Имам въпрос за песента Eagles- Hotel California

  • 3 686
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 141
Доколкото ми е известно, това е най-продаваната песен в света.
А колко е дискутирана в православните (по-точно фанатизираните) среди, не е за приказване.
А от къде да си дръпна точно това изпълнение (с добро качество)?

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 22:38 от dedo pop

# 16
  • Мнения: 550
текста на песента е по разказ, ще проуча кой точно беше и пак ще пиша.
значи, разказва се за хотел в който богатите и отегчени от живота хора, отчаяните, си плащат... за да ги убият. те живеят там в разкош, обградени с всички изкушения на живота, и не знаят в кой точно момент ще ги убият. та главният герой отива там за да намери смъртта си, но се влюбва в едно от момичетата там, и вече намира смисъл да живее, но какво става после... не знам

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 22:39 от zero

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
а вижте аз на какво попаднах (за съжаление, нямам време да го преведа):
http://www.straightdope.com/classics/a5_001

# 18
  • Мнения: 6 315
Доколкото ми е известно, това е най-продаваната песен в света.
А колко е дискутирана в православните (по-точно фанатизираните) среди, не е за приказване.

Да, четох, че имало сатанизъм в нея  newsm78.

Само в САЩ има над 16 млн продадени копия, а албумът е бил на първо място в класациите 8 седмици м/у 1976 и 1977.

Всъщност има мноого спорове за това за какво точно е писана песента. Мисля, че не е по разказ.

Малко инфо.

# 19
  • Мнения: 1 533
янита, мерси за линка.

Аз съм чувала за тази теория: "Hotel California is a metaphor for cocaine addiction. See "You can check out any time you like but you can never leave." This comes from the published comments of Glenn Frey, one of the coauthors."

Най-добре ми се връзва с песента.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат
"Wurn Snell of Colitas .  . . rising up through the air."

 Joy Това направо ме разби! По-шантава интерпретация не бях чувала/чела!

Много я обичам тази песен - беше първата, която преведох - в подготве клас... Спомени...

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
на мен пък първата преведена песен в подготве ми беше never say goodbye на bon jovi
ето част от текста
remember how we lost the keys and you lost more than that on my back seat, baby...

добре, че класната беше супер готина, та ни разясняваше трудните места...

Общи условия

Активация на акаунт