Крем за около очи - тема 11

  • 70 089
  • 509
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Аз съм с въпрос за корейските пачове - вършат ли работа? Има за тъмни кръгове, за подпухналост..
Вчера Алекс Петканова беше качила стори с такива.
Ползвам пачове ежедневно от поне 5-6 години Писала съм много и подробно по въпроса .
Използвайте търсачката.

Последна редакция: нд, 21 мар 2021, 15:12 от sl

# 16
  • Мнения: 432
Mamaden, виж Avene Hydrance aqua gel, 50мл, за лице и очи.

# 17
  • Мнения: 452
В търсене съм на добър околоочен крем против подпухналост на очите. Смених доста без особен успех. А пачове ползвам веднъж - два пъти седмично, харесват ми.

# 18
  • Мнения: 2 768
Последно като пазарувах козметика консултантката много ми запрепоръчва тези пачове (като цяло беше леко скандализирана  как така не ползвам ретинол), но явно добре, че не съм ги взела, много лесно се зачервява и моята кожа.
За да съм обективна трябва да уточня, че много мои приятелки харесват много тези пачове. Факт е, че околоочната зона изглежда видимо по-гладка след тях.
Просто моите очи са малко кофти в това отношение и понякога реагират прекомерно бурно.
От бустърите за лице с Ретинол на Клиник ми няма нищо, ако ползвам през 2-3 вечери и нанасям по-далеч от очите.

Клео - еднакви часове сън, достатъчно вода, храни с диуретичен ефект и околоочни продукти с кофеин. Повтарям се много, но при мен това работи. Не изкоренява проблема, разбира се. Подобрява положението само.
Последно на по-големите застудявания миналия и този месец ходех издута като възглавница Confused

Последна редакция: нд, 21 мар 2021, 16:55 от Light Beam

# 19
  • Мнения: 198
Мисля, че ще се въздържа засега от тях. Получих някаква алергия от нещо, не мога да разбера какво и имам няколко ситни пъпчици под единия долен клепач, които сърбят и болят, за щастие взеха да отминават.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 305
Пачовете работят, ако се ползват често и ако са с хубав състав.
От по-бюджетните кремчета съм доволна доста от този на L'Oreal с хиалуронова киселина, но като лека грижа - озарява много приятно зоната около очите и хидратира. Но ако има нужда околоочния контур от нещо по-подхранващо и богато, няма да е достатъчно.
Допада ми и на Missha Time Revolution околоочния - малко по-плътен, до бързо попива. И на Benton също ми е любим.

# 21
  • Мнения: 3 259
Не знам защо Shiseido спряха единствения крем, който заличаваше напълно фини линии - Bio performance. Ползвах го над 10 години и нямах никакви грижи.
Сега след като ми свърши, накупих 5-6 крема и нито един няма ефекта, на който съм свикнала.
Имам Resilience multi effects na Estee Lauder, хубав е, заглажда фини линии, но не може да се сравни с този на Shiseido. Shiseido Ultimune, също хубав, но не толкова.  Shiseido concentrate eye wrinkle cream ( той е от Нотино и съм убедена, че е менте. Кремът не се произвежда отдавна, а този е произведен тази есен. Златната му лентичка, залепена за капачката от километър се виждаше, че не е лентичката на Shiseido. Мирише на евтин крем и няма ефект. А и Нотино си продават ментета. Просто в желанието си пак да имам хубав очен крем на тази марка, рискувах с тях.
Ползвам и на Лореал лилавия с хиалуронова киселина. Той става, но за между другото и когато бързам, защото попива бързо. Имам и Bioten хиалуроник, от него отичам на другия ден. Бадемово масло и маската на Шабенс.
И зоната около очите ми не изглежда толкова добре както с само с Bio performance, без други мазила.

# 22
  • Мнения: 33
Момичета, какъв околоочен крем бихте ми препоръчали по-скоро за тъмни кръгове под очите, на 40 год. съм? Досега тези, които съм ползвала, са по-скоро за освежаване и бръчици, но аз нямам такива. Нещо конкретно за тъмни кръгове, което има ефект?

# 23
  • Мнения: X
Мезотерапия срещу тъмни кръгове,тя действа на повърхностния слой на кожата, скинбустерите са на средно дълбоко ниво. Няма как с крем да се случи кой знае какво. Така, че посещение на естетична клиника е решението и все пак допълваща грижа като кремове е важна, но няма как да ви е основна. ✌️🌸

# 24
  • Мнения: 4 246
Зависи .. има кремове, които озаряват околоочната зона. Ще се повторя но Dioptifague на Lierac е един от тези.

# 25
  • Мнения: X
Чела съм за серум вит. С за тъмни кръгове около очите, може да се опита, но трябва постоянство

# 26
  • София
  • Мнения: 158
Аз идвам с едно предупреждение. Разбира се, напълно възможно е проблема да си е само при мен, но имайки предвид, че кожата ми не е чувствителна, използвам и други продукти на марката и досега проблем е нямало , та.. става въпрос за този окоолочен на Clinique . Адско парене, зачервявне, вече 4-ти ден имам червени петна и подутини под  очите, които са болезнени, каквото и да нанеса отгоре, пари ужасно! Не ми се е случвало друг път с никой продукт и направо съм изумена. Cry

# 27
  • Мнения: 1 666
Имам мостра на този крем, не съм имала никакви проблеми с него.
Може да давате реакция към някоя от съставките.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 289
Момичета, какъв околоочен крем бихте ми препоръчали по-скоро за тъмни кръгове под очите, на 40 год. съм?
Пробвай с шипково масло.

# 29
  • Мнения: 198
И аз съм го ползвала този окопчен на Клиник, в момента имам всна мини опаковка, но не съм имала проблеми. Всъщост малар че се зачервявам от всичко, с Клиник никога не съм имала реакции.

Общи условия

Активация на акаунт