В момента чета ... 69

  • 44 777
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 578
Rayna13, благодаря! Не звучи лошо, дори трябва да е забавно .

# 76
  • Мнения: 1 656
Много е забавно, но все пак е предимно въпрос на вкус. Лично аз обожавам Бакман, защото не просто го чета, а го чувствам - през цялото време имам чувството, че пише за света, такъв какъвто го виждам с моите очи, а всичките герои са ми близки и обични, защото живеят с мен - това са близките и приятелите ми, това съм самата аз.

# 77
  • Мнения: 3 068
Десет женски изневери бях харесала преди 5-6 години. Бакман с "Баба..." само го знам, не е моят светоглед, нито предпочитан начин на писане. Ще дам шанс и на Увето де Simple Smile

# 78
  • Мнения: 10 033
Магическият реализъм ми е любим жанр от години (Булгаков, Маркес, Алиенде), но "Баба праща поздрави..........." не се вписва в жанра, затова подвежда читателя, и не само мен, а и многото хора писали на Бакман.

Вонегът е най-любимия ми писател от младата ми възраст, и изключително ми пасваше на душевността от тийн годините когато го открих, до ранните 30. Първото ми посещение на Дрезден беше много силно емоционално преживяване. Въпреки че официално е класифициран жанрово като фантастика, Вонегът е отделен жанр сам по себе си.

При горната четворка няма как да не разбереш що за жанр четеш.

Както и да е, продължавам да си попълвам пропуските.
Започнах "Кафка на брега" на Мураками, след нея имам приготвена 1Q84. (Oтново магически реализъм).

Последна редакция: сб, 20 мар 2021, 10:06 от Dez

# 79
  • Мнения: 1 578
Приключих "Моята прекрасна съпруга" , харесаха ми само последните 50 стр., краят обаче - не. Остана ми да прочета "Пропукване" на Карин Слотър и ако не ми хареса спирам с трилърите.
Сега продължавам с Лу - "Все още аз", Джоджо Мойс

# 80
  • Мнения: 640
Здравейте! Имам специфично питане и много бих се радвала, ако някой може да ми помогне или да ме насочи към друга група или друго място, на което да проверя. В момента препрочитаме с мъжа ми всички книги на Агата Кристи. Това е любимият автор на съпруга ми. Тъй като "Аферата в Стайлс" е първият роман (Поаро е и любим персонаж), има ли някакъв шанс да намеря първото издание на тази книга в превод на български. (Изобщо не питам за английското от 1920г. Grin). Бих се зарадвала и на "Алиби" и "10 малки негърчета", но много ми се иска да му подаря едно колекционерско издание. Как смятате? Има ли шанс да намеря такова нещо?

Може да погледнеш в Книжен пазар? (потърси го така в гугъл и веднага трябва да ти излезе сайта)

# 81
  • Мнения: 1 134
След няколко неуспешни опита се отказвам да чета "Тунел през въздуха". Резюмето ми звучеше супер интересно, но върви изключително бавно и явно не й е дошъл моментът.
Започвам "Брит-Мари беше тук", дано си заслужава.

# 82
  • Мнения: 1 656
На мен началото на Брит-Мари ми вървеше тегаво, обикновено Бакман ме грабва с първото изречение, но не и в този случай. Харесах я чак след първите 50-60 стр.

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 2 588
Sunny555,  Аз също много, много  мъчих „Тунел през въздуха“ и я прочетох на края по диагонал, с идеята просто да я приключа, въпреки досадата. Не ми хареса, нито ме провокира с нещо. От много време не ми се беше случвало, но за мен си е греда от всякъде.   Изключително клиширана и банална история,  с неясна претенция за вдъхновяващ сюжет и библейски прозрения. Еднопластово и елементарно представяне на идеята за възвисена духовност и хуманост на героите, висока нравственост и бля-бля хиперболизации. Нереалистично пресъздадена история и анотацията за книгата изобщо несъответства на сюжета.

# 84
  • Мнения: 3 417
Самият Ган определя „Тунел през въздуха“ като „мистичен роман, който съдържа безценна тайна, забулена с воала на словото. Някои ще я разкрият още с първия прочит, други с втория, но повечето ще разбулят тайната едва когато прочетат книгата за трети път.“
 Значи четете я поне три пъти.

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 2 588
Grin
Самият Ган определя „Тунел през въздуха“ като „мистичен роман, който съдържа безценна тайна, забулена с воала на словото. Някои ще я разкрият още с първия прочит, други с втория, но повечето ще разбулят тайната едва когато прочетат книгата за трети път.“
 Значи четете я поне три пъти.


за У. Д.Ган само ще добавя, че се е "объркал Яко в превода"Angry Къде се е прочул с това "загадъчно и мистично произведение" Open Mouth ? Вероятно в друга плоскост на битието...или  само Той си знае:expressionless.
Но от години не помня да съм била толкова озадачена от истиността и вярата на автора във феноменалния успех на пресъздадените си идеи.Laughing

Продължавам с удоволствие "Назови ме с твоето име", а съм в началото. За сега прекрасна....

Последна редакция: сб, 20 мар 2021, 17:23 от Lady Royal

# 86
  • Мнения: 3 711
И аз започнах Брит-Мари беше тук, успоредно съм си приготвила и Шахматните фигури за един полет, най-накрая да привърша с трилогията на Питър Мей.

След като прочетох Бьорнстад, реших да хвърля поглед на създадения по нея сериал... Направо не мога да  повярвам как са се подиграли с книгата и героите. Доста несполучлив опит...

# 87
  • Мнения: 1 656
На мен пък хареса минисериалчето на НВО. Само Мая ми седеше малко неуместно, защото актрисата не приличаше особено много на момиче, но останалото съответстваше на представите ми. Филмът "Човек на име Уве" също ми допадна навремето.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 140
И аз започнах Брит-Мари беше тук, успоредно съм си приготвила и Шахматните фигури за един полет, най-накрая да привърша с трилогията на Питър Мей.

След като прочетох Бьорнстад, реших да хвърля поглед на създадения по нея сериал... Направо не мога да  повярвам как са се подиграли с книгата и героите. Доста несполучлив опит...

Абсолютно съгласна съм с Вас относно сериала. Твърде посредствено. Mask

Аз чета "Тревожни хора" от Бакман в момента. Blue Heart

# 89
  • Панагюрище
  • Мнения: 24
Ужас!
Чак сега се загледах внимателно и видях, че приложението за аудиокниги се казва "Сторител", аз досега мислех, че е Строител, и така го изписва, въпреки, че не виждах никаква логика в името😂😂😂
Е, извинявам се😊

Общи условия

Активация на акаунт