Фотошоп за малки и големи

  • 53 203
  • 388
  •   1
Отговори
# 135
  • на село
  • Мнения: 3 965
Направо омалях с тоя въпрос... Точно това питам  Нелиса, досега и аз си ги наслагвах без проблем и сега като не ще и не ще....Затова  си мислех, че може някъде да съм чекнала без да искам нещо по настройките и това да е причината...

Ами съжалявам Jaly, че не съм разбрала точно и пак питах, ако става въпрос за например такова наслагване, ето моите настройки от горе на градиента как са
/ дано се виждат/



Mama Vessi
много хубаво е станало и аз все се каня да започна от раждането, но си оставам с каненето  Embarassed.

# 136
  • Мнения: 1 237
Ето нещо от преди малко:

http://images11.snimka.bg/001350056.jpg

Искам да попитам  нещо-понякога ми се случва да изрязвам елемент,който после се оказва,че е по- голям,от това,което ми трябва.И се налага да започвам да изрязвам отначало.Има ли начин да коригирам размера,без да очертавам и изрязвам отново?Дано ме разбрахте. Blush

# 137
  • на село
  • Мнения: 3 965
Искам да попитам  нещо-понякога ми се случва да изрязвам елемент,който после се оказва,че е по- голям,от това,което ми трябва.И се налага да започвам да изрязвам отначало.Има ли начин да коригирам размера,без да очертавам и изрязвам отново?Дано ме разбрахте. Blush

Пак ще пиша, че нет-а ме изхвърли и нещо се обърка.
Смаляваш елемента както се намалява и снимка - с Free Transform / или Ctrl +T/ при задържан Шифт.
Колажа е станал супер.

# 138
  • Мнения: 505
saqe, отново рамката ти е ВЕЛИКОЛЕПНА  Hug

мама Веси, пожелавам ти все такива резултати, за да можеш бързичко да стигнеш до сегашните снимки

мишолина, и твоята ходеща Мариана е сладуранка  Hug

Илениа, калажчето ти е много сполучливо   bouquet

моето вдъхновение за сега е в ЗАСТОЙ май ЕНТУСИАЗМА ми се отми от този ДЪЖД навън..дано СЛЪНЦЕТо скоро да се покаже, че и аз да направя нещичко...

# 139
  • Мнения: 2 863
Нелиса,
Благодаря ти много, и моите са така, пълна мистерия е стоя гредиент, направо ми писна и сега съм го зарязала, но каквото и да реша да правя с наслагване няма да ми става......изнервих се страхотно да опитвам какво ли не да си го оправя, но не става и това е....сигурно е нещо супер елементарно и просто и ще си умра от яд като разбера причината един ден!

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 23:02 от Jaly

# 140
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ето първия ми опит в изрязването.

Имам два въпроса:
Първият-може ли и как образа на детето да се слее още по-добре с облаците, и най-вече в долната част?
Вторият въпрос е за bakground-ите. Свалих си няколко във формат .jpg. Записах ги в папката Texture на Фотошопа, защото там открих други файлове с ,jpg формат. Как мога да ги използват директно във фотошопа? Рових из различните настройки, ама нъц, нищо не открих.

# 141
  • Мнения: 1 639
Моят текущ въпрос е като ходя във фото да водя готовите рамки , в какъв формат да запаметя файла ? Искам да е максимално качеството  Simple Smile
TIFF, JPEG , PSD ?  newsm78

# 142
  • Мнения: 1 084
Горска фея, аз лично си поръчвам снимките онлайн, а там може само .jpg Wink), По-принцип ги  правя с резолюция 400 за максимално качество Simple Smile). Задай си размерите в инчове (по-напред бях написала точните размери), защото иначе рискуваш да ти отрежат част от фона Sad(.

# 143
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Първият-може ли и как образа на детето да се слее още по-добре с облаците, и най-вече в долната част?
ето един начин ... при направа на колажи се прави маска на слоя който се наслагва след това с четката за рисуване / по-добре става ако е от меките/ се тушира това което ти се струва че не върви с фона ... прилажгам и някой мой колажи които не са нищо друго освен проба на това което съм научила за да покажа какво имам предвид на тази снимка си личи най-добре
ето на тази съм сложила и филтър за да стане преливането още по-меко /въпреки че фона е бял де и не си личи много но при цветен фон определено помагат повече филтрите /
прегледах си сайтовете и подбрах поне тези които ми се струват че не се повтарят довечера ще ги пусна
ето и последната http://images11.snimka.bg/001351906-big.jpg

# 144
  • Мнения: 237
Абонирам се ,че съм пропуснала!

# 145
  • Мнения: 2 242
Този въпрос вече беше задаван , но понеже не видях отговор да питам и аз постоянно ми излиза съобщение че scratch disks are full  какъв е този диск
Луси не пишеш с коя версия на Фотошопа си (огромно значение има и процесора, видеокартата и паметта на компа ти). Като правило Фотошопа се нуждае от 10 пъти повече свободна памет от размера на обработваните в момента изображения. По характеристики за CS2 го дават мин. 512 RAM. При достатъчна RAM се ползва по рядко временни записи или scratch диска. Scratch диска е дял от твърдият диск на компа, който се ползва като продължение на времената памет. Т.е. при работа, като се запълни тази временна памет, програмата почва да пише по този диск. Ето защо е важна и редовната дефрагментация на харда Wink.

Ако имаш малко RAM е препоръчително да намалиш броя на историята на 10-15 (т.е. да ти запомня само последните 10-15 действия). Настройката се прави от Edit – Preferences – General и в отвореният прозорец има квадратче за History States.

Ако пак ти се ‘задъха’ можеш да направиш моментално почистване от Edit – Purge.

Има и някои други хитринки Mr. Green, но лично аз предпочетох по-ниска версия – Фотошоп 7 Peace. Живот и здраве Дядо коледа ще ми донесе един хубав ъпгрейд и минавам на CS2  Whistling

ps.тук много хубаво е обяснено за паметта, но е на руски  http://demiart.ru/tutorials/articles/memory.shtml

# 146
  • Мнения: 2 242
Първият-може ли и как образа на детето да се слее още по-добре с облаците, и най-вече в долната част?
За плавно преминаване или сливане - редовно ползвам размити контури на селекцията, т.е. не стандартното рязко очертаване, а меко (като мъгливо). Настройката се казва Feather и я има на няколко места в менютата, но лично аз ползвам квадратчето в лентата под основното меню. След като избереш инструмент за селектиране и се появява тази настройка, като трябва да посочиш число. Колкото е по-голямо числото, толкова е по-голяма зоната на размиване. Не забравяй после да върнеш обратно нулата Mr. Green Wink.

Този колаж например е направен с такова селектиране http://www.bgphoto.net/photos/2122/o632914505431250000.jpg

# 147
  • Мнения: 2 242
Моят текущ въпрос е като ходя във фото да водя готовите рамки , в какъв формат да запаметя файла ? Искам да е максимално качеството  Simple Smile
TIFF, JPEG , PSD ?  newsm78
при Tiff няма загуба на качеството, за разлика от jpg, а psd е работен формат на програмата фотошоп, т.е. съхранавя данните (слоеве, канали...) за работа с файла в тази програма.
Ето тук много добре са обяснени форматите и е на български (вж. Т4. Как да оптимизираме размера на нашите изображения и как да ги разпечатаме? и Т5. В какъв формат да запишем работата си?)
http://66.249.93.104/search?q=cache:o1n1RK3T5dIJ:www.softvisia.c … =1&lr=lang_bg


Я и аз да питам – виждала съм много хубави портрети на тъмен фон – изглежда сякаш човекът е сниман в студио и е осветен отпред, а отзад е абсолютно тъмно. Със сигурност е правено на фотошопа, но изглежда ужасно естествено – прехода между тъмнината и светлината е естествен. Аз пробвах различни варианти и все не се получава Twisted Evil.
Някой да си е правил такива експерименти или да има идея как става ???

ПС.става въпрос за нещо подобно (не мога да намеря снимките,които ме впечатлиха най-много) http://www.4coolpics.com/show.php?gal=12&id=80547

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 13:24 от Slavi

# 148
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Деситка, Слави, благодаря за отговорите! Ще пробвам още сега.

# 149
  • на село
  • Мнения: 3 965

Я и аз да питам – виждала съм много хубави портрети на тъмен фон – изглежда сякаш човекът е сниман в студио и е осветен отпред, а отзад е абсолютно тъмно. Със сигурност е правено на фотошопа, но изглежда ужасно естествено – прехода между тъмнината и светлината е естествен. Аз пробвах различни варианти и все не се получава Twisted Evil.
Някой да си е правил такива експерименти или да има идея как става ???


Пробва ли с Dodge Tool, Burn Tool и другите там, мисля, че това е ретуш.
Друг вариант е да се постига с някакъв допълнителен филтър към Фотошопа, който се изтегля, както например този за прегъване на страниците, но не знам и аз кой...

Общи условия

Активация на акаунт