Пролетта на прага чука, нови плетки диплим тука - юбилейна тема 100

  • 38 323
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 453
Тези костюми на Анджи машинно плетени ли са?
Да, плетени на машина.

# 691
  • Мнения: 7 044
И на машина се иска не по-малък майсторлък. Simple Smile
Като зная Анжи какви усилия полага, за да постигне този перфектен резултат!

# 692
  • Мнения: 48 103
малко есенни краски вече
Много са ми сладки тия торби Simple Smile лесно се плетат, а варианти за цветове безброй Simple Smile удобни за пазар,за ежедневието.

# 693
  • Мнения: 17
Здравейте Hug Напълно начинаеща съм и имам огромното желание да се науча да плета (имам само опити в детството). Решила съм да си изплета пухкаво одеалце от тези, които могат да се изплетат на ръце. Харесала съм си прежда тип Долче Макси ето такава : https://www.pleta.bg/bg/dolce-maxi/, но не мога да се ориентирам колко ми трябва като количество... В галантерията в моя град нямат такава прежда, иначе там щях да тормозя женицата за съвет, но уви.. Може ли по-опитните да ми съдействате?

# 694
  • Мнения: 7 044
Много е трудно да се каже колко ти трябва. Само някой, който е плел с тази прежда на ръце, може да ти отговори.
Също зависи дали ще плетеш на пръсти, или на китките на ръцете.
Плела съм инфинити шалове на китки с ализе кънтри - същата дебелина 100гр. -32 метра, от 1 гранче може да стане шал, с 1 1/2 гранче, става по-добър. Но на пръсти с 1 гранче става доста малък шал.
Може би от магазина ще те ориентират, говори с тях по телефн.

# 695
  • Мнения: 4 274
Щом си начинаеща изгледай някои уроци, за да ти обяснят основите.След това започни с нещо конкретно.Аз също съм начинаеща и досега изплетох само чифт чорап.Сега обмислям да включа и жакард, да поосложня, но при мен е бавно, защото нямам свободно време, а желанието е голямоУспех

# 696
  • Мнения: 17
Вярно, не се бях сетила да се обадя в сайта. Много благодаря за съвета!
Иначе точно от видео се вдъхнових да го направя, даже го споделям: https://www.youtube.com/watch?v=Gr-a15uJaoY&list=PLfTfnIpvZ_ … 4kDvU&index=2
Като го отметна в списъка на чакащите, си мисля да пробвам с punch needle, или както го прочетох на доста места - фъкане Relaxed

# 697
  • Мнения: 7 044
Тя пише под клипа
Цитат
Хвърлянето, представено в този видеоклип, е 3 'x 4' и използвах 5 чилета от Bernat Blanket Yarn (32 ярда във всеки чиле). За 4 'x 5 бих препоръчал 6 чилета. Надявам се да опитате! Консумативи: Bernat одеяло прежда - креда розово

# 698
  • Мнения: 1
Здравейте дами , понеже доста се увлякох по плетенето и всичко свързано с прежди . Имам един въпрос към вас и бих се радвала  да отговорите , защото е важно за мен и за новото начинание към , което искам да се впусна :
БИХТЕ ЛИ ПОСЕЩАВАЛИ КУРС ЗА ПЛЕТЕНЕ? И изобщо арт пространство  с плетене  , арт пана от прежда и още много забавления ?

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 6 521
Когато исках да се науча, бях готова да ходя на курс, но такъв нямаше.Сега бих посетила само такъв, който ще ме научи не просто да плета, а да го правя по-професионално за да си спестя проба-грешката и времето за гледане на клипове.

# 700
  • Мнения: 48 103
Аз също търсих преди време .. сега търсих по шиене, видях аксиома, но са почнали, а и не ме устройва като време засега. Бих посетила за плетене ( на две и 5 куки) и особено за мечтания чорап. Зависи къде, кога, как...

# 701
  • Мнения: 6 583
Позамислих се.
Курс по плетене не бих посетила, но някой мастър клас на изявен майстор - с удоволствие.
Център по занаяти звучи чудесно. Място, където сръчните да опитат различни плетачни техники на една, две и пет игли, но и тъкане, плъстене, багрене, фъкане, фриволите,  макраме, шевица, гоблени и т.н. С магазинче за инструменти и материали към него.

# 702
  • Мнения: 275

Вярно, не се бях сетила да се обадя в сайта. Много благодаря за съвета!
Иначе точно от видео се вдъхнових да го направя, даже го споделям: https://www.youtube.com/watch?v=Gr-a15uJaoY&list=PLfTfnIpvZ_ … 4kDvU&index=2


Не знам колко материал ще ви е нужен за одеало със стандартен размер напр. 140/190. Но ви съветвам от избраната прежда да поръчате отначало 1 бр. само, изплетете нещо дребно(може малко килимче за котка)-само за проба и го изперете, да видите какво ще се получи. По някога при по-евтините прежди има неприятни изненади.

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 4 601
Позамислих се.
Курс по плетене не бих посетила, но някой мастър клас на изявен майстор - с удоволствие.
Център по занаяти звучи чудесно. Място, където сръчните да опитат различни плетачни техники на една, две и пет игли, но и тъкане, плъстене, багрене, фъкане, фриволите,  макраме, шевица, гоблени и т.н. С магазинче за инструменти и материали към него.

Точно преди дни си мислех как тези умения отмират постепенно и е добре да има места, където да се предават на желаещи от можещи.
Интересно би било и аз също бих се включила - съвсем различно е да гледаш клипчета и да се мъчиш да разгадаваш схеми, отколкото да си в приятна компания и да си задаваш въпросите наживо.

# 704
  • Мнения: 48 103
Напротив, доста са модерни напоследък. Някои, като предене, да. Но макраме, плетене и т.м. не.

Общи условия

Активация на акаунт