Имате ли чувството, че вече сте се заринали...

  • 2 385
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 381
Абсолютно заринати сме и ние. От време на време разчиствам и смело хвърлям или давам на бабите за да има и там, много са трошливи тези играчки пък и малкия доста се старае. Сега съм се замислила за идващите празници да кажа на бабите вместо да купуват по отделно да се съберат и да му купят един голям подарък, примерно хубава работилница. А пък ние със сигурност ще му купуваме ски екипировка. Има още играчки от рождения си ден, които не съм му ги давала и периодични вадя.

Плюшените играчки и аз не ги обичам, най - вече защото той изобщо не си играе с тях. Само едно мече , което от скоро гушка другите така си седят в леглото му или в коша.  

# 31
  • Мнения: 3 161
Познат проблем... и ако не се сортират (т.е. чашките и чинийките да са на едно място, парчетата от пъзел - на друго), се измешват и е невъзможно да се играе с никоя от тях. Така че поне това се старая да правя периодично. Иначе качих вече един кашон с играчки в "склада" (част от тях сигурно ще извадя за бебето), счупените изхвърлям с удоволствие (ако много ми харесват, залепвам разбира се), грижа се да има подходящи кутии (много харесвам пластмасовите полупрозрачни с колелца от Метро, но станаха много скъпи) и там под масата държа по-малко използваните. Но даването за ДБМ ми се струва добра идея - дали скоро щше има акция специално за играчки? Можем да спретнем нещо и да зарадваме други деца.

# 32
  • В офиса
  • Мнения: 4 017
Хм, аз ли само не мисля, че детето ми има много играчки  Embarassed
Ако някой роднина чете тук ще се хване за главата, защото играчките й са ни заринали от всякъде. И въпреки това ми се струва, че е защото ни е малък апартаментът, а не защото са много.  Laughing
Ето на, преди седмица й беше рождения ден, получи страхотни и много подаръци, но аз вече знам какво ще й подарим, живот и здраве, на коледа. Ами има си нужда детето и от лего конструктор и от кукла-бебе, каквито още няма. Embarassed Нищо че има 1 шкаф с играчки.

Всъщност повечето й играчки аз съм ги избирала и много ги харесвам Grinning Но има и такива, които определено мразя - пищящ касов апарат, светкаща ютия, или пееща прахосмукачка. Или пък безумните имитации на музикални инструменти с ужасно кофти звук. Искам да ги тикна в най-тъмния ъгъл и да не ги вадя въобще. И все пак тя понякога се сеща и си играе и с тях. Когато подарят на детето ви играчка, която не харесвате, правите ли нещо?

И при нас кутиите за подреждане са много на почит. Играчките са тематично подредени в кутии от обувки с налепени подходящи подсещащи картинки по тях. Така даже и моята ужасно разхвърляна дъщеря се включва с желание да ги подрежда, а и нямам проблемът мамоооо къде ми е пластилина, ела да го намериш, какъвто често възниква в един малък апартамент, който трябва да побере много играчки.

За ДБМ с удоволствие ще отделим заедно с нея играчки. Може би наистина ще е добре да се организираме от тук нещо.

# 33
  • Мнения: 5 877
значи наистина не мисля, че е до количество, а до функционална повторяемост.
Да, според мен има нужда и от конструктор, и от кукла-бебе (за второто не съм много сигурна, тя предпочита да бебосва меките си кукли, които пасват по-добре на дървената люлка); но че няма нужда от шест вида плюшено куче, съм сигурна.
Пъзели, дървена везна, дървен часовник с въртящи се стрелки, няколко коли с гараж, голямо камионче, кубчета (дървени за строене на град и наслагващи се за строеж на замъци и пр.), лекарски принадлежности, готварски принадлежности, кукли за куклен театър, самият куклен театър, разни работи за рисуване, кукленската популация и 5-6 избрани плюшковци, от които едно говорящо мече, кукленската къща - тези неща не й ги пипам, само ги подреждам. А, и няколко топки. Обаче другите неща...

ако не ми хареса дадена подарена играчка, не я заигравам с нея. Изключително бързо бива захвърлена и забравена. Но и рядко се случва, пък и нямам чак такива претенции, само да не са кукли "Барби". Дразня се от фалшиво пеещи играчки, но на тях все в някакъв момент им свършват батериите.

# 34
  • Мнения: 527
 EmbarassedМалко Офф, но да попитам Анда относно кукленската им къща - дали е от тези пластмасовите или е от типа направи си сам. Имам идея да направя такава, но все още се чудя за разпределението на стаите.  Hug

# 35
  • Мнения: 5 877
ето това е снимката й от Коледа, сега е по-функционална и без зелениите.


Направена е от стари пощенски кутии и три ризи за перденцата.
Има ваничка от кутия за топено сирене, канапе от тарелки за месо и разни купувани мебелчета. После прибавих и балкон от дървена етажерка за сол и захар, стълбичка дървена съм купила за 2 лева от "Кроки".

# 36
  • Мнения: 14 133
Прибирам ги в един чувал и след  около месец  ги вадя и прибирам другите играчки. Това е най- баналният начин, но върши работа newsm10

# 37
  • Мнения: 4 406
хвърлям старите и счупени...
тези, с които няма особен интерес да играе, нося на площадката- винаги има дете, на което му харесва нещо от тях и така разчиствам Embarassed
голяма част от играчките пръснах по баби и лели, там, където ходим по- често на гости... малко лицемерно, но се оттървах от доста играчки

# 38
  • Варна
  • Мнения: 11 340

Анда, да знаеш, че от теб съм се амбицирала да направя подобна къщичка на Мони - само чакам да поотрасне още малко, защото ми су струва, че няма да я оцени подобаващо сега.

# 39
  • Мнения: 4 629
Аз в началото купувах много играчки. Сега съм се поспряла. От половин година насам сме купили 2 играчки на сина ни - едната за имения му ден, а другата ей така без повод

# 40
  • Мнения: 3 034
Точно днес обсъждахме с Марена идеята да предостави част от плюшените си играчки на детската градина, защото там нямат почти никакви. Всъщност на нея предложението не й хареса особено, но в крайна сметка се съгласи.
Иначе за различните плюшени играчки не съм съвсем съгласна с Анда, че няма нужда от различни от едини същи вид, зашото ние по 3-те различни патета си правим приказка за патетата и си я разиграваме - на леглото засега, нямаме си куклен театър...В смисъл, че търсим различния характер на различните патета, кое в какво настроение е - и в този смисъл вършат работа...

# 41
  • Мнения: 4 187
Не, за щастие нямам такова чувство  Grinning. С удоволствие купувам, като половина са повече за мен отколкото за нея  Crazy.

# 42
  • Мнения: 3 367
da,
zaтова съм ги разделила,1аст скрила и вадя периоди1но като "нови"
редовно нося на яслата и , особено пъзели и кукли;
не купувам игра1ки ,само книги и пъзели;

# 43
  • Мнения: 5 877
Иначе за различните плюшени играчки не съм съвсем съгласна с Анда, че няма нужда от различни от едини същи вид, зашото ние по 3-те различни патета си правим приказка за патетата и си я разиграваме - на леглото засега, нямаме си куклен театър...В смисъл, че търсим различния характер на различните патета, кое в какво настроение е - и в този смисъл вършат работа...
e, да, аз с тази цел й оставих трите най-хубави мечета... ама пак не играе с тях, де, или само по изключение. Ние имахме от всичко по серия... от кучетата, от мечетата, от зайчетата...  ooooh!

# 44
  • Мнения: 1 172
Да, заринати сме с играчки. Когато някое дете дойде у нас и много хареса някоя от нелюбимите играчки, му я подаряваме без оглед на това как се е озовала вкъщи - дали е подарък от някой, дали ние сме я купували. След като друго дете я оценя по-добре от нашето, защо да не му я дадем. Изпочупените играчки заминават към коша.
На всички, които ме питат какво да му подарят за някой празник, предлагам други варианти: дрешка, раничка, книжка с приказки, енциколпедии (макар, че е малък още за тях).  Когато му дават пари, купувам предимно хубави книги, DVD-та с детски приказки, дрехи за следващия сезон. Сега съм харесала един много красив глобус, със светлини. Мисля, това да замести някой потенциален подарък - играчка.

Общи условия

Активация на акаунт