започване на пюренца края на трети месец?????????????

  • 1 097
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Ако кърмиш, влез в подфорум "кърмене и захранване" и поразрови, има много такива теми.Но аз знам ,че ако бебо е на кърма е най-добре да захраниш на 6 навършени месеца.Недей да бързаш със захранвянето, рано ти е още дори да мислиш за него.Потърси малко инфо из форума за ранното захранване - почти никой няма да ти го препоръча.Моята принцеса е кърмена 3 месеца, сега сме на АМ,  още не съм я захранила, и сок не съм давала.Само мляко и поне още един месец няма да захраня.Помисли си и прочети какви са последствията от ранното захранявне.

# 16
  • Мнения: 6 164
Я, колко въпросителни! Laughing

Ако имах кърма, щях да кърмя изключително до 6
ти месец!

Нямах и захраних в 4-ти. Ти си майката - ти преценяваш. Имаш цял форум с информация.[/color]

# 17
  • Мнения: 6 390
здравейте вчера на консултацията ми казаха след две седмици да започна плодовите пюренца.Марти сега е на два месеца и седем дни.не е рано нали?вие кога започнахте да давате на вашите мъници.и с какво пюре започнахте.а и още нещо каза ми да го захраня както с всяка нова храна да започна с една лъжичка после две и т.н.една седмица.после да изцедя 70мл кърма да прибавя 70мл пюре и да го давам така.правилно ли е?
Ти кърмиш ли или даваш АМ?
Ако е на кърма до 6.тия месец можеш най спокойно САМО да кърмиш Peace


А твоята педи, дето ти препоръчва такива неща, препоръча ли ти и марка пюрета newsm78
защото такива за толкова ранно захранване НЯМА, пюретата който се продават по магазините са от 4.ти месец Peace

Аз разбирам че ти искаш да започнеш захранване с пюрета в края на 2.ри месец, а не в края на 3.ти месец  Rolling Eyes  ooooh!

И аз ще те посъветвам да изчакаш  Peace

Възраст: От раждането до 4-ти месец


С какво да храните
• САМО с кърма или адаптирано мляко

Съвет за хранене
• Храносмилателният тракт на Вашето бебе все още се развива, ето защо твърда храна не се предлага засега.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/915/51/%3Cbr%20/%3Ehtt … tent/view/131/51/


# 18
  • Мнения: 6 390
Сигнали за готовност на бебето за захранване с твърда храна

    *  Бебето е удвоило теглото си от раждането. Например – родено е с тегло 3,500 kg и е достигнало вече 7 kg
    * Консумацията на мляко е в по-голямо количество от средно-дневните норми за възрастта му. На четири месечна възраст едно бебе обикновено приема около 140 ml мляко на хранене или около 850 ml на ден. Ако Вашето бебе приема над 950 – 1000 ml мляко дневно, вероятно само то не му е достатъчно.
    * Бебето може да хваща различни предмети и играчки (дрънкалка, гумена или плюшена играчка) и да ги слага в устата си. Това е знак, че то е готово да опитва и други вкусове, освен този на млякото.
     *Бебето може да остане в полуседнало положение с подпора отзад, след като вие го поставите така
    * Бебето Ви наблюдава с интерес, когато се храните и като че ли иска да опита от храната, отваряйки уста

Други интересни теми ще намериш в библиотеката или най-често обсъжданите теми  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68875.msg1226085#msg1226085
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25462.msg493873#msg493873

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тъй като питаш кога и с какво сме започнали,аз започнах на 5,5 месеца с картофче,оризова каша и други зеленчукови пюрета,а след тях и плодовите.

Общи условия

Активация на акаунт