смяна на лична карта

  • 2 145
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 324
Не е кой знае какво ,едно заявление,снимките и си готова. Hug

Де да беше само това, с мед да го намаже Wink
1. Закупуват се два документа (аз ги взех от книжарницата) - единият май беше за смяна на адресната регистрация, а другия не помня точно за какво, но пак нещо свързано с промяната на адреса
2. Попълваш си бланчиците и отиваш в общината за да ти заверят единият в отдел ГРАО (май така беше), като същевременно плащаш някаква марка.
3. Отиваш в банката и си плащаш такса за издаване на лична карта
4. Купуваш си заявление за издаване на документи за самоличност (аз го купих от паспортна служба) и или сама си го попълваш или търсиш някой да го попълни. Като в случая ти трябва ЕГН - на мъжа ти и на братя и сестри Simple Smile
5. Сними

Ако си изтървала едномесечния срок
6. Отиваш да ти пишат акт в полицията
7. Чакаш 20-тина дена да излезне наказателното постановление.
8. Отиваш в банката да си платиш глобата (не по-малко от 20 лв)
9. Пишеш декларация в паспортна служба, защо не си си сменила картата в срок (това не знам обаче защо го попълвах след излизане на наказателното постановление, трябвало е да го попълвам още преди акта)
10. Чакаш да ти издадът лична карта в рамките на 1 месец Wink

# 16
  • Мнения: 352
И аз май съм позакъсняла.Цели 2 год и 9 м.Не съм го направила с цел да не ми сменят дебитните карти.Мислех скоро да свърша тази работа.А колко струва самата карта?

# 17
  • Мнения: 4 324
И аз май съм позакъсняла.Цели 2 год и 9 м.Не съм го направила с цел да не ми сменят дебитните карти.Мислех скоро да свърша тази работа.А колко струва самата карта?

Аз си поднових дебитна карта, защото я изгубих. Казах на служителката в банката, че скоро ще имам нова лична карта и трябва ли да направя нещо допълнително за дебитната. Тя каза, че било много сложно и не е задължително. Сега имам нова дебитна карта, пак със старото име - мисля че не е от голямо значение.

А таксата за издаване на лична карта е 13 лв.

Общи условия

Активация на акаунт