot vacuum cleaner c1 но не намираме чужди сайтове.

# 291
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Някои знае ли сайт за поръчка от Европа? Харесах си модела Xiaomi mi robot vacuum cleaner c1 но не намираме чужди сайтове.

Поръчва се от търговец на Алиекспрес, който има евросклад. Така, че разцъкай Алито и гледай да има доставка от Полша.

Диди, аз съм ползвала Медикс за ламинат за Браавата. Никога не съм купувала спец. препарат.

# 292
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Здравейте.
Моят робот пристигна. Вчера и днес го пробвах- чисти чудесно. Умна машинка Wink
Прави си совалките, а накрая минава оп ъглите. Впечатли ме.
Очаквано, с приложението не се справихме.
Даже на моя тел. изобщо не щя да се свали /предполагам, няаккъв проблем с телефона/, а на мъжа ми на тел. го свалихме, но не стигнахме до никъде.
Жалко.
Но ще си го пускам от копчето.
И без друго има доста мебели, като столове и играчки, които трябва предварително да се махнат от пода, за да чисти.
Обаче в тази връзка да ви питам нещо.
Примерно, пускам го с копчето и го оставям да чисти сам, като излизам.
Робито ще знае ли кога е свършил и ще се сети ли сам да се върне на станцията?
Снощи го пуснах да изчисти хола, а днес- само останалите стаи, без хола. Затова като изчисти стаите го изключих от копчето и насочих към станцията ръчно. Просто ми е чудно дали е осъществимо това- да изляза и да го оставя да свърши всичко сам, без да съм вкъщи, или ще върти из стаите по няколко пъти, докато му се изтощи батерията.

# 293
  • софия
  • Мнения: 25 457
Не знам какъв е роботът. Умните се прибират на станцията след като са изчистили. Глупавичките се лутат, докато им падне батерията и се прибират, за да заредят.
Нашият робот е програмиран ежедневно да чисти, когато не сме вкъщи, за да не ми бръмчи. Тръгва и се прибира сам.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 09:39 от zvаnchе

# 294
  • Мнения: 300
Трън в Очите кажи какъв е робота за да помогнем. Както са ти казали ако е умен си се прибира сам. Тогава не го спирай от копчето и да му казваш ти да се прибере, защото така му пречиш да си начертае и запамети карта. Като начертае картата няма да се блъска в мебелите. Ще си намира най-краткия маршрут за прибиране и други благинки😉 а ако успеете с приложението ще ползвате и други екстри графици, ниво на намокряме на парцалчето, ако има функция моп...

# 295
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Да, извинявам се, трябваше да съобразя и да кажа какъв е роботът.
Ето този:
https://www.emag.bg/robot-prahosmukachka-xiaomi-mi-robot-vacuum- … 3gl/pd/D4YCSMMBM/

Шаоми, нали така се казва, не Ксиоми  Wink

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
Обаче в тази връзка да ви питам нещо.
Примерно, пускам го с копчето и го оставям да чисти сам, като излизам.
Робито ще знае ли кога е свършил и ще се сети ли сам да се върне на станцията?
Снощи го пуснах да изчисти хола, а днес- само останалите стаи, без хола. Затова като изчисти стаите го изключих от копчето и насочих към станцията ръчно. Просто ми е чудно дали е осъществимо това- да изляза и да го оставя да свърши всичко сам, без да съм вкъщи, или ще върти из стаите по няколко пъти, докато му се изтощи батерията.
Добре е първоначално да го наблюдавате какво му пречи, прибира ли се след като е почистил или на издихание кара.

Щом не чистил определена стая, предполагам, че не сте му дали достъп до нея, от копчето няма как да зонирате. Не знам дали роботът ви има такава опция, но това му е един от плюсовете на приложението - да му задавате чистене по райони (зони).

# 297
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Е, затворих вратата към хола.
Ясно е, че поради липсата на приложение "губя" голяма част от екстрите. Тия дни, като имам свободни час- два, ще опитам да поразчистя мобилния си телефон и да опитам отново с приложението. Това не ми е приоритет в момента, при положение, че роботът ми чисти и без приложение.

Не съм чакала да видя дали се прибира, защото той, след като свърши с другите две стаи тази сутрин, се отправи към хола, и започна да го чисти наново. На мен не ми се прибираха отново столовете и сушилката за дрехи, и съответно му натиснах копчето за прибиране на станцията. Иначе трябваше да прибера всичко от пода, да го чакам едни 10-15 минути да повърти, докато разбера, аджеба, като свърши и хола, дали ще спре сам, или ще тръгне отново към вече изчистените на този цикъл помещения.

Питам си, сега не ми се занимава да го пускам отново, след като вече е изчистил. Вероятно няма и да работи всеки ден, за моя дом не е нужно, струва ми се. Ако можете- отговорете. Ако пък не- след някой и друг ден ще го поразуча и ще разбера сама.

# 298
  • Мнения: 2 133
Многократно е коментирано - добре е роботът да се пуска всеки ден, ще се изумиш колко прах се трупа.

# 299
  • София
  • Мнения: 19 249
Разбира се, винаги се трупа прах, освен това дори хепа-филтърът не изпуска кристално чист въздух, т.е. самото роботче не почиства 100%, но не е и нужно.

Общи условия

Активация на акаунт