Електронни четци - Тема 25

  • 42 657
  • 789
  •   1
Отговори
# 765
  • SF
  • Мнения: 20 771
Тези калъфи са много важни и се чудя защо четците не се продават с тях. Те са задължителни не само заради дисплеите, а и за това, че при затварянето, четецът се приспива.
Знам какъв е отговорът на въпроса ми всъщност. Simple Smile

# 766
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Това приспиването май е модерна екстра и не ми е чак толкова важно. Старият ми калъф не беше такъв и пак ми беше удобен, дали четецът ще заспи на момента или след 5 минути не е от съществено значение. Но без калъф ползването си е рисково.
За жълтата светлина наистина ли е толкова по-удобно? Принципно за ел.крушки предпочитам топла светлина, но за книга някак го асоциирам с пожълтели страници.

# 767
  • Мнения: 5 963
Моят нов модел Paperwhite 6.8 инча има регулиране на тона светлина. Понякога предпочитам бял фон, но най-често топлата жълта светлина предпочитам. Дори телефонът ми е на Reading Mode, някак по-комфортно ми е на очите.

# 768
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Някой модел четец предлага ли обърнати цветове- бели букви на черен фон? За моите очи това е най-комфортно.

# 769
  • Мнения: 9 594
Да,
Киндъл Оазис има такава опция със сигурност.

# 770
  • Мнения: 5 963
И моят Paperwhite 6.8 има тази функция. Колко сме различни хората, мен пък бели букви на черен фон много ме натоварват.

# 771
  • Мнения: 2 083
Да, Киндъл Пейпъруайт има нощен режим, Кобо Аура Н2О - не.
И моят Киндъл има регулиране на подсветката, но не пожълтява достатъчно, сравен с други монитори, които ползвам /телефони най-различни, четец, лаптоп, монитор/.

# 772
  • Мнения: 9 594
И на мен не ми е любим, но е единствената опция да чета нощем без да тормозя спящите. В този смисъл ми е безценен.
И моят Paperwhite 6.8 има тази функция. Колко сме различни хората, мен пък бели букви на черен фон много ме натоварват.

# 773
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 521
За жълтата светлина наистина ли е толкова по-удобно?
На компа ми е по-удобно с жълта светлина, но за киндъла не ми е трябвала. При киндъла просто си нагласям яркостта и не ме дразни, дори ми е по-меко на очите отколкото да чета на нощна лампа хартиена книга например.

# 774
  • Мнения: 5 776
По-меката светлина ме уморява по-бавно, а на черен фон чета когато е пълна тъмница, много ми е удобен. В Оазис съм.

# 775
  • София
  • Мнения: 700
Киндъл Пейпъруайт 2018 също има нощен режим - бели букви на черен фон. Мисля, че се появи с някой от последните ъпдейти.

# 776
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Не е от ъпдейта, има си dark mode режим Paperwhite моделът. Много е полезно за мен и сина ми при четене преди заспиване, да не смущаваш спящия до теб.

# 777
  • Мнения: 18 993
И аз не мога на черен фон да чета.

# 778
  • София
  • Мнения: 19 143
За ориентация да кажа, че при цена на нов ПБ 420-450 лв., за смяна на екран в гаранционния сервиз на Технополис искат 270 лв.
Това беше лятото, може сега да е повече.

# 779
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Paperwhite 2021 има и топла жълта светлина, стандартната бяла подсветка и  dark mode. Жълтото си е доволно жълто, на мах цветът наподобява стара книга. За всеки е индивидуално как е най-комфортно за очите. Аз преди бях свикнала на леко затъмнен екран, явно са ми светлочувствителни очите, сега съм си направила комбинация от бяла и жълта светлина. Dark mode режимът ме дразни, съпругът ми пък само така чете.
По-нагоре прочетох, че който и четец да натиснеш по-силно на екрана ще се строши. Не е точно така. Почти 10г. бях с Kindle Paperwhite 2012, няма такова "желязно" устройство. Сядала съм върху него (не умишлено), падал е многократно по екран (с калъф, ама прегънат, тоест директно по дисплей), дори драскотина няма. И си работи, от месец съм с Paperwhite 2021 и се надявам да има същата "издръжливост" Yum

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 21:27 от PetiaK

Общи условия

Активация на акаунт