За вегетариянството при децата.

  • 2 277
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 150
Трябва да се zапочне от анатомията на човека и да се премине цялата антропология и тогава да се пиШат подобни неЩа zа полеzността или "генетично сме месоядни".
А,че може да zабранят,може,но неzнам кой Ще го иzпьлнява.Поzнавам лично човек,вкаран в лудница и насила дьржан zаЩото е суровоядец и проповядва открито полеzността на тоzи вид хранене.А това не е угодно zнаем на кого. Wink Важното е човек да zнае пред кого да не си отваря устата. Wink
И да zабранят вегетарианството,няма пьк да ям ниЩо.Ще пия утринна роса и сльнце и пак Ще сьм zдрав. Grinning

Амарена,много умни хора ни втьлпяват,че плодовете и zелен4уците са прьскани,с отрови и тн и са сьЩо толкова вредни както всички останали храни.Т.е. да ги иzбягваме и да ядем Maggy Fix,Knorr,Готова Лаzаня с натzриев глутамат или вместо "нитратни" моркови/сок да пием Кока Кола лайт с аспартам.......Ако има кой да вярва.Опитьт покаzва други неЩа. Wink

# 16
  • Мнения: 4 392
Трябва да се zапочне от анатомията на човека и да се премине цялата антропология и тогава да се пиШат подобни неЩа zа полеzността или "генетично сме месоядни".
А,че може да zабранят,може,но неzнам кой Ще го иzпьлнява.Поzнавам лично човек,вкаран в лудница и насила дьржан zаЩото е суровоядец и проповядва открито полеzността на тоzи вид хранене.А това не е угодно zнаем на кого. Wink Важното е човек да zнае пред кого да не си отваря устата. Wink
И да zабранят вегетарианството,няма пьк да ям ниЩо.Ще пия утринна роса и сльнце и пак Ще сьм zдрав. Grinning

Амарена,много умни хора ни втьлпяват,че плодовете и zелен4уците са прьскани,с отрови и тн и са сьЩо толкова вредни както всички останали храни.Т.е. да ги иzбягваме и да ядем Maggy Fix,Knorr,Готова Лаzаня с натzриев глутамат или вместо "нитратни" моркови/сок да пием Кока Кола лайт с аспартам.......Ако има кой да вярва.Опитьт покаzва други неЩа. Wink

Christian, за суровоядеца...Ти сериозно ли...? Rolling Eyes Освен  ако не яде сурово месо.. Това беше майтап.Абе, исках и аз да напиша за това какво с тава в животното, когато го убиват, ама нейсе...Реших да не задълбавам толкова.
Досега да бях станала вегетарианка, но мъжът ми е месоядец, за когото храната без месо не е месо. Е,  две години от живота си почти бях станала. От месото ядях само риба и се чувствах много добре. Peace

За плодовете и зеленчуците пак не се доизказах в предишния си пост. Съгласих се, защото ,макар и да консумираш такива, да речем само "екологично чисти", "био", или както там ги наричат, нали сме учили за кръговрата в природата...Всичко е свързано... ooooh! Спомням си, когато стана оня ужас в Чернобил. Sad Всичко е натровено вече..Какво ,като по него време ядях плодове и зеленчуци от градината на баба ми, неторени и т.н. Sad
Нещата не вървят към добре. Sad

# 17
  • Мнения: 2 309
Едно дете не бива да бъде лишавано от нищо-както животинско,така и растително...
Постоянно ни пълнят главите с инфо ЗА и ПРАТИВ!!!

# 18
  • Мнения: 4 150
Цитат
Едно дете не бива да бъде лишавано от нищо-както животинско,така и растително...
Раzбира се,но не трябва да бьде лиШавано и от последствията на нелиШаването... Peace

Цитат
Постоянно ни пълнят главите с инфо ЗА и ПРАТИВ!!!
Не е лесно,права си.Иска се много zнание,вяра,сила,логика и раzличителни способности,zа да се вzеме нужното реШение.
  bouquet

# 19
  • Мнения: 677
Здравейте.
Аз също гледах предаването и бях възхитена,че се поставя тази тема.
Аз съм вегетарианец от 6 години и нямам никакво заболяване вследствие от това,моето дете е на почти 5 годинки и до 2 годинки и нещо не съм му давала нищо местно,само мляко,сиренце и яйце.Не се е разболявал от това,че не яде месо.Боледувал е от настинки,шарки и там подобни неща,нормални за всяко дете.
А относно това как и какво да ядем,аз достигнах до извода,че малкия като порастне трябва сам да реши с мислите,чувствата и духа си дали да яде месо,затова аз вече му разрешавам,но не го насилствам да яде или да не яде.Това е духовно убеждение и той е още малък за да го разбере.
Мили мами не се притеснявайте как ще е ако детето ви цял месец не е хапнало месо,по-добре е,но всеки според разбиранията си.
А това,че хората ядат мъртва животинска плът само води до засилване на едно много грозно и тягостно чувство-гняв.Това чувство идва от месоядството,но пак казвам,всеки трябвасам да разбере копнежа на душата си и да го направи-да спре да яде месо или да продължи.
Бъдете здрави.  bouquet

# 20
  • Мнения: 4 392
Едно дете не бива да бъде лишавано от нищо-както животинско,така и растително...


Мда, и от кебапчета, кюфтета, луканка и шоколад. Иначе ще му падне... hahaha

Общи условия

Активация на акаунт