Мами в Италия - Част 24

  • 17 466
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 462
Благодаря ти Пиколина !!!!  bouquet newsm44  chef

# 241
  • Мнения: 2 427
Освен че са солени са и страшно смрадливи Sick.Аншоа е единственото нещо,което ако умирам от глад не бих изяла,пробвала съм да се напъна и да преглътна,но не успявам Sick...А един път ме караха да съм ядяла Баня Kауда #Crazy!3 бих казала че са неимоверно количество Sick

# 242
  • Мнения: 2 804
Какво е пелати ?
Картофи или какво ?!?

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 22:57 от makaui daniela

# 243
  • Варна
  • Мнения: 407
Благодаря ви много за отзивчивостта, момичета bouquet Помогнахте ми да се ориентирам как ще ми е най - изгодно да поддържам връзка с роднините ми, докато съм в Италия. Безценни сте Heart Eyes

# 244
  • Мнения: 2 379
Какво е пелати ?
Картофи или какво ?!?

Домати. Белени домати от консерва.

# 245
  • Мнения: 2 804
Е веро , нещо съм изперкала  #Crazy !!!
Мерси , Пиколина . Hug

Ето и превода :

4 лъжици зехтин
500 гр. домати белени
черен пипер
сол
1 стрък кервиз
1глава лук
300гр телешка кайма
2 дробчета пилешки
1 морков
2 наденички
150 гр свинско от бузите т.е. по мазничко .
................................................
Запържва се много на ситнения лук заедно с кервиза , моркова и свинското . Към тях добавяш на ситно нарязани пилешките дробчета , каймата и наденичките обелени и раздробени .
Запържва се всичко за 5 минути след което се прибавя чаша бяло вино след като изври виното се добавят доматите .
Овкусяваш със сол и ч. пипер и оставяш да ври на среден огън за около 2 часа .

# 246
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Лени,готови сме вече за пристигането на бебе.Аз дори си изгладих нощниците,купих си чехли за болницата и съм готова да изхвърча от нас всеки момент,въпреки че по принцип до 8-ми декември време колкото  искаш.
Много е хубаво да се чака бебе,да се пазаруват дрешки,памперси,разни мокри кърпи(Милена ме убеди че е супер да бършеш а не да миеш дупе),чаршафчета,да се подрежда стаята на детето...прекрасно е,стига човек пари да има да пазарува.Аз не искам да правя сметка колко пари заминаха вече,а дефакто не съм купила нищо кой знае какво.Липсва ни все още гашеризон-парка за да излизаме навън,но ще изчакам да донесат първо количката за да видя онова чувалче към нея какво е,колко е голямо за да се съобразя с това.Мисля че като наближи деня Хикс,Фло ще полудэ тотално и като в онази реклама ще се наложи аз да карам до болницата,голяма е паника,няка си не мога да си го представя в такъв момент как би се държал.
Не знам дали не се повтарям,вече съвсем изглупях,май ви бях казвала,свалих си от Емулето едино филмче на Нейшънъл Джеографик Нове Мези се казва.Много хубаво филмче което проследява развитието на детето от самото оплождане на яйцеклетката до раждането.За първи път виждам как се ражда  бебе.
Чудя се каква чанта да си взема за болницата,имам само тролита тук...Вие с каква чанта отидохте до болницата?
Мила аз тази марка само я бях виждала в интернет,но не ми се е случвало да видя колички в магазин на живо.
Още един въпрос имам към мамите.В списъка от болницата присъстват тези пликчета мрежичка.Но не са споменали бройката.Колко опаковки трябва да взема?А тази ластична мрежа за пъпче гледам и тя се рродава в кутии по няколко бройки в опаковка.Колко да взема от тях?Тези на Кикко о'кей ли са или да търся други?

айде и аз да се разпиШа, докато не са пристригнали вси4ки тука Confused
Влади, аз те съветвам от мрежестите плик4ета да си купиШ поне едно 6 бройки, гледай да не са тези съвсем хартиените, а неЩо смесено памук и найлон. На мен ли4но ми бяха адски удобни, особено първия месец, освен това не е верно 4е са еднократна употреба, перат си се и то директно под 4еШмата без търкане и пр...
За пъп4ето 1 кутия ти е достатъ4на, ако помниШ добре как се използва Laughing
Щото аз с втората малко се изложих newsm78 и поизхвърлих Embarassed. За марката незнам да ти кажа, аз изобЩо такива не гледам... каквато и да било марка в аптеката мисля става.

Лек ден на вси4ки, болните да оздравяват, на рожденниците най_добри пожелания.

# 247
  • Мнения: 2 427
добро утро на всички.Феямче здравей мила,от кга не си се появявала Heart Eyes!!!
Мерси за съветите,за гащичките,точно за тези мрежестите питам и аз,защото ги гледах и ми сестори че могат да се перат.
Дани и аз да ти кажа не зaгрях в ачалото за какво става въпрос Peace,така написано на БГ и без уочнения,бая се зашудих какво е пелати Laughing

# 248
  • Мнения: 2 804
Добро утро момичета и приютен ден ! Hug
Влади , ми и аз бая се зачудих   newsm78 докато вдяна , но ако не беше Пиколина бая още щях да се чудя .
Едно голямо МЕРСИ на Пиколина .
Ма то си личи кой използва италиански рецепти ! Flutter
Аз не съм от тия обаче .
До после , че мисля да излезнеме малко . Blush

# 249
  • Мнения: 2 379
Едно голямо МЕРСИ на Пиколина .
Ма то си личи кой използва италиански рецепти ! Flutter

Моля, моля Blush

Еййй, какъв имидж създавам тука!!! Сега да не съм луда да се впусна в обяснения и да ви разказвам колко готвя всъщност Whistling

Feiam & Amymommy, аз пък чак сега загрях за какви мрежички и пликчета става въпрос Crazy От кога чета Влади какво си пита и какво й обясняват дружките, ама нищо не схващах!

# 250
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
добро утро на всички.Феямче здравей мила,от кга не си се появявала Heart Eyes!!!
Мерси за съветите,за гащичките,точно за тези мрежестите питам и аз,защото ги гледах и ми сестори че могат да се перат.
Дани и аз да ти кажа не зaгрях в ачалото за какво става въпрос Peace,така написано на БГ и без уочнения,бая се зашудих какво е пелати Laughing

я и аз да ви използвам и да питам неЩо Twisted Evil
Кой е боядисвал врати (вътреШни)? Кой ги прави тия услуги, дърводелец ли? и колко може да струва? А някой сам да се е справял?

(после влади Ще я потормозя малко с цветове Mr. Green)

 Mr. Green

# 251
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Едно голямо МЕРСИ на Пиколина .
Ма то си личи кой използва италиански рецепти ! Flutter

Моля, моля Blush

Еййй, какъв имидж създавам тука!!! Сега да не съм луда да се впусна в обяснения и да ви разказвам колко готвя всъщност Whistling

Feiam & Amymommy, аз пък чак сега загрях за какви мрежички и пликчета става въпрос Crazy От кога чета Влади какво си пита и какво й обясняват дружките, ама нищо не схващах!

води си записки, да не се обясняваме пак след известно време Twisted Evil Heart Eyes

# 252
  • Мнения: 2 427
Феямка,аз сама си ги боядисвам мила,в нас аз съм бояджията Tired.Тук вътрешните врати са боядисани,6 броя,двукрилни.Не беше чак отлкова трудно,мацаш с четката и толкова Whistling......
виж ако бяха прозорци,работата загрубява #Crazy.
Aз чета много италиански рецепти,но така пелати за първи път виждам написано,без да бъде пояснено за какво иде реч... newsm78
Калче,вчера гледах списъка на болниците,много мерси че ми изпрати линк.
в списъка на моята болница са горе долу същите неща като в частните в Торино.А много се чудих в държавните от първа страница за какво им е малко легенче за тоалет Laughing ,като си има и душове и други екстри.В моята листа има включени примерно хартиено покривало за тоалетна,нали се сещате,от онова,което се лепи върху бидета и тоалетни.Ето,това е нещо полезно.Въпреки че аз и с такова пак не сядам на чужда тоалетна,но това е отделен въпрос. Confused

# 253
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феямка,аз сама си ги боядисвам мила,в нас аз съм бояджията Tired.Тук вътрешните врати са боядисани,6 броя,двукрилни.Не беше чак отлкова трудно,мацаш с четката и толкова Whistling......
виж ако бяха прозорци,работата загрубява #Crazy.
Aз чета много италиански рецепти,но така пелати за първи път виждам написано,без да бъде пояснено за какво иде реч... newsm78
Калче,вчера гледах списъка на болниците,много мерси че ми изпрати линк.
в списъка на моята болница са горе долу същите неща като в частните в Торино.А много се чудих в държавните от първа страница за какво им е малко легенче за тоалет Laughing ,като си има и душове и други екстри.В моята листа има включени примерно хартиено покривало за тоалетна,нали се сещате,от онова,което се лепи върху бидета и тоалетни.Ето,това е нещо полезно.Въпреки че аз и с такова пак не сядам на чужда тоалетна,но това е отделен въпрос. Confused

Добре де, как го правиШ номера? БоядисваШ директно върху старата боя, или стържеШ, ил както там му се казва? Я кажи, кажи, да не си боядисвала и някой друг стол/маса, ти, а?
НеЩо ме е хванала такава краста да подновя туй онуй с минимум средства Rolling Eyes

# 254
  • Мнения: 3 425
Добър ден и от мен!!!

Влади,ама ти за мрежестите гащи ли питаше  ooooh!  ами казвай го направо,че моето сиво вещество е тинясало  Whistling 

,................

Общи условия

Активация на акаунт