Модни консултации - 53

  • 41 582
  • 775
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 832

Същото е като с айфоните, издават едни и същи комплекси и дефицити, ама на различна цена.
има фалшиви айфони ли??Open Mouth
Смисълът не е в това дали има, или не фалшиви айфони, а в стремежа да се покажеш пред хората с нещо, което реално не ти е по джоба. Само дето едните избиват комплекси с айфон, който не могат реално да си позволят, а другите с Гучи от 15 лева.

# 661
  • Мнения: 2 651
Това с марките е смешна работа.
Преди дни изпратих за подарък на приятелка сладурска малка чанта на Манго. Днес ми се обади да каже, че е с нея и много ѝ харесва, но през смях добави , че нейна съседка, падаща си по марките, я питала къде пише, че е Манго.
И тук става въпрос за масова марка.
Имам близка роднина в Щатите и напоследък не купувам чанти, тя е маниачка и ми праща по няколко поне веднъж годишно. Ами тези, които имам отпреди и са турски или български, са много по- здрави и добре изглеждащи от Guess, Michael Kors, Calvin Klein, Steve Madden и Kate Spade, които се протриват, напукват, нацепват дръжки. Със сигурност не са ментета.Никога не бих дала толкова пари за чанта, да не говорим за Гучита, Версачета и особено кичозните модели на Карл. А за принтовете на Вюитон съм без думи. Но за всеки влак си има пътници.

# 662
  • Мнения: 7 898
Защото говори за дълбока комплексарщина и стремеж да имаш нещо само защото на него пише Гучи. Говоря за онези ментаци, на които от километри им личи, че са 15 лева за брой, ама важното е да има табела.
Същото е като с айфоните, издават едни и същи комплекси и дефицити, ама на различна цена.
Обикновено хора които носят ментета, никога няма да кажат че е оригинал, но тези с айфоните на кредит, никога няма да си признаят че нямат пукнат грош в джоба си.

# 663
  • Мнения: 3 640
Аз например много харесвам малките чанти на Furla, но да давам 600лв за такова чанте и дума няма да стане. Скоро случайно си взех същия модел чанта, но за 35лв.
Разликата е, че никъде не пише furla. Тоест, моделът не е реплика, а просто е вдъхновен от марката. Тогава нямам нищо против и не осъждам хората, които носят чанти вдъхновени от скъпи марки. Но тези, които си взимат реплика с голямо лого с цел показност са ми същите като тези, които половин година гладуват, ама чантата им е Диор.
Simple Smile)

# 664
  • Мнения: 5 832
Защото говори за дълбока комплексарщина и стремеж да имаш нещо само защото на него пише Гучи. Говоря за онези ментаци, на които от километри им личи, че са 15 лева за брой, ама важното е да има табела.
Същото е като с айфоните, издават едни и същи комплекси и дефицити, ама на различна цена.
Обикновено хора които носят ментета, никога няма да кажат че е оригинал, но тези с айфоните на кредит, никога няма да си признаят че нямат пукнат грош в джоба си.
Не заявявай така категорично, защото познавам няколко жени, които измежду оригиналните си дрешки имат и ментаци, но упорито твърдят, че не са.

# 665
  • Мнения: 7 898
Аз например много харесвам малките чанти на Furla, но да давам 600лв за такова чанте и дума няма да стане. Скоро случайно си взех същия модел чанта, но за 35лв.
Разликата е, че никъде не пише furla. Тоест, моделът не е реплика, а просто е вдъхновен от марката. Тогава нямам нищо против и не осъждам хората, които носят чанти вдъхновени от скъпи марки. Но тези, които си взимат реплика с голямо лого с цел показност са ми същите като тези, които половин година гладуват, ама чантата им е Диор.
Simple Smile)
Чантите са малка инвестиция и винаги можеш да я продадеш, дори и след години.
Както и да е, не ме дразни нито едното нито другото.

# 666
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Часовниците в Бг тиктакат различно - всичко е марка. Grinning Не ми пречи изобщо какво пише на комшийката на чантата, много е възможно изобщо да не забележа, че пише Шанел, пък не е.

При мен лошото е, че когато си харесам нещо особено скъпо, то със сигурност не е класическо. Все е нещо особено, което ако не е от дизайнерската къща перфектно ушито, би било гротескно. Най-скъпите си неща съм слагала броени пъти.

Като казах нестандартни дизайнерски неща, преди много години бях пуснала тук една чанта на Just Cavalli - типична цигания на бранда с различни животински принтове, черни контрасти, в лазурно сини цветове. Абе грабна ме това нещо, пък и ми отиваше на Paradizzo Azzurro-то.

И тука няколко момичета писаха - то бива бива реплики, ама на тази мега много й личи че е циганска, поне да не пишело Кавали. Rolling Eyes Joy
Та тогава реших, че тази чанта по-добре да не я нося в България.

Между другото тя добре ми влезе в употреба, а примерно цикламеното Кензо така си стои, носено веднъж за 5 години. Това вече е жалко.

# 667
  • Мнения: 7 898
То по тази логика, в Бг трябва да нося само найлонови торбички защото чантите ми са доста популярни за фалшифициране Simple Smile.
Честно, изобщо не ми дреме ско някой мисли че е фалшива.

# 668
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Заинтригува ме , не можах да си го представя това чанте. Може ли снимка

Аз пък си мечтая за чанта естествена кожа ама шаренийка. С поне 2-3 ярки цвята Hug

# 669
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Заинтригува ме , не можах да си го представя това чанте. Може ли снимка


Не разбрах - мен ли питаш?

# 670
  • София
  • Мнения: 1 744
Аз също не бих дала толкова пари за чанта маркова, защото не мога да си го позволя.
От средния клас тип Guess, Michael Kors и тн  за парите на 1 средно скъпа мога да си купя няколко на нормални цени и и да разнообразявам.
Така и правих преди, два пъти си взех guess и много лошо качество се оказа а беше оригинална от магазин на марката в чужбина.
Не бих повторила за мен guess са с най-лошо качество въореки че приятелка има една която не мръдна години.
Иначе годеникът ми ми купи преди 2 години от чужбина neverfull na LV.
Ядосах се че е дал толкова пари за толкова популярен и репликиран модел, но не можеше да се върне понеже я беше купил от Дубай и ми я даде в БГ вече.
Еми да ама откакто почнах да я нося разбрах, че това е най-удобната чанта на света, отива на всичко и повече никога не съм сложила някоя друга.
Просто не мога без нея.
Ако модела наистина е много удобен и комбинативен може би си заслужава инвестицията, ако разбира се може да си го позволиш

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 01:02 от Мélisande

# 671
  • Мнения: 7 898
Гесс според мен са малко прехвалени. Не ми харесва нищо тяхно, а чантите са наистина с ниско качество.
За Neverfull си права, ходят на всеки цвят и дреха и са много практични. Жалко че са толкова скъпи.

# 672
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
madame, разгледай тук, изскачат интересни неща
https://www.gabinashop.com/category/chanti-35.html

# 673
  • Мнения: 6 296
За Guess много пъти съм предупреждавала: Масово чантите им са изкуствени, а хората очакват и смятат по подразбиране, че трябва да са естествени за парите си. Гледайте и купувайте само Guess LUXE, защото са кожа. Имам няколко такива, които са 10-годишни и си се държат като качествени чанти. Не са ми любимите, но мъжът ми работеше в Guess и ми носеше много чанти и действително някои модели на LUXE още ги нося. (Както и едни дънки от колекцията Marciano изненадващо дотук се оказаха най-качествените дънки в живота ми Simple Smile))) и тях още нося.)

# 674
  • Мнения: 1 883
Не обичам реплики никога не съм купувала и носила .По добре да не носа нищо отколкото реплика 😁.Да взема на купа някоя реплика и стринка ми дето е дизайнер да вземе да познае 🤣да да.И да вземе да почне да ме бъзика не мерси.

Общи условия

Активация на акаунт