НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 4

  • 17 549
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 019
Май простудих и себе си и детето - почнах да вадя едни жълти сополки от нослето му, а той леко хърка. Мен пък ме боли гърло. В най-големите студове се опазихме, а сега като дойде хубавото време се разсъблякохме много набързо и цъфнахме. Като се пооправим ще трябва да мисля как да се закалим - и двамата сме доста изнежени - аз от няколко години вися основно в затворени помещения - или в офиса или вкъщи, та ето какво става като работи човек много - превръща се в офисен плъх.

# 16
  • Мнения: 193
Веси,
Жълтото звучи като бактерии.

# 17
  • Мнения: 1 019
Веси,
Жълтото звучи като бактерии.
Може. Ще го видим какво е .

# 18
  • Мнения: 577
Веси, пусни един носен секрет, жълти сополки не са от настинка .

# 19
  • Мнения: 1 019
Веси, пусни един носен секрет, жълти сополки не са от настинка .
Как се взима секрет от нос? Мога ли аз да го направя? Предиатърката каза, че вероятно са стафилококи, да го мажа с някакво мазило и ако не мине четири пет дни тогава ще пускаме секрет, ама искам ако мога сама да пусна.

# 20
  • Мнения: 577
Веси, пусни един носен секрет, жълти сополки не са от настинка .
Как се взима секрет от нос? Мога ли аз да го направя? Предиатърката каза, че вероятно са стафилококи, да го мажа с някакво мазило и ако не мине четири пет дни тогава ще пускаме секрет, ама искам ако мога сама да пусна.
Не съм взимала сама. Водя в лабораторята и за 1 мин. Взимат с тампонче . Ако мажеш с нещо после трябва да изчакаш няколко дни преди да вземат секрет . А пък за 5 дни как се лекува бактерия не знам 🙄
Всъщност какъвто и да е носен секрет не съм успявала да излекувала .

# 21
  • Мнения: 370
Аз имам проблеми с носния секрет, при мен се повлиява добре от приема на коластра, има такава на капсули. Само че не съм постоянна и от време на време си го влача, защото все не успявам да си изкарам пълен курс. Както и да е, на 4-5 месеца доколкото знам също вече може да се дава по малко коластра на децата, подпомага и имунната система да се бори и вируси, бактерии и др. Аз лично обаче не мисля да давам преди да захраня.

# 22
  • Мнения: 1 019
Мен този антибиотик сега ме съмнява малко - така по телефона изписан без изследване, обикновено се дразня на такива неща, ама с тази корона епидемия  пък да тръгна да го влача по доктори още по-малко ми се иска, да не му докарам и друго. В градчето има лаборатория на Цибалаб, ще го закарам да пуснем секрет все пак, но ще го мажа и с кремчето да видим как ще му се отрази. То ако е бактерия сигурно я имаме и ние с татко му - и ние сме сополиви понякога, а си се целуваме и гушкаме колкото искаш. Много безотговорни сме в това отношение...

# 23
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Веси, ако има възможност да се свържеш с лабораторията и да ти дадат стерилен тампон и среда за взимане на секрет, да му го вземеш вкъщи и татко му да го занесе, за да не го влачиш сега по такива места с тоя корона вирус. Според нашата педиатърка, бактерия в носа се лекува само локално.
 
Днес минахме консултация и Биляна е 6,800кг и 66см. Качила е 400гр и 2 см и според педиатъра отлагаме захранването с кашите, защото въпреки рефлукса, наддава добре за бебе изцяло на кърма. За витамин Д продължаваме редуване един ден 1 капка, един 2.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Веси, много ли сополи има? И аз съм вадила на Борко жълтеникави или зеленикави сополки, но те им се събират и прахоляци в носа и може да не е нищо особено. При нас се е случвало да извадя жълт сопол и на другия ден нищо му няма. Или дни, в които 2-3 пъти се налага да му чистя носа, а после 2-3 дни без да се налага никакво чистене. Сухи, течни, гъсти, цветни, всякакви сополи е имал, но не е настинал. Похъркването също е нормално, понякога се влияе също и от влажността на въздуха в стаята, но и от други фактори. Моята ЛЛ е против да се лекуват сополи при толкова малки деца и ни е казала въобще да не се притесняваме. Така че, моя съвет е да не бързате, освен ако не си наистина сигурна, че е настинал. Blue Heart

# 25
  • Мнения: 193
Аз вече съм взимала носен секрет поне 8 пъти (2 деца все пак Grinning). Можеш да си купиш тампонче със среда и от аптека, а може да искаш от лабораторията, както са те посъветвали. И при нас без секрет докторката каза, че вероятно са стафилококи и изписа антибиотични капки, но ние държахме да пуснем все пак. Е, жената явно има достатъчно богат опит, оказа се правя, но близо 2 месеца ги борихме, ти на единия, ти на другия, та на края се оказа, че и таткото има

# 26
  • Мнения: 4 839
Аз вече съм взимала носен секрет поне 8 пъти (2 деца все пак Grinning). Можеш да си купиш тампонче със среда и от аптека, а може да искаш от лабораторията, както са те посъветвали. И при нас без секрет докторката каза, че вероятно са стафилококи и изписа антибиотични капки, но ние държахме да пуснем все пак. Е, жената явно има достатъчно богат опит, оказа се правя, но близо 2 месеца ги борихме, ти на единия, ти на другия, та на края се оказа, че и таткото има

А какви са сополите при стафилококи?

# 27
  • Мнения: 193
Според нея жълти, гъсти и големи.

Лошото е, че това беше само 1вия път, после си бяха бели и големи. А най-тъпото е, че последния път излязоха и двамата чисти, но бели големи сополи и до ден днешен вадим.

# 28
  • Мнения: 4 839
Питам, защото нашият имаше големи бели лепкапи сополи и слагахме капки без да правим изследвания. Уж изчезнаха засега.

# 29
  • Мнения: 1 019
Мога да постна снимка, ама ще е tmi , като излязат резултатите ще ъпдейтна с визуализация. Иначе е малко по-кротък и умислен от обикновено. Ще пусна секрет и ще запиша час за второ мнение в петък. И без това исках да го водя за да коментираме много неща, ще се съчетае.
От лабораторията не дават на немедицински лица - само лекар или лаборант може да вземе секрет според тях.
Попроучих въпроса - май стафилококите доста често се срещали при бебетата, явно е тривиална тема, но нали е първото дете - на него ще се уча явно.
Още веднъж редактирам, за да вкарам нова тема - смятате ли да водите бебетата на море тази година?

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 16:08 от vessy.k

Общи условия

Активация на акаунт