Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 3

  • 50 784
  • 860
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Благодаря за бързия отзив. При последният ми преглед обърнах внимание за краката ми и аг-то ми каза, че ако подуването не е съпроводено със силна болка, нямало проблем. Все пак си права, при следващият преглед ще бъда по - настоятелна. В средата на 7-ми месец съм и може би затова съм толкова припряна. В Англия съм и не плащам нищо, но за сметка на това всичко става доста мудно и специално сектора със съдови заболявания е доста орязан откъм кадри. И с личния ще говоря, пък да видим. Благодаря отново. Blush

# 541
  • Мнения: 10 257
Да, знам знам. В чужбина където и да си, трябва да умираш че да те пратят някъде. ДО тогава, винаги всичко е наред. Ами виж по веригата кой може да "изнудиш". Ако трябва кажи че те боли за да те пратят. Иначе ако им казваш че си добре, но с надути крака забрави. Направо казвай че много те боли. И така ще си изпросиш преглед. Той ще се води от тези с бременността и ще мине безплатно. Успех и леко раждане.

# 542
  • Мнения: 78
Здравейте,  някой чувал ли е за лечебната гимнастика Цигун?

# 543
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Да.
Правила съм я в клиниката на д-р Емилова.
Приятна и лесна е за изпълнение.
Има всякакви ползи за организма.

# 544
  • София
  • Мнения: 2 132
Lavatera, втора компресия се изписва задължително от лекар. Можеш да направиш поне онлайн консултация със съдов или ангиолог. Има приложение в бг, казва се Healee, там срещу заплащане (около 30лв) са прегледите , се консултираш със специалист.

# 545
  • Мнения: 49
Момичета, бях на склеротерапия преди 10 дни, притеснява ме, че имам доста синявици, които въобще не се разнасят, тъмни са и не минават като обикновените синявици, направо са лилаво към черно, нищо не ме боли, нямам оток и си стоят такъв тъмен цвят, сякаш не се разнасят, за колко време ви минаха вашите след склеротерапия?

# 546
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Момичета, бях на склеротерапия преди 10 дни, притеснява ме, че имам доста синявици, които въобще не се разнасят, тъмни са и не минават като обикновените синявици, направо са лилаво към черно, нищо не ме боли, нямам оток и си стоят такъв тъмен цвят, сякаш не се разнасят, за колко време ви минаха вашите след склеротерапия?
И аз съм така вече 13 дни след склеротерапията, но и ме боли. Не дава да се пипнат вените, които са третирани. И ме сърби от време на време доста. Повечето казват, че не ги е боляло после и това още повече ме притеснява, а когато се оплаках на доктора той каза да мажа /не той , а сестрата!!!/ с Афламил, от който няма никакъв ефект. Чак на 8 юни съм на преглед и ще е притеснявам ако нещата не с в норма до тогава.
Вие къде правихте склеротерапията?

# 547
  • Мнения: 49
Milmich, прави ми я Д-р Радев в Варикс клиник, Г. Баня, бях на лазерна аблация Мин. Година и сега склеротерапия на остатъчни вени. Изписа ми фиброзим за пиене и да се мажа също и новарикс. На теб колко време ти казаха да спиш с чорапа? Болка обаче нямам никаква, ако те притеснява болката, може да се обадиш и по-рано да отидеш на контролен преглед. Дано скоро ни минат и синявиците, мисля, че ще съм от "късметлийските" със пигментация.

# 548
  • София
  • Мнения: 6 268
Аз съм повече от месец след склеротерапия и имам все още синини. Докторът каза, че е нормално, постепенно изчезват някои, други, които са по-тъмни, намаляват, но си трябва време. Мажа с Хипариоид, изписаха ми и на мен Новарикс, но все още не съм го взела.

За болката обаче, не е добре. Съветът ми е да отидеш на преглед. Миналата година така ми се беше възпалило на едното място, което бе склерозирано, зачервено беше и много болезнено. Докторът каза, че се случвало, обработи го (май е нещо акто задържана кръв и се изтегля), моментално почувствах облекчение и за няколко дни вече нямаше нищо.

# 549
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте, надявам се бързо да ви минават болежките и притесненията. Аз тука все още се лутам с тия чорапи. Прасеца ми е в един рамер, а глезена по-тънък и в долния размер. Като обуя чорапа с голям размер и стъпалото ми е на широко, при по-малкия при стъпалото прилепва, нагоре го обувам, но се притеснявам да не е прекалена компресията. Аптекарките казват различно - една каза- важното да е стегнато над глезена, другата обратно... Вие какво мислите? Днес за първи път съм с малкия размер и ми мравучка вената по бедрото, но тя и вчера го правеше...
Вчера умрях от болка между другото... На мен с вените и проблеми с нервите на кръста диагностициаха, всъщнст на ангиолог отидох, за да се изключи проблем и да ида на нагревки за кръста и сега не знам къде кога и от какво ме боли...То кръста напрактика не го лекувам.

# 550
  • Мнения: 240
Най- добре се консултирай с лекар.При мен, след операция превръзката започваше от пръстите, ако това ти носи информация.

# 551
  • София
  • Мнения: 2 132
Така ще стане... Ще се наложи при друг лекар. Имате ли впечатления от доц. Горанова? Към нея съм се насочила.

# 552
  • Мнения: 727
icecube, значи, указанията на Кючуков са 2 седмици постоянно с чорап (освен при къпане), след това 2 седмици само през деня, нощем без. В сряда ми е 1 месец и съм на контрола. Без Спа процедури 4 седмици след склеротерапията, а2 седмици след процедурата без тежки физически натоварвания като аеробика, фитнес, джогинг. Да се избягва излгането на слънце и солароум (не е написал срок, но е за по-дълъг период, защото ме предупреди и за лятото).

Честно казано много съм доволна от него, много внимателен, спокоен, дава писмена инфомация след процедурите, което ти спестява въпроси и чудене след това ама какво ми каза точно. Дано и ефектът от склеротерапията да е толкова добър както първата манипулация с лазер и склерозиране. После трябва да мисля за лазер и за другия крак, където нямам видими, но на доплера видя и там разширена вена.
Благодаря catty! Нося и аз чорапа все още. Вече е по-добре вената, но все още ме наболява на моменти. Явно тежко понасям процедурата. А може да има значение и това, че съм с бебе, което често нося. Кючуков къде прегледжа и трудно ли се запазва час?

# 553
  • София
  • Мнения: 6 268
Кючуков приема в болница Здравето в Овча купел. Не е трудно за час, звънни на тел. 0878717493, отговаря сестрата.

# 554
  • Мнения: 1 143
icecube, беше ми казано, че 20 дни след операцията не трябва да вдигам повече от 5 (до колкото помня) кг.

Общи условия

Активация на акаунт