Вкусни крокети с картофи,моркови и..............

  • 5 253
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте  Simple Smile  Случайно сърфирах из интернет и си търсих материал за домашната ми Simple Smile и видях тази рецепта Simple Smile Тъй като аз съм още на 16 , но уча в Тох-а и съм със специалност готварство ... мога да ви предложа да залеете крокетите със сос "Бешамел"  и да поръсите със копър или магданоз...ако нямате възможност да направите сос-а можете да заместите с кисело мляко и чесън    chef   за ваше олеснение ще ви напиша и рецептата :

            Крокети с изненада

Необходими продукти:

 * 800 гр.картофи
 * 1ч.ч. ориз
 * 7-8 моркова
 * 3-4 глави кромид лук
 * олио за пържене
 * Сол -на вкус
 * 1 бр. яйце и достатъчно галета за овалване.

*** Пожелание  заливане със сос "Бешамел"


            Начин на приготвяне


    Сваряваме картофите и ориза , като ориза се вари в 3ч.ч. подсолена вода .Морковите и лука се нарязват на ситно и се задушават в малко мазнина , за да омекнат продуктите и да се смесят ароматите  Rolling Eyes   Намачкват се картофите и се смесват с ориза и към тях се орибавя сместта от моркови и лук, разбъркваме добре и прибавяме сол на вкус.Оформят се 1 см. на дебелина и 3 см. на дължина. Овалваме ги в яйцето след това в галетата и ... пържим  на добре загрята  мазнина  Simple Smile      chef   

    Много ще се радвам ако съм Ви помогнала с нещо !

# 16
  • Мнения: 22 867
Здравейте  Simple Smile ............... Simple Smile  [/color]    chef   

    Много ще се радвам ако съм Ви помогнала с нещо !


Благодаря danituubouquet Копвам си рецептата и непременно ще я опитам, звучи много вкусно!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт