Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Еконт и НАП

• 2 380
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • София
На разбрах ако продам геймърския лаптоп на тийна за 3000 , моите 2000 от дрехи плюс 1000 от стария телефон на мъжо, кое ме прави търговка в очите на НАП?
Пробвай ще разбереш. Най малкото ще те проверят дали имаш фирма, която развива търговска дейност. До 2,3 хиляди годишно минава за лична търговия и няма да те търсят

# 31
На разбрах ако продам геймърския лаптоп на тийна за 3000 , моите 2000 от дрехи плюс 1000 от стария телефон на мъжо, кое ме прави търговка в очите на НАП?
Държавата е решила, че продажби до 3000лв в годината може да са от стари вещи например или дребна търговийка и да не ги облага, а за по-големи суми, че вече си е доход и подлежи на облагане. При минимална заплата от 650лв 6000лв приход от онлайн продажби са си сериозен доход и трябва да бъде обложен с данък. Предполагам, че ще обложат 3000лв от тези 6000лв. Има обаче и друг номер - единият от вас продава лаптопа за 2999лв, а другият продава телефон за 999лв и дрехи за 2000лв. Така няма да плащате данък. А ако тийнът е достатъчно голям може и сам да си продаде лаптопа и НАП дори да не разбере за тази продажба.

Последна редакция: сб, 24 апр 2021, 22:53 от Mama Ru

# 32
Здравейте, много съм боса в тази материя. Проверих в сайта на НАП и ми излизат 23 бр пратки за 2020 с наложен платеж общо 399лв. Пускала съм лични вещи и рамки и картини. Тези 399лв са изчислени че са от наложен платеж, за които дължа данък или са всички пратки за през годината, за които аз трябва да преценя дали да пускам декларация? Ако не пусна декларация подлежа ли на глоба?
Извинявам се за невежеството ми Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 апр 2021, 14:58 от 🐟 Дори 🐟

# 33
  • София
Здравейте, много съм боса в тази материя. Проверих в сайта на НАП и ми излизат 23 бр пратки за 2020 с наложен платеж общо 399лв. Пускала съм лични вещи и рамки и картини. Тези 399лв са изчислени че са от наложен платеж, за които дължа данък или са всички пратки за през годината, за които аз трябва да преценя дали да пускам декларация. Ако не пусна декларация подлежа ли на глоба?
Извинявам се за невежеството ми Simple Smile
Не, разбира се, но предполагам, ако пуснеш ще ти вземат паричките за да има да се черпят с коняче и бонбони Амфора по канцелариите

Последна редакция: ср, 28 апр 2021, 15:25 от PlTP

# 34
В кое се крие глупостта, да ме просветлите, ако е възможно?
1-во в НАП пристига подробна информация
2 - ро занимават се само, ако сумата от куриерите е над 2 или 3хил на година
И 3-то,да,сигурен съм
Няма значение сумата, а дали е регулярна продажба

Общи условия

Активация на акаунт