НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 4

  • 17 635
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 843
И моят напоследък не ме оставя да изляза от стаята, трябва да го разсеям с нещо много интересно и да се измъкна тихомълком.
Докато беше само на кърма, акаше на няколко дни, но за щастие, откакто го захранвам, ака почти всеки ден, като консистенцията и цвета са все различни 😀
Аз не смея да се похваля още, но последните дни през деня спи по три пъти по час и половина, като единия път е на двора в количката, докато аз се пека 😅
И понеже хубаво си поспива, после е много спокоен и весел.
Този месец толкова много неща се случиха, изведнъж порасна това дете... Захраних го, избиха два зъба, пролази, седи самостоятелно по десетина минути... Малко разредихме кърменето- от 15 на 10 пъти 🤣 Някои вечери прави по три-четири часа пауза, но в повечето случаи на час и половина- два си се буди.
Обаче повечето пъти се буди и тихомълком започва да обикаля леглото, та направихме разместване на стаята, да не се хвърля от леглото, докато аз спя. Вчера излязох за малко от стаята и той застанал пред вратата, съответно аз не мога да вляза... Около пет минути се опитвах някак да го разсея, че да се отдръпне малко и да вляза. Ще обезопасяваме тея дни, че започна да отваря най-долните шкафове.

# 691
  • Мнения: 482
Мен ме спасява пералнята често, сложила съм бънджито срещу нея и така успявам да направя салата примерно. Много обича да гледа как се върти и това ме устройва. Бебетата обичат да им говорят, и аз му говоря и ме гледа с отворена уста. Много ми е интересно какво си мислят милинките. 🥰😂
Всеки намира начин да се справи вкъщи според своето дете. Моето точно на този етап иска да стоим до него и това си е. Обикновено го държа, докато вечеряме. Иска да пипне всичко, интересно му е всяко нещо. Още е малък за стола за хранене, не е стабилен, за жалост..

Цвети, разбирам те! Напоследък, обаче, таткото е повече време с нас и започна да добива представа как се гледа дете. Помага ми, не се оплаквам. Не сменя памперс, но всичко друго прави. Храни го веднъж, и то доста успешно. Относно приспиването, всеки път му казвам да не му говори и да не го закача, защото го разсейва. Ако не го кажа, всичките ми усилия да спра реването и да го накарам да повярва, че е време да спи, са нАпразни. Тоест при нас всичко се получава чрез повтаряне и повтаряне... и повтаряне... 🤷‍♀️

# 692
  • София
  • Мнения: 1 791
Pistachio, ехееееее!
Много впечатляващо!
Ние пък сме все така морски звезди и ще почваме физиотерапия Sad
Аз се справям, само защото мъжът ми много помага. Без него съм загубена с Ревльо.

# 693
  • Мнения: 202
Дух, накупих няколко готови пюрета, ами тях разбирам защо детето не ги яде. Отделно слагат оризово нишесте, а тя има запек. И аз й набутвам лъжицата като отвори уста, но всичко плюе и е едно мръщене ще кажеш, че плява й давам. Нахапаха ми е крака сега и току виж го е изяла Smiley Иначе ме гледа като ям солети и мляска. Абе диване му кажи.
Днес забелязах, че и второто зъбче й е избило. Smile
Аз я слагам седнала в кошарата с играчки пред нея и тя понякога доста се заиграва. От време на време пада назад и започва да мрънка, за да я вдигна.
Пистачо е ти ме биеш по брой кърмения Smile
И на мен мъжът ми много помага. Без проблем се грижи за малката. Понякога я приспива по- бързо от мен.
Дагни, а защо физиотерапия? Обръща ли се? Нашата Радина ще стане на 7 месеца, а още не може да се обръща от корем по гръб.

# 694
  • Мнения: 4 843
И нашият не може от корем по гръб, но невроложката каза, че не е проблем, щом от гръб по корем се обръща. Според мен го е страх да не си удари главата.

# 695
  • Мнения: 404
Ние досега карахме на купени пюрета и се мръщеше. Днес сварих картофче и го намачках + кърма - съвсем друга беше реакцията, с кеф си хапна. Толкова се надъхах че сложих лъжица купено пюре от карфиол и почна пак да се мръщи. Добавих броколи и вече се разплака. Grinning

Утре ще пробвам да му направя картофче с морковче. Някой знае ли откога можем да даваме пюре с бучки (да не е гладко)? Не знам как ще пюрирам морков, все ми става на бучки като го правя за мен.

И моят първо почна от гръб по корем и после обратното. Иначе сега въобще не ще да прави опити сам да седне, не знам как да го мотивирам.

# 696
  • Мнения: 4 843
Аз правя в нутрибулета всички пюрета, стават идеално гладки. Може би трябва да добавиш повече течност? Но не е проблем и да има парченца вече, все пак някои деца почват направо по ЗВБ, обаче може и да не му хареса. Моят прави страшни физиономии на зрънце ориз 😀 Но смятам да продължавам, за да свиква.
От както започна да застава на четири крака, започна и да завърта дупето към пода, явно така ще стане сядането, само трябва да осъвършенства лазенето първо.

# 697
  • Мнения: 404
Аз точно гледах в ютуб клипче на бебе как сяда за пръв път и така стана - застанало на ръце и колене, дупето тупва на земята и с ръцете се подпира и изправя.

# 698
  • София
  • Мнения: 1 791
Дагни, а защо физиотерапия? Обръща ли се? Нашата Радина ще стане на 7 месеца, а още не може да се обръща от корем по гръб.
Ревльо се обръща активно от корем по гръб още от 4-ти месец. Отдавам го на това, че мразише да стои по корем. Винаги имаше сила и намираше начин да го прави.
Чак на 5 месеца и 3 седмици за първи път се обърна от гръб по корем и го прави цял ден: може би 30 пъти.
После спря да го прави за 10 дни и сега пак почна, но много плахо. Вече много рядко се обръща от корем по гръб - вместо това реве, аз да го обърна.
Със седенето и лазенето сме мнооого назад. Бяхме на преглед при Литвиненко в понеделник. Първо ми се скара, защо му водя здраво дете, после сестрата го нави да го прегледа и точно в този момент бебето беше спокойно, усмихнато, плавни движения... Абе муцка. А аз заради ревовете го водя.
Той пък ми каза, че и преди виждал ревливи деца, но да - бил малко забавен откъм груба моторика. Имало да наваксваме с опитите за седене, за обръщане и за пълзене. Прати ни на физио и каза да идем пак след 2м активни упражнения. Много крив доктор. Нулев подход. А аз нарочно отидох с платен преглед, за да не ощетявам истински болни деца откъм време и направления. Както и да е...

Аз, честно казано, съм спокойна. Мъжът ми също е бил морска звезда. А аз лазя и сядам от 8 месечна, и говоря от 1г. Има видео касета как тичам септември месец на площадката зад блока и крещя на мама "Маррррти бие''. Аз съм ранно августко бебе, а листата са още зелено-жълти, така че няма грешка.
Мен това, което наистина ме притеснява, е какво става  в главата на това бебе. Защоооо реве толкова ужасно много. Много е тегав. Sad Даже не рев. Вече е вой. Все едно е в агония. Венците са спокойни.
Дано всичко да му е наред.

# 699
  • Мнения: 1 019
Дагни, докторите имат ли предположения по въпроса с рева? Да не би да е по-чувствителен младежа? Четох в една книга, че си имат характер бебетата и има сърдитковци по рождение, както и такива дето лесно се изнервят ако им се наруши познатия ритъм.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 791
Да, това най-вероятно е нашият случай. Сърдитко по рождение. Много тегав.
Докторите казват, че си е добре. Ма той почти винаги е примерен пред хора. Вкъщи ме съсипва. Реве до посиняване от както се е родил по няколко пъти на ден в хубавите дни и по цял ден - в лошите.
Само педи и заместник педи го видяха в 'целия му блясък'. Поне те ми вярват.

# 701
  • Мнения: 404
Дагни, гуш. Давай го на таткото и Chocolate BarCocktailPizzaи т.н. Grinning

# 702
  • Мнения: 606
Аз бях споделила преди време с нашата лл, че не се обръща. Тя ме посъветва да го държа повече по корем. Той не искаше никак, само ревеше, но го направих и за няколко дни започна да се обръща не само от корем по гръб, но и обратно. За 10 дни го усвои и започна да се върти доста и така се предвижва.
Иначе, за татко му и аз не мога да се оплача. Помага, но понякога (като вчера) ми пречи само. Аз опитах да дам намачкан с вилица преди няколко дни картоф и пащърнак, изяде си го. Но все пак аз му давам по ЗВБ.

# 703
  • Мнения: 482
Аз, пък, баш първите 3 дни давах само намачкано пюре и си го ядеше. Чак после се сетих за цедка. 🤦‍♀️
Моето зверче не се спира, хора. Такова въртене, дупене, направо е чудо. За секунди се мести, как се извърта... в зимния кош беше така постоянно и днес вече сложих летния. Приковах го с коланите. Ми то иначе беше война постоянна. Той се върти и ми се дупи, забива си главата, аз го обръщам. И това се повтаря през няколко мин. Докато заспи, вече са минали 30/40/50 мин. Представете си какво ми е било. Поне се измаря така, сам си прави гимнастиката. 😂 Ама аз колко се измарям,не е истина. Имам чувството, че ако изпия 100гр. водка, ще ме вдигат от земята с кран. Като талпа ще падна!

# 704
  • Мнения: 2 538
Дагни, ходили ли сте на гости с преспиване някъде? У родители или някъде за един ден? Възможно ли е нещо у вас да го дразни? На вън плаче ли? Що не идете на хотел за два дни, защото един ден е малко, може да се изнерви от смяната на обстановката и така нататък, ама след като свикне...може пък да се изненадаш

Общи условия

Активация на акаунт