(Био)зеленчукова градина – нашето райско кътче (тема 44)

  • 38 341
  • 798
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 6 012
ЗаСлон приемам идеи как се ограничава? Аз хрян съм сложила под липата, понеже там е строителна площадка, и е превзел цялата територия.

# 556
  • София
  • Мнения: 5 191
Аууу, блазе ти! Толкова скъпо се продава и трудно се намира, ще забогатееш! И тук можеш да продаваш, срещу къдравост Simple Smile
Значи хрянът обича сянка?
За ограничаване не ми е хрумвало! Не пуска подземни корени като джоджен, троскот и бамбук Simple Smile

# 557
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070
не ми се вярва да помага срещу къдравост, но пък е много вкусна подправка. Simple Smile

заканила съм се да си извадя от градинката на майка или брат ми и да си пренеса на новото село. Simple Smile

# 558
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 161
Айла, какъв е този термометър, който записва нощната т?
Пишеш в гугъл "термометър за минимална и максимална температура" и се появяват разни видове Hands Plus1

# 559
  • Мнения: 1 076
Моля ви, посъветвайте ме, на какво разстояние да посадя чили чушките една от друга. Сортовете са Бг морков, черна Шипка, Кайен и екзотики.

# 560
  • Мнения: 6 459
Лютите чушки съм сложила по 4 корена  в саксии с 50 см диаметър. Миналата година пак така, скъсаха се да раждат.

# 561
  • Мнения: 1 076
Сложихме лютите чушлета навън. Очертава се меко време идните дни, дано са добре. Сложихме пред тях и 4 корена патладжан.


Посях и бобчето от Мьос, което дойде по пощата по-бързо от светлината.

Голи охльови са ми изяли всички, ама всички, растения краставици в парника. Една няма останала. Дорева ми се днес. Посях нови семена, дано стане нещо, че детето ги чака 😢 Наръсих срещу охльови този път..

# 562
  • Мнения: 6 459
Брех че хубав разсад! Браво!

Ние днес засяхме същия зелен боб и направихме две лехи с чушки, но моите са много малки, мноооого бавно растяха тази година, чудо! Подозирам кофти почвата , която взехме за разсадите , но когато я купувахме беше тежък локдаун и специализираните магазини не работеха, та взехме каквото имаше в близкия магазин. Дано живнат.

Охлювчета ми изпапкали цялата редичка тагетис,  цялата! И краставиците отпочнали.

Кьоше с ягоди, къпини, манголд, салатки, лук, дребни доматки.

# 563
  • Мнения: 1 109
Wednesday28,  днес следобед докупих още 15 корена домати, поне в оранжерията да има...  и веднага се захващам да ги садя.... Както влезнах в оранжерията, така и видях целия найлон от вътрешната страна в голи охлюви.... Едни убивам, други излизат

# 564
  • Мнения: 1 601
Помля ни градушката.Cry

# 565
  • Мнения: 19 309
Ох, ужасно! Видях снимки във фейсбук в една група. Съветваха да се пръска с бордолезов р-р.

# 566
  • Мнения: 1 275
И при мен градушката уби всичко.Не вярвам пръскането да спаси нещо.Жалко за труда и хубавия разсад,който произведох.

# 567
  • Мнения: 6 012
Миналата година пръскахме с бордолезов разтвор и листни торове, не веднага я два дни след градушката.(Реално разбрахме след ден,  че е паднала минути след като сме се прибрали и пропуснали да ни се обадят) Помогна на повечето растения. Май само на пипера не помогна.

# 568
  • Русе
  • Мнения: 2 607
Бях убедена, че и тук ще удари градушка, поривите на вятъра станаха много силни. Убеждавах моя в  22 часа да излезем и да покрием поне краставиците. Той философства, че през нощта не падала градушка. Наистина не падна, но краставичките са на земята. Днес подкарвам всичко с Купроцин , а в неделя и листе тор, пък  каквото стане.
Много е лошо като стане така, язък за труда ни. Но поне има време още за нови семена или пък разсад.

# 569
  • Мнения: 6 732
И аз знаех, че през нощта не пада градушка, докато лично не видях преди няколко години.
Природата много се промени.

Общи условия

Активация на акаунт