Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 36

  • 48 516
  • 728
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: X
Защо? Интересно ми е на по-мазна кожа как се държи.

# 391
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Омазнява се кажата още повече с него  и той започва да стои тежък и си личи от километри.Ще пробвам сега с различни бази,дано да си пасне с някоя.Купих пълна опаковка,нямаха от малките..
Ще пробвам бази, ще пробвам и да го смеся с други налични ФДТ ,които идват по-сухи.Имам един матиращ на Шанел,който не мога да размажа добре на кожата-бързо изсъхва ,може да се получи с някой от тях. Покрай очите ми идва сух впрочем,а в останалата част на лицето много мазнене..Това след няколко часа,не веднага.В началото се държи добре.

# 392
  • Мнения: 1 102
Да кажа при мен как работи най-добре DW - слагам Миша отдолу като основа и на много, много, много тънък пласт DW и то най-вече в центъра на лицето.

# 393
  • Мнения: 2 272
EL имат матиращ праймър.

# 394
  • Мнения: 1 445
Аз май реших да се спра само до бб крема,няма да ходя на лов за фон дьо тен. Засега ще е golden rose,средния номер. Има ли смисъл да слагам някакъв цвят по бузите над бб крема? Или този цвят е главно за над ФДТ?

# 395
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Аз имам доста матиращи праймъри. Точно на Ел нямам,ама предвид това че не ми пасва ДУ,точно техен праймър няма да купя.ДУ става на  един мазен слой на кожата и ми се разтича един такъв(започва да се събира в бръчките и другите неравности по кожата-аз имам дълбоки пори например,които вместо да скрие-подчертава повече(след няколко часа,в началото си е окей). Ще го мъча тези дни с различни бази,надявам се да си  пасне с някоя ,че ме е яд че го купувам за втори път,въпреки лошият ми опит с него от пр
еди години.
Ако не се разберем,ще го подаря на майка ми. Тя е със суха кожа.
И повече-ДУ няма да купувам. Ще  продължа да си ползвам Ланкома,за сега съм най-доволна от него.

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 09:17 от Kaisia

# 396
  • Мнения: 360
Аз днес бях твърдо решена да накарам fresh wear-а ми да работи и го смесих с малко коректор pro longwear и воала!
Мнооого ми допадна как стои на кожата, като фотошопирана е дори на живо,а коректора дава и по-голямо покритие.

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 18:15 от elia1

# 397
  • Мнения: 1 937
Моля, предложете озаряващ ФДТ за склонна към омазняване кожа, с който да не лъсвам след някой час.

# 398
  • София
  • Мнения: 1 464
Elia, какво прекрасно момиче си!

За ELDW - много внимателно се нанася на тъничък слой с пръсти и накрая с влажна гъба. Около очите - не! Най - добре стои с базите на EL.

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 19:43 от Не се сърди, човече

# 399
  • Мнения: 2 255
Аз много си харесвам ДУ. Преди години някак не ми пасваше, излизаха ми пъпки, изглеждах състарена.
Обаче тогава постоянно си изсушавах кожата с матиращи продукти, а и използвах четка за нанасяне.
Към момента използвам хидратиращ крем, слагам ДУ колкото грахче и разнасям с пръсти. Кожата изглежда прекрасно, не се впива никъде и няма мърдане. Не нанасям около очите, там само подходящ коректор.

# 400
  • Мнения: 872
Любимият ми фдт е DW, а съм ползвала доста през годините заради проблемната ми кожа. Харесва ми, че не е матов, въпреки, че съм с мазна кожа. При мен най-добре се нанася с четка. Пробвала съм с пръсти покритието и никакво така. Пробвала съм и с оригинален бюти блендър и гъбката на RT, което ми е вариант само, ако нямам измита четка. Работя дълги смени с маска през голяма част от времето и сега с комбинация праймъра на ysl all hours изглежда с всеки час все по-красиво.

# 401
  • Мнения: X
Елиа, жестоко ти стои! И аз много тача смесваници- днес плажа със слънцезащита смесена с drunk elephant d-bronzi drops- много са яки. И са по-готини за сега като нямам много тен от тези на Кларанс.

А тези, които имат Сефора наблизо и страдат от начални бръчки и изтъняла кожа да се метнат за проба на Bakuchiol серума на Сефора. Не съм вярвала, че може да купя нещо толкова хубаво, което да е Хаус бранд.

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 19:43 от Анонимен

# 402
  • Мнения: 702
Момичета, предложете бюджетен бюти блендер?!
Ползвам на Real Techniques, но много бързо ми се къса.
Днес загледах на H&M, дали е хубав? Или от DM да взема?

# 403
  • Мнения: 2 272
Само да кажа от опит, че  DW за суха кожа трябва да има сериозна хидратация отдолу.

# 404
  • на дъното
  • Мнения: 1 543
Здравейте момичета 😊
Бихте ли ми казали на MAC фд за суха кожа покривни ли са и как са като цяло?
Четох и за Катрис,нооо се чудя още.Та си търся фд за суха кожа да не се впиват  в бръчки . Благодаря ви 🤗

Общи условия

Активация на акаунт