Електронни четци - Тема 25

  • 42 867
  • 789
  •   1
Отговори
# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 005
Здравейте .
Търся Киндъл . Моля препоръчвайте ми модел . Благодаря ви
"Paperwhite" e моделът който най-много щади очите, а ако искаш да гледаш цветни списания си потърси "Fire" който вече не се води Киндъл, но едно време беше. То моделите не са много, три вида има.

# 16
  • Мнения: 249
А за последния Киндъл Оазис какво ви е мнението?

# 17
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 005
А за последния Киндъл Оазис какво ви е мнението?
Три пъти повече пари само за една оранжевка светлинка на екрана? Вземай! Hands Plus1

# 18
  • по света
  • Мнения: 1 587
Така като гледах, май се спрях на Pocketbook.
Кой да избера - Touch lux 5, Touch HD  3 или Touch lux 4?
Най-важно ми е да има подсветка и да тегля директно.
Аз си взех Touch lux 5 -за пръв път купувам , но ми харесва ...

# 19
  • София
  • Мнения: 9 532
Здравейте!
Киндълът ми ( модел с копчета) се опитва да влезе в пенсия. Периодично отказва да се включи, което продължава със седмици. Не се получава и когато задържа бутона за включване за 20 секунди както четох в ръководството. После в един момент реагира при задържане на бутона и така известно време е ОК докато пак бъгяса.
Днес пък когато исках да сменя от една на друга книга заби и не реагира изобщо на никакви копчета. Стои на маркираното заглавие от списъка и не мога дори да го изключа.
Май трябва нов. Замалко да залитна към Покетбук  заради цената, но видях анкетата от стр. 1 в темата и се отказах.
ВЪПРОСЪТ: Киндъл по принцип често ли правят такива бъгове, или при мен е изключение? Имам го от 7 години,  но не е ползван активно през всички тях, а последните 1-2 години доста време стоеше неизползван. След този период на неизползване започна да прави проблеми. Може би има връзка.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Моят е тригодишен и не прави подобни номера. Не съм с впечатление, че Киндъл са бъгави четци, напротив.

# 21
  • София
  • Мнения: 973
Моят Киндъл (с копчета също) е от 2011 година. За това време не ми е правил никакви проблеми. От половин година обаче имам проблем със зареждането му. Показва, че зареден до край, но изведнъж както си чета ми показва да го включа да се зареди. Постои малко за зареждане и тръгва. За толкова години това накрая му се случи.
Тъкмо днес получих съобщение от Габко, че новия ми киндъл е пристигнал и съм много щастлива 😊

# 22
  • Мнения: 2 182
Аз от толкова чудене, четене и питане, поръчах късно на 31.03 чак, хванах Великденските празници в Германия, та чак вчера ми качиха пратката Габко, на 11.04 очаквам да е в София, но понеже съм от Плд, ще чакам още ден поне за доставката с куриер
Сега съм в търсене на различни книги да си сваля, за да го пробвааам, нямам търпение Blush

# 23
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Имате ли проблеми след последният ъпдейт на Киндъл ? Нещо забавно работи при мен.

# 24
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Имате ли проблеми след последният ъпдейт на Киндъл ? Нещо забавно работи при мен.

А моят спря да ми създава проблеми след последния ъпдейт. Възможно ли е да не е последният, а предпоследният?
Благодаря на evencee за съвета Simple Smile. Не ми показваше ъпдейт, оставих го обаче с включен нет и изписа, че е наличен и го инсталирах.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 141
Моят случай е като на Лиана11. Киндълът ми е от 2011, ползван почти ежедневно през всички тези години и не ми е създавал никакви неприятности. От месец-два обаче започна много бързо да му пада батерията, а понякога и не се зарежда докрай, въпреки че е стоял на зарядното цяла нощ. Предполагам, че е нормално, все пак това са си 10 г.
Сега съм решила да си взема Paperwhite 2018, само дебна някъде да го намалят.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Може би следващата изгодна оферта ще е лятото. Есента имаше, преди седмица и вероятно след няколко месеца отново.

# 27
  • Мнения: 11 818
Да, обикновено е така, със сигурност винаги по Великден, по Коледа...

# 28
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Имате ли проблеми след последният ъпдейт на Киндъл ? Нещо забавно работи при мен.

А моят спря да ми създава проблеми след последния ъпдейт. Възможно ли е да не е последният, а предпоследният?
Благодаря на evencee за съвета Simple Smile. Не ми показваше ъпдейт, оставих го обаче с включен нет и изписа, че е наличен и го инсталирах.
Ето кой е моят ъпдейт, мисля, че е от няколко дни:


Друг проблем също има с качването на книги, като ги кача в Калибре, след това форматирам в моби и изпратя към Киндъла  някоя книга се качва а други не. А дава, че са в Киндъла, тогава влизам през компютъра и търкам в папка документи на Киндъла книгите, които не се виждат, после търкам пак в Калибрето в раздел моето устройство и пак качвам на киндъла. Този процес се повтаря няколко пъти докато се качат, като качвам по две- три книги ☹

# 29
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Произнася се Калибър.

Общи условия

Активация на акаунт