Поверие за бебешките дрешки???

  • 11 708
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм чувала такова нещо, но и да бях нямаше да го спазвам, за мен това са бабини...

# 16
  • Мнения: 137
И аз съм го чувала,но за мен за бабини-дивитини Peace

# 17
  • Мнения: 229
Какви ли не глупости съм чувала....Ама това и аz го zнам...не съм го спаzвала,zа6тото и моето бебе бе6е zимно Peace Иначе относно това да не се купуват дре6ки и бебе6ки работи преди раждането или да не си подстригва6 косата и да не си реже6 ноктите докато си бременна  newsm78 ей това са пълни иzми6льотини...

# 18
  • Мнения: 417
Аз съм го спазвала защото бебето ми беше зимно/роди се в края на ноември/ и дрехите съхнехе вътре.

# 19
  • Мнения: 1 858
Знам за това поверие. Моята свекърва тичаше всяка вече преди залез да ги събира ... Mr. Green Тя твърдеше, че щяли "да ги накачат дяволите"
И моята баба го казваше. Освен това казваше, че след залез слънце никой не трябва да идва на гости. Щуротии.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Това поверие ми се струва идва от факта, че буболечките и разните му там гадини се крият нощно време в дрешките на бебето за това НЕ трябва да се простират дрехи нощно време, а не защото някакви си "зли орисници" ще го омагьосат.  Peace 

# 21
  • Мнения: 8 505
Да,чувала съм това.Не вярвам.

# 22
  • Мнения: 6 164
Да, но важи до 40-я ден. Не вярвам на поверия, но ги прибирах... Ами те и съхнеха бързо. Забравяла съм ги 1-2 пъти и съм ги събирала по тъмно.

# 23
  • Мнения: 8 917
Още преди да родя ми казаха, че имало поверие, според което бебешките дрешки не трябва да "замръкват" на простора.  newsm78  Вие чували ли сте нещо подобно?
Да, чух от майка ми и свекърва ми....честно казоно - не вярвам в подобни неща, но все пак и досег аго спазвам Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 8 917
Както и това, че не се слагат "наопаки" бебешките дрехи никога - имам предвид обърнати с вътрешната част Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 6 164
Както и това, че не се слагат "наопаки" бебешките дрехи никога - имам предвид обърнати с вътрешната част Rolling Eyes

Това пък защо?  Thinking
Аз обръщам доста често дрехи (и мои и на детето), ако е силно слънцето и се страхувам да не избелеят...

# 26
  • Мнения: 8 917
Както и това, че не се слагат "наопаки" бебешките дрехи никога - имам предвид обърнати с вътрешната част Rolling Eyes

Това пък защо?  Thinking
Аз обръщам доста често дрехи (и мои и на детето), ако е силно слънцето и се страхувам да не избелеят...

Ами аз си го обяснявам с това да не се прашат отвътре, където ще се докосват до тялото на детенцето...или нещо такова...дрехи на Гери не простирам вън, но дори и вътре ги обръщам "налице"....не знам какво е обяснението на бабите Peace

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не че съм особено вярваща,даже въобще,но ги прибирах вечер.

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 ooooh!
2006-та година е!

# 29
  • Мнения: 160
да чувала съм го...,с първото си дете -прибирах от простира  дрехите самокогато идваха вечер бабите(имах чувство ,че точно затова идваха късно за да ме проверят)  #Cussing out
 а сега с второто  - не приемам никакви доброжелателни съвети и не се съобразявам с техните желания  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт