Вегетаринство и деца

  • 2 685
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 431
Д-р Емилова завинаги ми влезе в списъка на идиотите с твърдението, че хомосексуализмът се дължал на консумацията на месо и млечни продукти. Joy  Crazy

А за вегетарианството и децата - нека сами си решат, когато пораснат, насила нито бих давала месо, нито бих го забранявала.

Още не мога да забравя една история, която четох в друг форум - как майка, запалена вегетарианка, набила пред цялата компания 3-годишното си детенце, защото я издебнало и си взело кюфте. #Crazy

# 16
  • Мнения: 1 840
Не съм привърженик на вегетарианството. Предпочитам редовното постене за пречистване на организма и на душата. А иначе всякакви крайности са ми противни, особено пък тези на вегетарианците, както и острите им реакции на тази тема - всичко е въпрос на личен избор. За себе си съм убедена, че храната от животински произход е много необходима за развитието на детския организъм. И много обичам месо, ама много.

# 17
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Не мисля, че вегетарианството е за деца. Когато малките пораснат и станат съзнателни личности, нека сами да направят своя избор. Но да им се налага каквото и да е ограничаване или насилствено хранене в най-ранна възраст, е неправилно. Оставете децата да ядат това, което искат. Те по-добре от нас знаят от какво има нужда организма им в момента. Има деца, които предпочитат месо, има други, които не го харесват - въпрос на вкус.
А относно методите на д-р Емилова имам лично мнение по въпроса - изгубих двама много близки хора, които влязоха при нея без НИКАКВИ здравословни проблеми (проверени по болничен път, а не като твърдения) и излязоха в ковчези. Бяха решили да станат по-здрави - в единия случай, и по-слаби - в другия. Сега не са между живите. Млади, здрави хора. Съпругата на единия беше решила да съди въпросната "лечителка", после се отказа, защото това нямаше да върне човека. Ужасно грозно е, когато лечителството се превърне в печалбарство. Но в държава като нашата, такива хора остават безнаказани. Sad

# 18
  • Мнения: 46 518
... това, което ядеш е резултат на собствен избор ...

Абсолютно! Никой не може да решава от името на детето  Stop
Когато станат големи, ще направят своя избор!

Аз бях тръгнала да ставам вегетарианка по простата причина, че не обичам месо. Но след като правих НВД оцених какво ми е липсвало, не само, че свалих 15 кила, но кръвното ми от 90/60 стана 100/70 и ми изчезнаха менструалните болки, с които преди всеки месец губех съзнание! Пък после нека ми разправят, че било естествено да не ядем месо ...

И нека правим разлика от месо до месо, свинска пържена пържола е едно, пилешко бяло месо на скара- съвсем друго  Laughing

# 19
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Аз съм на принципа всеки да следва собствените си нужди. Аз ако не ям месо известно време ставам анемична. Не мога да не ям месо. Синът ми обаче е вегетарианец и отказва месо под каквато и да е форма, яйцата му миришат на лошо и яйца не иска да яде, освен ако не са под формата на палачинки или пържени филийки. Понякога по моя преценка му стържа шунка, която скривам под кашкавал и така на филийка. Tired Убедена съм, че въпреки всичко месото, млякото и яйцата са полезни храни за подрастващия организъм, особено за момчетата, тъй като белтъчините помагат за развитието на мускулната маса и мозъка.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Голямата ми дъщеря практически месо не яде. Просто не обича. Предлагам периодично, но като не иска - не иска и толкова. Малкото от своя страна отказва сичко, което е без месо Grinning

същото. Като да са от един татко  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 3 161
Ох, само аз ли съм го гледала? Ами аз затова пуснах темата, ако някого го интересува, да гледа, а не за и против егетарианството... Аз самата ям месо и детето ми също, но аргументите на майката бяха доста убедителни (не чух нищо за д-р Емилова и по принцип не съм и фен, но това нямаше връзка); имаше една докторка, която също каза, че гледа детето си така; и един баща, май свещеник, който разказа как детето му било в болница поради обезводняване и съветите на лекарите не помагали; и като почнали да му дават сурови плодове и заленчуци, тялото се справило за 2-3 дни с проблема.

Колкото до това - детето само да избира - не е сериозно просто. От кога едно дете избира само какво да яде? Питат ли го кърма ли иска или АМ? Питат ли го откога иска да бъде захранено? В детската градина някой пита ли го иска ли да си изяде манджата или да му сготвят друга? Храната на децата си избираме ние, те ядат това, което и ние ядем, а съм убедена, че наистина това, което ядем, се отразява по някакъв начин на това, което сме. Впрочем ако оставим децата да избират какво да ядат, сигурно ще минат на шоколад и зрънчо примерно, но това едва ли значи, че точно от това имат нужда. Така че ние сме отговорни за избора, който правим и примера, който даваме в изграждане на хранителните навици.

# 22
  • Мнения: 677
Аз не ям месо..
Дъщеря ми-да..Като поотрасне да си реши сама..

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз не обичам много месо, готвя т.нар. здравословна храна (без пържене, без тлъсто месо, често постно, предимно на фурна), у нас има винаги плодове и зеленчуци, не ядем консерви и пр. Така и отглеждам детето.
Само че то не желае да яде плодове и зеленчуци, а много обича месо.  Rolling Eyes Дай му месо и мляко и  е доволен. Суров зеленчук не е ял никога, плодове - много рядко. Не иска и това е.

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 20:02 от Василиса Умница

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
 Съжалявам, че не гледах предаването.
Аргументите против месото са заради начина, по който организма го преработва и усвоява. Аз ям месо, защото ми харесва, но през детството си съм опитвала само за един кратък период в градината. Майка ми не яде и не готви месо, израстнала е в такова семейство, трето поколение вегетарианци. Често се среща анемията, но не може да се твърди, че е заради храната, защото това е и наследствен фактор. Затова пък няма високо кръвно и сърдечно съдови заболявания. Което също не може да се твърди , че е заради храната.
Във всеки случай неяденето на месо почти до задомяването ми не ми е навредило.

# 25
  • Мнения: 495
напълно съм съгласна с мнението на emem
същите са ми доводите и по повод фразата "оставете детето само да избира какво да яде и ще видите, че то ще избере това, което е полезно за организма му" - това е пълна глупост за мен, точно защото детето ще избере какво - шоколад и зрънчо, естествено  Peace
за съжаление не съм гледала предаването
доводите ми за месна кухня са свързани най-вече с набавянето на желязо за организма

# 26
  • Мнения: 5 877
ами аз рядко готвя месо (на две седмици един път примерно), при това готвя малко, печено със зеленчуци. Не купувам евтините варианти като кайма, салам, крилца, бахур  Joy и други такива. Съответно не купувам често, а и нямам навик. Ядем много сирене и много кисело мляко. Детето също. Не го прави вегетарианче, де.

# 27
  • Мнения: 5 370
Аз не ям месо..
Дъщеря ми-да..Като поотрасне да си реши сама..

Ела у дома да ви събера с моя мъж. hahaha Joy
И той от 6 години не яде месо, а аз станах спец по зелени манджи.
Не съм гледала предаването, по това време работя, но споделям следното мнение-след 18 годишна възраст да пасе трева и да медитира на някой уличен стълб, ако желае. Дотогава определям аз. Толкова.
П.С. Това е мнение и на зеленоядия му баща. Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 2 623
ами аз рядко готвя месо (на две седмици един път примерно), при това готвя малко, печено със зеленчуци. Не купувам евтините варианти като кайма, салам, крилца, бахур  Joy и други такива. Съответно не купувам често, а и нямам навик. Ядем много сирене и много кисело мляко. Детето също. Не го прави вегетарианче, де.

Анда, а като не купуваш кайма с какво правиш мусака, сърми със зелеви листа, кюфтаци и кебапи  Joy ?

# 29
  • Мнения: 5 877
Ами не готвя такива неща. Чат-пат правя мусака със соева кайма.

Общи условия

Активация на акаунт