Какъв крем за лице използвате? – 20

  • 72 512
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 201
Препоръчайте натурална козметика за лице. Такава, която да включва подхранващ крем, но и околоочна грижа.Simple Smile
На апивита сериите разглеждала ли си

# 706
  • Мнения: 189
Да след олио или balm, задължително минавм с друго почистващ продукт. Ако съм ползвала спф и грим през денят, вечер двойно почистване. Иначе само с измиващ гел. Ползвам на the body shop camomile balm, понякога the ordinary squalane cleanser (и двата са хубави, но the ordinary малко люти на очите ми), премахвам с навлажнена кърпа за лице, и после cream cleanser, по щадящ е към кожата и не ми я опъва след като я измия.

# 707
  • Мнения: 2 798
Отговарям за продуктите, които ползвам в момента, но уточнявам, че при всички случаи имат по повече от един алтернативен вариант.
Спиралата и сенките свалям с двуфазния околоочен дегримьор на Кларанс. Олио за почистване на лицето - това на Боби Браун ми харесва най-много сякаш, но е на привършване. Ползвам също това на Кларанс или балсама на Клиник. След това обирам леко с мека кухненска хартия и се мия с пяната с лавандула на Апивита. Минавам с тоника на Кларанс с лайка и шафран за суха и чувствителна кожа. Нежен е, но консистенцията му е леко лепкава и неприятна.... Поне не дразни. Тоникът на ЕЛ ползвам също от време на време и харесвам въпреки коментарите за алкохол в състава му. Не ми пресушава и ми действа добре като цяло.
Серум - Advanced night repair на ЕЛ е любимият ми. Хидратира най-добре сякаш. Слагам и сутрин, и вечер. Друг, който ползвам в някои вечери е Rapid pro с ферменти и вит. С на ЕЛ. Ако има петънце от пъпка, избледнява за нула време, а мъртвата кожа отгоре се излющва много бързо. Денем ползвам и V shape на Кларанс в някои дни.
Кремове - вечер Клиник ID или успокояващи крем за чувствителна кожа на Кларанс, или някой силно хидратиращ, или Revitalizing Supreme маската на ЕЛ.
Денем - любимият за лятото Revitalizing Supreme Light приключих вчера и минах на Extra Firming на Кларанс. Отгоре слагам слънцезащита и СС крем или слабо покривен ФДТ.
Околоочната зона си е проблем. Моята е много суха и постоянно подпухвам. Сутрин и вечер слагам едни успокояващи капки с бориева киселина, които купувам от аптеки в Гърция - Septobore. Когато нямам, ползвам всякакви други от нашите аптеки, но не съм си намерила хубав заместител. При мен това помага за намаляване на зачервяването и подпухването. Слагам околоочен серум - матрицата на ЕЛ най-често. От днес съм с новия околоочен дабъл серум на Кларанс и сякаш не е лош. Отгоре - околоочен крем - Revitalizing Supreme EL, Super Restorative Кларанс, хидратиращи в някои вечери.
Веднъж-два пъти седмично ползвам измиващите прахчета с вит. С на Клиник. Ексфолорам на десетина дни с продукти с АНА и ВНА киселини, а понякога и с физически частици. Маски на Апивита с вит. С или лавандула, Кларанс - лилавата Еxtra Firming,... от време на време.
Това в момента. Малко по-късно есента минавам на по-плътните и подхранващи "богати" версии на антиейдж кремове, нощем - мазнички антиейдж и обилно хидратиращи в дни, когато съм у дома и не излизам навън. Добавям и някакъв ретинол до няколко пъти седмично.
.... Дълго стана. Затова не ми се обясняваше Joy И от кремовете не съм се докарала с визия на 25 годишна, естествено Joy Целя приличен за възрастта си вид.

Последна редакция: чт, 30 сеп 2021, 23:20 от Light Beam

# 708
  • Мнения: 942
Аз пак ще си похваля любимия крем. Толкова го харесвам, че вече купувам 3та опаковка. Кожата ми се заглади видимо, петната изчезнаха, а съм на 46. До тогава мислех за ботокс. От време на време смесвам малко количество с безсмъртниче , резултатът е супер. За измиване ползвам Nuxe rêve du miel.  Супер съм доволна! Може би няма да искам да ги сменя години наред, а и мириса им е опияняващ.

# 709
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Ползвам го от два месеца,разкошен е🤗

# 710
  • Мнения: 699
Аз пак ще си похваля любимия крем. Толкова го харесвам, че вече купувам 3та опаковка. Кожата ми се заглади видимо, петната изчезнаха, а съм на 46. До тогава мислех за ботокс. От време на време смесвам малко количество с безсмъртниче , резултатът е супер. За измиване ползвам Nuxe rêve du miel.  Супер съм доволна! Може би няма да искам да ги сменя години наред, а и мириса им е опияняващ.
Този крем за суха и много суха кожа ли е? Видях, че има и такъв с фактор 20 ,дали имате отзиви за него? И под "петната изчезнаха" какво да разбирам?

# 711
  • Мнения: 27 706
Какво значи "смесвам малко количество с безсмъртниче"? 🙂

# 712
  • Мнения: 82
Някой може ли да сподели дали вижда някаква разлика между Клиник Moisture surge 72H и новата им 100H формула с алое, която го замества?

# 713
  • Мнения: 942
Не съм ползвала друг от тази серия, просто се влюбих в него ,а и цената е разумна. Бях пробвала червения Merveillance,  който не е лош и Rêve de miel,който според мен е за млади девойки.
За безсмъртничето  -смесила съм половин бурканче от крема с около 8-10 капки от безсмъртничето и го мажа вечер, че доста мирише. През деня слагам без него.  Направо изглажда кожата. А за тена- имах жълти кръгове под очите и зоната около устата. Трябваше да слагам база+ коректор+ фон дьо тен като излизах. Освен това червенееше на места. От декември миналата година започнах с този крем+ безсмъртничето и кожата ми стана равномерна, без жълти и червени участъци. Сега като излизам слагам само лек ФДТ или пудра, но честно- повече се харесвам без тях, а съм на 46.

# 714
  • Мнения: 2 631
Момичета, може ли някоя от эапоэнатите с етеричните масла да обясни точно эащо се иэполэват и как действат. Имам предвид энаем, че витамин Ц стимулира проиэводството на колаген, помага слънцеэащитата да работи още по-добре, силен антиоксидант е и също така иэбелва петна. Всичко това е пакет анти ейдж действие.

Эададох въпроса си в темата эа малките масла, но никой не отговори, може би эащото е прекалено банален. Аэ обаче бих искала да опитам нещо от типа беэсмъртниче и т.н. , но ми трябва инфо, эа да се мотивирам. Та кое точно в тея масла е раэковничето да са анти ейдж примерно? Това, че са силно концентрирани антиоксиданти ли или че регенерират клетките, на какъв принцип работят ми е интересно? Моля да отговорят наистина эапоэнатите или эаинтересованите по темата, много ще съм благодарна.

# 715
  • Мнения: 6 930
Шансът крем да стимулира производството на колаген клони към нулата. Просто синтеза на колаген е доста сложна работа и не става току така. Колагеновите кремове имат хубави хидратиращи качества, но дотам. За синтез е съвсем друга работа. Там вече опира до разнообразно хранене, метаболизъм... също инфраред процедури стимулират синтез във времето. Аз ползвам едно уредче Tripollar за целта, но може да се прави и в салон/клиника, даже техните уреди са по-мощни и вероятно по-ефективни за по-кратко време.
Етерични масла само с повишено внимание, защото трявба да са в супер минимално количество, иначе е сериозен риск  - много са концентрирани. Вече, за базовите масла е друга работа.
Шипковото има доста вит С.
Това от безсмъртниче не знам какъв му беше случая, но бях ползвала крема на L'Occitane с безсмъртниче, както и олиото за лице и страшно ми бяха харесали като усещане и хидратация. Също не ми правеха никакви проблеми, доста успокояваха кожата.

Последна редакция: нд, 03 окт 2021, 18:36 от tuali

# 716
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
За този ли става въпрос,уникален е🤗,имат и друг в жълта кутийка.Олиото им е много хубаво,и интересното е ,че не е мазно.

# 717
  • Мнения: 6 930
Жълтия съм ползвала аз. Има и по-нова версия май, наскоро някой писа за нея в предните страници.

# 718
  • Мнения: 790
Шансът крем да стимулира производството на колаген клони към нулата. Просто синтеза на колаген е доста сложна работа и не става току така. Колагеновите кремове имат хубави хидратиращи качества, но дотам. За синтез е съвсем друга работа. Там вече опира до разнообразно хранене, метаболизъм... също инфраред процедури стимулират синтез във времето. Аз ползвам едно уредче Tripollar за целта

Опитвах се се в другата тема да получа някаква информация от първа ръка за Tripollar. Би ли споделила дали виждаш някакъв реален положителен ефект от този уред?

За да не съм офф, ще споделя за съвсем новата ми придобивка: Paula's Choice Water-Infusing Electrolyte Moisturizer. Има доста интересни съставки, но за нощен крем ще ми трябва нещо по-хидратиращо през зимата. Иначе има много лека и приятна текстура и мисля, че ще е добър като праймър. Попива бързо без да оставя филм. Аз ще го нося като лек хидратант през деня под моя СС.

# 719
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, бихте ли ми препоръчали дневен и нощен крем за кожа, склонна към розацея, 45+. Може и серум. Ценови диапазон - около 50 лв за продукт.

Общи условия

Активация на акаунт