Плашене на дете

  • 3 110
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 437
Приспиването на дете е ритуал на спокойствие и хармония. Просто помолете бабата в случаите, в които се налага да приспива детето ви да му прочете приказка или стихче.
Скоро ми бяха попаднали едни карти "Ангелчета за заспиване" /мисля, че така се казваха/ - идеята им беше, че ангелчето на картата ще те пази докато спиш. Може да не купувате картите, може просто да купите любима фигурка или да измислите такава, която да ушиете, и с която детето да заспива. Такава, на която да припишете супер сили, и която да му кажете, че ще го пази в съня му.
А за Торбалан, баба Яга и други зли герои обяснете, че живеят само в приказките.

# 16
  • Мнения: 10 598
Внимавайте обаче с тия фигурки! Трябва да имате поне 2-3 за резерва, защото ако се счупи това би се възприело като "края на света". Т.е., детето не трябва да се вманиячи с протекцията и да кривне в посока "амулети".
Най-ефективно е мама, тати или домашен любимец да се превърнат в супергерои и дори демостративно да покажат каква сила имат и какво евентуално ще му се случи на Торбалан, само да посмее да се мерне в дома. Така инстинктивно и детето ще иска да е силно като мама, тати или домашния любимец - същества, които го обичат и от които взима примери за добродетелство/добродеятелство.

Последна редакция: пн, 29 мар 2021, 11:26 от amy_nka

# 17
  • Мнения: 9 652
Най-добре си вземете квартира. Simple Smile
Колко пък да е наема на една нелуксозна гарсониерка и при двама работещи!?

# 18
  • София
  • Мнения: 4 884
На всички, които с такава лека ръка искате ограничаване на контактите на детето с баба му, само ще ви подсетя, че и вие един ден ще сте свекърви/ тъщи... Да не пеете друга песен тогава. Как пък за 10 години в този форум един път не видях някоя претенция да се оплаче от майка си Grinning Тия свекърви са страшна напаст, ей!

# 19
  • Мнения: 10 598
как бе, има цяла тема и за оплакване от майките ни. Laughing

# 20
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Интересна тема 😁,влязох от любопитство, за първи път коментирам подобни проблеми. Шефа ми е шотландец,веднъж една колежка от кухнята ,започна  да се оплаква от работата си, от заплатата, от другите колеги и т.н.Шефа я изслуша спокойно,взе едно парче кекс и й каза, ето това ти предлагам аз,виждаш го,ако ти харесва и си съгласна, окей,яж го , ако ли не, търси си нещо друго😊,това са моите условия .

# 21
  • Мнения: 10 376
А дали детето не удря свекърва ви, защото се карате с нея, пред него, обвинявате я, че говори глупости и по този начин сте сринали авторитета й в очите на детето?

# 22
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Как пък за 10 години в този форум един път не видях някоя претенция да се оплаче от майка си Grinning
Ето, аз се оплаквам от майка ми. От едно такова плашене (скрила се зад една колона, за да ми покаже, че не трябва да се дърпам от ръката й, двегодишна съм била) още изживявам чувството, че съм изоставена. Никога и с нищо не съм плашила децата си.

Общи условия

Активация на акаунт