АВГУСТ-инчета 2020 ! тема 9

  • 15 588
  • 706
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 271
Гледах един семинар където казаха, че краве маслото е най-доброто. Като заместители зехтина и рапичното. Дайте съвет какъв следващ зеленчук да вкарам. Досега съм дала картоф тиква сладък картоф морков пащърнак броколи тиквичка и карфиол.

# 61
  • Мнения: 2 004
Алетея, много гадно , наистина. А сега как е бебка? Тогава за първи път ли й даде зехтин?

Лайка, мнооого ми харесва кътчето, което си направила, поздравления. Ще споделиш ли и каква е дългата възглавница, с която си ограничила единия край? Много хитро.

Хариста , нямаме синя книжка още, не знам кога се взима, но и без това на мен не ми потрябвала никога...само за зъболекар един път съм я ползвала.
Нагънат юрган Joy
Зълва ми остави племенника у нас, че беше на маникюр и нямаше кой да го гледа.
Та час и нещо бях с двамата. Всичко беше идеално, докато Антонио не ревна със сълзи за ядене...
Нахраних ги и двамата с пюрета де Stuck Out Tongue Winking Eye

# 62
  • Мнения: 241
Здравейте, момичета! Не ме познавате тук, докато бях бременна писах в юлската тема, защото термина ми беше в края на юли. Малката се роди в началото на август обаче, изпуснах темата за юли покрай грижите за малкия човек и после се отказах да пиша. "Познавам" писмено само Peacock. Съжалявам, че не мога активно да участвам, чета ви месеци наред, защото всяка една грижа от тук ми е позната.
Правя си сама пюретата, малката отказва купешките, кашите за СЗ също са домашни. Непрекъснато имам да гладя, разтребвам, мия чинии, сгъвам дрехи или каквото се сетите от домакинската част, затова само ви чета вечер. За капак, малката изгради странен режим - заспива към 23-24 ч. и става сутрин около 10 ч. Вечерта също ми е заета с нея или с готвне, като се включи баща й. И още нещо - само аз я приспивам, защото я научих да заспива на гърда.
Става дълго, минавам по същество - видях, че някои от вас се ориентират към прахосмукачка робот - продавам такава, Roomba E5. Ние много си пазим нещата, гарантирам, че работи и всичко си й е наред, просто я прескачаме вкъщи, а не ни е голямо жилището. Виртуалната стена не е разпечатана дори. Ще се радвам, ако я дадем на някой поне малко "познат".
Много сте ми полезни, много се смея с вас понякога! С удоволствие ще се включа пак, ако нямате нищо против да пиша в темата.
Бъдете здрави!

# 63
  • Мнения: 733
Розмари и аз съм в твоето положение Grinning постоянно предлагам някакви неща, които все биват отказани. Друго си е гърдата...

Знам, че няма дете, което да не прояде твърда храна, ама си е мъка всеки обяд, вече и СЗ. А аз толкова се вземах на сериозно, та чак био и домашни неща да търся, а то... Ни купешки пюрета, ни домашни неща иска. Чак се чудя на кой се е метнала, като и 2та с баща ѝ обожаваме храната Joy

Задължително ли е в зеленчуковото пюре да има някакъв вид мазнина?

За килима и аз ви бях споделила, че постелката ѝ се оказа тънка и това я плашеше и не искаше да се обръща и играе на нея. Като сложим 2 одеяла и вече е друго.

И ние имаме вертикална прахосмукачка и наистина за ежедневно почистване е супер, бързо става, но не може да мине под легла и на труднодостъпни места, та си ползвам и другата. Робот при нас не би свършил работа, че аз докато раздигам всичко, което може да му пречи...по-добре да си изчистя аз.

ssd_, добре дошла!

Harista, на мен педиатърката ми даде някакъв документ, с който отидох на друго гише в поликлиниката, където ми дадоха въпросната синя книжка. Носех и копие от акта за раждане. Но това беше още на 2рия месец от раждането като ходих.

# 64
  • Мнения: 241
Цитат на: Rolly__

Задължително ли е в зеленчуковото пюре да има някакъв вид мазнина?
Rolly, благодаря!
На мен педи ми каза още в началото да слагам краве масло, колкото грахово зърно или зехтин, за да се улесни изхождането. Слагам масло, даже и малко повече от грахово зърно и досега не съм имала проблем.

# 65
  • Мнения: 733
Ssd_, еми тя няма проблем с изхождането. Може би понеже не яде повече от няколко лъжички Joy

# 66
  • Мнения: 854
И при нас май ще се окаже някаква алергия с тези обриви. За 1 седмица се разпространиха пъпчиците по цялото й тяло, акото й стана зелено, нощем се буди, плаче, от няколко дни става в 6ч., рефлуксът й се обостри.
Ходихме на дерматолог - била претоплена. Попитах я как на 21 градуса, облечена само с тънко боди и клин съм я претоплила. "Еми така."
Не виждам освен от АМ какво друго може да е. Другата седмица сме на гастро, но май на своя глава ще ходя да й пускам кръвни за алергии и непоносимости. А.. и ест. заради обривите спираме въвеждането на нови храни, както и изключваме спанак, броколи, батат и банан. Демек ще я храня само с тиква и тиквички, че всичко останало я запича.... И за "елда и млечни да съм забравела изобщо".

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Ето линк за килимчето https://www.ecoplay.bg/

На нас синята здравна книжка ни я изкара личната лекарка. Иначе се ходи до здравната каса а там е ужасно Sad

Аз слагам мазнина, хем за да свиква с вкусовете, хем защото зехтина или съответното рапично ти съдържат полезни мазнини ( омега 3 или поне така пише 😃).

В следобедната закуска слагам кокосово масло и засега не е имала реакция.

# 68
  • Мнения: 819
Кити, на моята шушулка акото почти винаги е зелено, но аз всеки път и давам броколи или спанак. Иначе едва ли е от претопляне. Как я обличаш? И аз бих пуснала изследвания, за да се успокоя. Най се притеснявам, като не знам какво се случва.
Lore.lay, много приятно килимче. Ако е много, много меко, веднага го поръчвам.

# 69
  • Мнения: 7 898
При нас акото е в различни цветове в зависимост какво е ял. Имали сме както зелено, така и жълто и кафяво Simple Smile. Така че цвета не ме безпокои.
Кити, успокой се и спри да въвеждаш нови храни за 1 седмица и след седмица опитай пак, като даваш много малки количества. Пъпките на алергична основа са много характерни и изобщо не приличат на дребните пъпчици от претопляне. Моя има по гърба от претопляне и то когато спи. Матрака ми е мемори пяна и затопля много и след сън гърба му е винаги потен.
Ако наистина има няква алергия, не се безпокой по всяка вероятност ще ги израсте. Аз съм била такова бебе и не знам до колко години постоянно се изривах от различно храни, но всичко изчезна с времето.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Кити, на моята шушулка акото почти винаги е зелено, но аз всеки път и давам броколи или спанак. Иначе едва ли е от претопляне. Как я обличаш? И аз бих пуснала изследвания, за да се успокоя. Най се притеснявам, като не знам какво се случва.
Lore.lay, много приятно килимче. Ако е много, много меко, веднага го поръчвам.

Не е е пухено със сигурност, но е меко 🙂
Аз лично лежа на него до малката и е добре. Слагам снимки да видиш как е като текстура по- отблизо, както и долната част.


# 71
  • Мнения: 819
Мерси, Lore.lay Blush
Шушулка иска само права да стои, хваната за облегалката на дивана или кошарата. Май не се препоръчваше на 7+ да стоят много изправени заради ставите. Или се бъркам?

# 72
  • Мнения: 2 379
Днес отидох до здр.каса, много любезни и бързи бяха. Попълних една декларация да книжна, една за обработване на данни и за няма и 5 мин беше готово.( показах само лична карта и акт за раждане на детето) А в съседния кабинет още по-бързо си извадих УКД за здравното досие.

Сега ме е яд, че не взех миналата седмица вертикална прахосмукча от Кауфланд, беше много добра цена. От Лидл бях взела една ръчна без кабел и върши супер работа, даже космите смуче и прах( става и за мокро) ама щеше да ми е още по-лесно и за килима да имам. Ще дебна пак, дано да има отново  в Кауфланд.

Момичета, имам нужда от малко помощ за Алиекспрес, за да не спамя слагам скрит текст:
Скрит текст:
И двете пратки са вече в БГ 4-6 дни. В пощата до нас няма, нямам писмо от митницата(  едната пратка май ще е там, че е почти 60 лв.), Нямам известие от централна поща, но и при нас рядко стигат такива хвърчащи бележки. Не мога да проследя с номера  на пратката в Бг пощи , защото дава , че няма такива пакети. Дайте съвет, колко време да чакам и да ходя ли да ги търся в централна поща? Има ли вариант и с куриерска фирма да додат. Изпратени са с  Алиескпрес стандарт и ГОТ някаква икономична...и двете ми излизат на CAIANO GOT)

Последна редакция: пт, 19 мар 2021, 17:14 от Harista

# 73
  • Мнения: 2 004
Хариста, при нас и вчера имаше още, че взех и на свекърва ми такава.
А в неделя вечерта ходих да взема и за брат ми и майка ми от страх да не вземат да свършат.
Докато взимах тази за свекърва ми, едно семейство се чудеше. Та им я похвалих и им казах, че могат да я върнат, ако не им допадне и те хич не се чудиха повече Joy

# 74
  • Мнения: 2 379
Хариста, при нас и вчера имаше още, че взех и на свекърва ми такава.
А в неделя вечерта ходих да взема и за брат ми и майка ми от страх да не вземат да свършат.
Докато взимах тази за свекърва ми, едно семейство се чудеше. Та им я похвалих и им казах, че могат да я върнат, ако не им допадне и те хич не се чудиха повече Joy

 ЕЕЕЕ, сега ще ме мотивираш да се юрна на там. Преди малко се прибрах след 5 часа навън пак.....за това ме домързя да ходя и до Кауфланд.....Нали тази дето беше към 40 лв?

Общи условия

Активация на акаунт