Д-р.Любомир Христов и серклажа Етко тема-3

  • 29 635
  • 409
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 858
Здравейте,
Преди почти четири години ми направиха конизация. Предстои ми първи опит ин витро. В момента съм на стимулация и съвсем скоро ми предстои (ако всичко е наред) и трансфер. На последния преглед ми казаха, че конизацията е много дълбока и почти нямам шийка, дано има къде да се захване ембриончето. Много се притесних. И преди са ми казвали, че шийката е много къса, но за пръв път разбирам, че това може да бъде голям проблем дори при ин витро. Има ли някой с подобен проблем?

# 31
  • Мнения: 209
Аз съм с конизация също, за която казваха че няма проблем, имам две успешни инвитро процедури и две загуби на бебета във втория триместър заради шийката- отваряне и скъсяване. Виж опциите предварително за ТАС или друг вид серклаж ако е приложим във твоя случай. Т.е. Има винаги шанс за забременяване, но въпроса е когато бебето расте дали шийка ще издържи тежестта и няма да поддаде.

# 32
  • Мнения: 858
Благодаря! Със сигурност ще съм със серклаж, док. вече потвърди. Днес, обаче, видях че има няколко вида и ще потърся повече информация, за да знам какво да питам на следващия преглед.

Аз съм с конизация също, за която казваха че няма проблем, имам две успешни инвитро процедури и две загуби на бебета във втория триместър заради шийката- отваряне и скъсяване. Виж опциите предварително за ТАС или друг вид серклаж ако е приложим във твоя случай. Т.е. Има винаги шанс за забременяване, но въпроса е когато бебето расте дали шийка ще издържи тежестта и няма да поддаде.

# 33
  • Мнения: 923
"Ембриончето" не се захваща за шийката,шийката има отношение при износването,защото тежестта на бебето пада в/у нея.Сз също съм с липсваща шийка,когато е изрязана много обикновения серклажа и серклажа ЕТКО не стават,защото няма за къде да се хванат конците,в тези ситуации се използва ТАС серклажа.При него достъпа е от горе-лапароскопски.Аз имам успешна бременност,приключила в 39г.с с планово секцио.

# 34
  • Мнения: 153
Здравейте.
Минавам да ви кажа,че преди няколко дни мина моят серклаж ЕТКО в 15г.с . Всичко мина добре като изключим дискомфорта от упойката,но няма как.Сега съм от лежащите мами и стискам палци всичко да е наред до успешен финал.Искам да вдъхна кураж на всички, които им предстои такава процедура.Д-р Христов е страхотен и вярвам,че ще се сбъдне и моето чудо.

Успех на всички ❤️

# 35
  • София
  • Мнения: 5 409
Здравейте.
Минавам да ви кажа,че преди няколко дни мина моят серклаж ЕТКО в 15г.с . Всичко мина добре като изключим дискомфорта от упойката,но няма как.Сега съм от лежащите мами и стискам палци всичко да е наред до успешен финал.Искам да вдъхна кураж на всички, които им предстои такава процедура.Д-р Христов е страхотен и вярвам,че ще се сбъдне и моето чудо.

Успех на всички ❤️
Успех желая!Ще се сбъдне,този серклаж е сбъднал много мечти ❤️
А само с ЕТКО ли си,или и Макдоналд сложихте?
От сега нататък как ще се следите ,на колко време те вика д-р Христов?

# 36
  • Мнения: 153
Благодаря 😊Само с ЕТКО съм. Сега ме вика след 2 седмици на контролен преглед.Аз иначе се следя в Бургас тъй като съм от тук.Трудно ми е с пътуването,но стига да нямам проблеми ще си ходя и в София на прегледи при доктора.

# 37
  • Мнения: 89
Здравейте, някой ще може ли да ми даде телефон на доктор Любомир Христов от Надежда? Благодаря!

# 38
  • Мнения: 339
Пратих Ви го на лично съобщение. Успех Simple Smile

# 39
  • Мнения: 17
Здравейте има ли нови пациенти с Абдоминален серклаж поставен от д-р Христов? Интересува ме защо се вади сьс секциото, а не може да остане за втора бременност?

# 40
  • София
  • Мнения: 5 409
Момичета,интересно ми стана как става свалянето на ЕТКО серклажа ?
Не помня обсъждали ли сме го,само оперативно ли е?
Не е хубаво човек да е черноглед,но ако не дай си Боже нещо се види на втората фетална и се наложи прекъсване на бременността,то секцио ли следва да се прави?

# 41
  • Мнения: 153
Момичета,интересно ми стана как става свалянето на ЕТКО серклажа ?
Не помня обсъждали ли сме го,само оперативно ли е?
Не е хубаво човек да е черноглед,но ако не дай си Боже нещо се види на втората фетална и се наложи прекъсване на бременността,то секцио ли следва да се прави?


Сваля се или по време на секцио (зависи как ще раждате) или стандартно , като знам,че може да се сложи обезболяващо ако желаете.
Аз съм с Етко ,но все още не съм стигнала до там да коментираме раждането.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 409
Момичета,интересно ми стана как става свалянето на ЕТКО серклажа ?
Не помня обсъждали ли сме го,само оперативно ли е?
Не е хубаво човек да е черноглед,но ако не дай си Боже нещо се види на втората фетална и се наложи прекъсване на бременността,то секцио ли следва да се прави?


Сваля се или по време на секцио (зависи как ще раждате) или стандартно , като знам,че може да се сложи обезболяващо ако желаете.
Аз съм с Етко ,но все още не съм стигнала до там да коментираме раждането.
Коя седмица стана,как се чувстваш?
Кой лекар ,освен д-р Христов те следи?

# 43
  • Мнения: 153
22г.с , като серклажа ми е правен в 15г.с

Аз съм от Бургас и се следя тук и отделно когато имам възможност ходя и в София при Христов.

# 44
  • Мнения: 450
Здравейте, отдавна не съм писала в темата, защото все още бе съм стигнала до монента за поставябето на ТАС серклажа  понеже ми предстоят още няколко изследвания, но се зачудих когато има направен ТАС сетклаж следи ли се шийката за скъсяване по врене на бремеността 🙂

Общи условия

Активация на акаунт