Любители на Котки - Тема 157

  • 28 283
  • 749
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 7 856
Да, като е още бебе, хваща се за кожата на вратлето (както ги носят майките им) и се сваля долу, като дори се пуска от малка височина. Защото ако сега свикне да прави каквото си иска (не е нормално котка да ходи по масата докато има хора там, когато няма никой няма как да се разбере, и да яде от чиниите на хората).

# 391
  • Мнения: 1 132

Ето го и моя дивак. Вече е кастриран, мина безпроблемно. Оставих го сутринта в клиниката и вечерта си го прибрах. Беше леко замаян, но на сутринта вече всичко беше наред. Simple Smile
Бях решила вече да не се занимавам с котки, но той и съдбата решиха друго. Появи се като улично коте, лепна се за мене и си заяви претенциите да бъде обгрижван повече, отколкото улицата може да му даде. Така се случи, че в момента съм в труден период, а грижите около него ме ангажират и ми помагат като някаква терапия. Обича да гризе кабели (почти ми е изгризал кабела на зарядното), бърка в контактите и в тоалетната чиния, а доскоро ме хапеше по главата. Simple Smile Но е добро коте, сигурно е от възрастта, с времето започва да се кротва все повече.

# 392
  • Мнения: 3 793
Чудесна история си имате Ditto!
Я виж какви големи лапи има, голям красавец

# 393
  • Мнения: 1 132
А, само така са излезли на снимката. В момента е нещастен, защото не го пускам навън, тъй като чакаме да го ваксинират след 2 седмици, тогава пак ще го пускам да се разхожда.  Simple Smile

# 394
  • Мнения: 8 527

Сиамските близнаци пият вода Simple Smile

Иванчо бая пердах е отнесъл за катеренето по масата. С кухненската ръкохватка. Никакъв акъл не му е влязъл по въпроса между ушите  Simple Smile само слиза бързо, като ме види Wink

# 395
  • София
  • Мнения: 39 785
Водата хич не му действа на моят бенгал. Жената от развъдника ми показа номера с бутилката вода. Но ползвам козметично шише с пръскалка и водата е с доста фини капчици. Стресира се за момент и забравя Simple Smile

# 396
  • Мнения: 9 197
Добре дошла на бебето Лео!  Много е сладко колко е голям 2м.?

Общо взето нищо не помага , нашето до 8-9м. беше тотален дивак тичаше като гламав. Качваше се на плота(многократно) в кухнята и лочеше вода от тенджарата, в която бях готвела спагети и  накисната на плота за да я мия на другия ден...резултата оранжева грива от пипера и доматения сок...следва къпане. Гепеше питки / мъфини, абе неща който не предполагат да яде котка ..ма то нашто ..не е котка а Лъв гладен....
Като стана на 8-9м. рязко спря да яде и стана "мистър каприз"...май го предпочитам, когато - каквато и котешка храна да му дам, ядеше пукаха му ушите и вечно просеше и крадеше манджа😂

Снощи...
Махни се от моето място в ъгъла на дивана...

и погледа е Щоо?!



Помощ искат да ме снимат, колко съм отслабнал след , като съм на диета от 2 седмици (-700гр.)

# 397
  • Мнения: X
Да, като е още бебе, хваща се за кожата на вратлето (както ги носят майките им) и се сваля долу, като дори се пуска от малка височина. Защото ако сега свикне да прави каквото си иска (не е нормално котка да ходи по масата докато има хора там, когато няма никой няма как да се разбере, и да яде от чиниите на хората).

Моята седи до чинията ми, на масата, докато се храня. Душка да види какво е и губи интерес, или пък ако иска (яйца) й отделям в чинийка, и яде до мен.
Като по-малка беше много настоятелна и нищо не можеше да я откаже, да се качва на масата, и да се бута в храната.

# 398
  • Мнения: 3 793
Нашите се научиха да не се качват на масата, но Джуджи е такова крадливо... само да ти види гърба... и е чопнала баничка, сиренце, абе всичко е за крадене. И все обиколки на кухненския плот прави. Нищо не оставяме отгоре. Вчера готвих и не си бях измила тигана, е след 10 Мин се облизваше. Ако няма нищо за хапване - сваля кухненска кърпа от дръжката на шкафа и .... ако беше животно - не ми се мисли ...
Ето сега обаче - “диванът е мойййй”

# 399
  • Мнения: 165
Кака ме научи да си правя селфи🐾🐱🐾

# 400
  • Мнения: 1 471
Големия космарлак

И малкия космарлак


# 401
  • София
  • Мнения: 5 733
Изи е на почти 8 месеца и продължава да се качва по масата в кухнята и да льока от мивката каквото намери 😅Постоянно я дебна и като ме види бяга 😃

# 402
  • Мнения: 4 859
Ох ,че красотички сте нащракали Heart Eyes

Пинко ,не знам точна възраст на Лио,със сигурност не е на повече от 2 месеца.Преди две седмици беше с мътни сини очи,сега стават кафеви .

Дито на колко кастрира твоето момче ?И на нас ни предстои след около половин година ,ама отсега го мисля .Мъжа не иска от солидарност ,аз съм по-спокойна,че е леко при мъжките .

Не става нито с вода ,нито с хващане за кожухчето и пускане .Явно му е любопитно ,на обяд си завря цялата глава в чашата с уиски на половинът (50 гр в огромна чаша и Лио се навря до врата до подуши ).

Като раздигнахме всичко си легна на дивана отегчен Grinning

# 403
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Много сладък! Много!
Утре отиваме да видим бебетата котета, сина пита за вземем (като пораснат), аз и мъжът ми сме категорично против, нашите 4 ни стигат. Обаче утре ще се размекна...

Вижте какви сладури ми попаднаха днес.

# 404
  • Мнения: 2 107
Мацка се качва на масата само когато няма запалена чаена свещичка.Първият път за да я подуши и заминаха щръкналите веждаци😂Оттогава вече сме на свещтна романтика.

Общи условия

Активация на акаунт