английски за тригодишно дете...

  • 5 902
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 077
Браво, бе, Анде!
какво да добавя....

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Бях единствената която си записа детето в 1ва група/3г/  на английски. И на танци. Не го смятам за ненормално, избора беше мой, желанието да посещава занятията - на детето. Сега е трета група и иска да продължи, явно и е интересно. Не го приемам за сериозно учене, не го намирам и за излишно или вредно с оглед понататъшно усвояване на езика.
Не смятам че е ощетена откъм моделиране и рисуване въобще, щото и в градината и у дома се занимава с това.

# 17
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Моето дете е късметлийче, защото английския му ще се води от фирмата в която съм работила и знам всичките песнички и стихчета, които използват.
Вчера като го взех от детска и той ми показва рибка с ръце и ми вика "Изпей ми песничката за хелоу" Mr. Green Аз естествено се разпявам, а вечерта къпахме и The Elephants - останалите участници от песничката.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 104
добре де, ама аз не смятам, че детето ми още говори правилно български- не винаги казва Р, на моменти заменя някой звук с друг. Редно ли е като още не говори съвсем правилно, да я записвам на чужд език?! Аз си мисля че това би я обърквало допълнително newsm78

# 19
  • Мнения: 5 877
Разбира ли добре всичко, което й се говори?
Има ли богата граматика - може ли да ти каже например "Ако бяхме отишли в парка, щяхме да съберем листа"?
Ако може да каже такива неща, надали ще я обърка чуждият език.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 104
Разбира ли добре всичко, което й се говори?
Има ли богата граматика - може ли да ти каже например "Ако бяхме отишли в парка, щяхме да съберем листа"?
Ако може да каже такива неща, надали ще я обърка чуждият език.

о, няма никакъв проблем с изразяването- нито граматически, нито речников, такава бъбрица е, че на моменти може да ти се прииска да си сложиш тапите в ушите  Grinning но нали казвам затруднява се на моменти с произношението на по-дълги думи, смотолевва някоя дума чат-пат... та се опасявам да не почне да се бърка с двата езика... newsm78

# 21
  • В офиса
  • Мнения: 4 017
Анде, Лого5ка,

От къде могат да се даунлоуднат интересни и прости детски песнички? Разни като '10 little monkeys jumping on the bed', напр.
Спомням си, че съм срещала линкове тук, но пък ще е хубаво да се систематизират на едно място.

# 22
  • Мнения: 5 877
Тинкърбел,
аз най-много харесвам песничките, които са на сайта на Tweenies.
http://www.bbc.co.uk/cbeebies/tweenies/songtime/songs/
Не са точно за даунлоуд, а за прослушване и изпяване (има текстове); но отнякъде можеха и да се свалят, просто не помня откъде. Мисля, че имаше даже и тази, за която говориш.
Виж изобщо сайта на Cbeebies - в Баламори също има хубави песнички, на самия хоумпейдж има забавни песнички с клипчета... абе разцъкай го, доколкото те познавам, ще намериш по свой вкус!
ей ти линк
http://www.bbc.co.uk/cbeebies/tikkabilla/music/

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 14:15 от Анда

# 23
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Аз не мога да помогна, защото навремето ми бяха дадени на касетки, а и всяка програма си върви със съответните песнички или видео за своите герои.
Скоро ми попаднаха едни списания с ДВД  - нещо като Дисни инглиш. Стриха ми се добри.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Скоро ми попаднаха едни списания с ДВД  - нещо като Дисни инглиш. Стриха ми се добри.

За Magic English ли говориш? Има ги всичките тук http://torrents.linkos.bg/browse.php?c25=1&page=21 .

# 25
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Скоро ми попаднаха едни списания с ДВД  - нещо като Дисни инглиш. Стриха ми се добри.

За Magic English ли говориш? Има ги всичките тук http://torrents.linkos.bg/browse.php?c25=1&page=21 .
Флаш* страшна си   bouquet. А аз будалата си ги купувам по 5 лева Embarassed
Въобще не ми светна да потърся в ликноса Embarassed

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз мисля Мая да я запиша догодина. Мисля, че засега и така е добре Simple Smile
Повтаря някоя и друга дума на английски, като чуе, но не мисля, че към обучението по английски на 3 годишните в градината ще се подходи даже дотолкова, че да научат елементарни неща.

# 27
  • Мнения: 1 258
Днес ми дадоха една листовка:

Английски от 1 годинка по метода на Хелен Дорон( www.helendoron.com ) в детски клуб "Двете Феи"

# 28
Преди 1 г. някой писал за това - май Kiki?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Флаш* страшна си   bouquet. А аз будалата си ги купувам по 5 лева Embarassed
Въобще не ми светна да потърся в ликноса Embarassed

Ми аз търсих щото съм скръндза Rolling Eyes и не ми се даваха по 5 лв.
И като ги открих бях направо щастлива:-))))

Общи условия

Активация на акаунт