Прахосмукачка робот -21

  • 64 958
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41
Здравейте, видях в предни постове, че се споменава за робот MAGNUM. Може ли тези, които го ползват да споделят мнение, как се справя с почистването на килими и дали сте доволни от мопа. Също минава ли близо до стените? Въобще дали има доволни от този робот.Спряла съм се на него, но още не мога да взема окончателно решение.

Не се чуди, роботът е страхотен! Имам го от няколко месеца! Чисти чудесно килими, имам и солиден мокет в едната стая. Мокрото има три степени на водата, но не очаквай да изтърка засъхнали петна, забърсва с мопче. Не ми се удря силно в мебелите и стените. Приложението е много добро, картата е точна и можеш да си задаваш и зони, ако искаш. Magnum е нещо като Xiaomi S5max, но цената му е много по-ниска Simple Smile

# 61
  • Мнения: 173
Ние 4човека не можехме да направим робота да чисти навсякъде Coco Smart Prosenic,това беше у мама.Взех го у нас и работеше без да спре до пълно падане на батерията и останах очарована от това ,колко е безшумен и чисти ПЕРФЕКТНО.
Но мистерията продължава,защо при мама спира и не влиза в другите стаи.
Според продавачите било проблем тъмен килим(тъмно кафяв/черен)до тук ок..ама в другите ѝ стаи е със светъл паркет и щом изчисти даденото помещение и спира.Пак казвам вкъщи си работи без грешка.

# 62
  • Мнения: 107
Здравейте, видях в предни постове, че се споменава за робот MAGNUM. Може ли тези, които го ползват да споделят мнение, как се справя с почистването на килими и дали сте доволни от мопа. Също минава ли близо до стените? Въобще дали има доволни от този робот.Спряла съм се на него, но още не мога да взема окончателно решение.

Не се чуди, роботът е страхотен! Имам го от няколко месеца! Чисти чудесно килими, имам и солиден мокет в едната стая. Мокрото има три степени на водата, но не очаквай да изтърка засъхнали петна, забърсва с мопче. Не ми се удря силно в мебелите и стените. Приложението е много добро, картата е точна и можеш да си задаваш и зони, ако искаш. Magnum е нещо като Xiaomi S5max, но цената му е много по-ниска Simple Smile

Много благодаря за отговора, защото се надявах да се включи някой, който да е доволен, че да ме побутне така да се каже. Simple Smile Да, цената е хубава и ми и хареса по параметри.

# 63
  • Мнения: 17
Здравейте,

Искам да взема подобна прахосмукачка за майка ми, но все още се чудя коя. Ние сме с Ecovacs deebot t8 aivi и сме много доволни, но я взехме от немският амазон на промоция.
Проблемът е, че искам да взема прахосмукачката робот за майка ми от българия (за да ползвам ваучерите, които ни дават от работа) и моделите, които се чудя е roborock s6 max или roomba i7. Това, което ме влече към румбата е, че има система за автоматично изпразване на контейнерчето, но досега не съм виждала такава на живо в действие и не знам доколко са ефективни и дали изобщо си заслужава 600 лева отгоре само за тази система. За мен ще е оправдана ако трябва да се занимаваш с тази ситема да я чистиш веднъж седмично примерно.
Някой има ли прахосмукачка с автоматична система за боклук, за да сподели?

Колкото до хаотичните прахосмокачки (видях, че се дискутира ефективността им по-горе) - те са перфектни за малки жилища. Абсолютно неоправдано е за едностайно/двустайно малко жилище да се взима друг тип. Алгоритмите на хаотичните са много ефективни в малки пространства. Сестра ми е с такава от половин година и е много доволна.

# 64
  • Манчестър
  • Мнения: 2 485
Здравейте,

Искам да взема подобна прахосмукачка за майка ми, но все още се чудя коя. Ние сме с Ecovacs deebot t8 aivi и сме много доволни, но я взехме от немският амазон на промоция.
Проблемът е, че искам да взема прахосмукачката робот за майка ми от българия (за да ползвам ваучерите, които ни дават от работа) и моделите, които се чудя е roborock s6 max или roomba i7. Това, което ме влече към румбата е, че има система за автоматично изпразване на контейнерчето, но досега не съм виждала такава на живо в действие и не знам доколко са ефективни и дали изобщо си заслужава 600 лева отгоре само за тази система. За мен ще е оправдана ако трябва да се занимаваш с тази ситема да я чистиш веднъж седмично примерно.
Някой има ли прахосмукачка с автоматична система за боклук, за да сподели?

Колкото до хаотичните прахосмокачки (видях, че се дискутира ефективността им по-горе) - те са перфектни за малки жилища. Абсолютно неоправдано е за едностайно/двустайно малко жилище да се взима друг тип. Алгоритмите на хаотичните са много ефективни в малки пространства. Сестра ми е с такава от половин година и е много доволна.

Аз имам Румба i7 , но от няколко дена и още я разучавам. ММ настояваше да се с автоматично изпразване, въпреки,че е малко по-скъпа. Ами удобство е според мен, чисти си и като се върне на станцията се изпразва сама. Боклука отива в торбичка като тези за прахосмукачките, но е по-малка.
Още го разучвам как да направя картите. За самото чистене засега съм доволна, но имай предвид,че при мен няма килими, дърво и ламинат е навсякъде.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Картата се създава след няколко почиствания. Съответно ти предлага редакция на границите между стаите и наименуване.
В бъдеще можеш да я пускаш навсякъде или само в стаите, в които желаеш.

# 66
  • София
  • Мнения: 19 253
Здравейте, нова съм в темата (и не съм изчела предните 20 Simple Smile ). В търсене съм на робот и филтрира мнения и съвети. Нямам възможност за много скъп и модерен уред. Харесала съм си:
https://ilife.bg/ilife-a80-plus-85
Какво мислите за марката и модела? Имам килими, които имат ресни по края - 7 - 8 см. Дали ще се запита в тях? Отворена съм към други предложения до към 500-600 лв.
Ето ти линк за същата прахосмукачка, и сама сметни колко ще ти излезе - някъде 340 лв. Да даваш още 200 само заради някаква гаранция...аз лично не бих. https://www.aliexpress.com/item/4001133735751.html?spm=2114.1201 … .6.53c877dfjvTmy5
Ако си навита за 500-600 лв. - наистина Роборок или другите на Шаоми са по-добри, доколкото чувам. Но пак поръчай от Алиекспрес, разликата е значителна.
Важни са всмукателна мощност и дали е систематичен, т.е. да чисти последователно, защото така се пести хем време, хем батерия.
Аз имам a4s от година и нещо, взех го за 220 лв., но е с централна четка, по която се завиват косми и трябва да се чисти редовно, защото сме 2 дългокоси у нас. Следващият ми ще е систематичен и може би без централна четка, защото нямам килими.

# 67
  • Мнения: 300
Аз минавам само за да изкажа мнение. Рових се в сайта на Дедал и ми попадна ето тази четка за Магнум

Аз нямам Магнум но пък имам същата четка която ползвах цяло лято когато няма килими. Четката е супер. Обира и най-дребния боклук ( в къщи лятото боклука обикновенно е пясък) и се почиства лесно. Нямаме домашни любимци но сме две дългокоси и си пускаме много коса по пода. Замотаните косми просто се изхлузват от нея, а нея самата си пера на чешмата със сапун и става като нова. Та това е. За дом в който няма килими мисля че е супер.

# 68
  • Мнения: 107
Аз минавам само за да изкажа мнение. Рових се в сайта на Дедал и ми попадна ето тази четка за Магнум

Аз нямам Магнум но пък имам същата четка която ползвах цяло лято когато няма килими. Четката е супер. Обира и най-дребния боклук ( в къщи лятото боклука обикновенно е пясък) и се почиства лесно. Нямаме домашни любимци но сме две дългокоси и си пускаме много коса по пода. Замотаните косми просто се изхлузват от нея, а нея самата си пера на чешмата със сапун и става като нова. Та това е. За дом в който няма килими мисля че е супер.

Супер полезна информация за мен, защото смятам да я поръчам заедно с робота, точно за лятото, когато нямам килими.

# 69
  • Плевен
  • Мнения: 30
Здравейте! Вчера изчетох прилежно цялата последна тема с надеждата да добия някаква представа кой от кое е доволен и към какво да се насоча.
Проблемът е, че на мен ми трябва ултра тънък модел най-много 5,7 см. височина, заради мебелите в къщи. Иначе нямам килими само ламинат и теракота в 50 кв. жилище, но пък съм и дългокоса...
Видях поста на duhi_puhi за Ecovacs Robotics Deebot Slim2, но на много места е изчерпан, а в Емаг го видях за 570 лв. Моя бюджет е пряко сили 500 лв. В Базар.бг намерих обява за 250 лв. внос от Германия, мостра от магазин, но без гаранция. Разтърсих се и за консумативи, но и тях не намирам откъде бих могла да ги поръчвам. Пред голяма дилема съм и пиша тук с надеждата, ако някой знае за някаква друга марка, която да предлага робот с такава височина да сподели, защото аз колкото и да търсих ударих на камък.
Ще бъда благодарна на всяко мнение!

Поздрави!

# 70
  • София
  • Мнения: 19 253
Имаше и в немския Амазон, обаче използвани - по 116 евро.

# 71
  • Мнения: 988
Търсих прахосмукачката на xiaomi из целия град и не я открих...реших да я поръчам от сайта на бросбг на първата страница и се надявам да са коректни сега и за напред,недай си боже има проблем.И тъкмо я поръчах и ми излезна реклама на технополис,че я има...и то с 200 лева отгоре...обирджии. Благодаря ви за насоките и най-вероятно ще пиша отново като я взема,че едва ли ще се справя със всичко.

# 72
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 442
Борислава, вчера вървеше реклама на Емаг за Роборок S5 за 700лв, цената е много добра и ще си имаш гаранция.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Кой писа тук, че Conga имали проблем с приложението? Моята  4090 преди няколко дни се изключи, просто изчезна от приложението... Оттогава не мога да я добавя към app-a, не иска да се свърже с wifi в къщи, нито ръчно, нито автоматично.. Дава запазено и после изведнъж, че не е свързана към wifi. Какво пишат в Испанския форум... Направо вече съм я подготвила за сервиза, страшно се ядосах... Conga определено си имат проблем с това приложение!
Edit: пробвах да я свържа и с друга wifi мрежа.. явно е софтуерен проблем? Може ли линк към Испанския форум или ако можете да помогнете със съвет прикачвам снимка

Последна редакция: пт, 19 мар 2021, 07:10 от ivka_smile

# 74
  • Мнения: 988
Благодаря колибри,но вече я поръчах.Има 2 години гаранция.Утре ще е при мен и ще споделя впечатления от прахосмукачката и тъкмо и сайта,ако някой за напред иска да поръчва пак от него.

Общи условия

Активация на акаунт