Преместване на ученик в друго училище(друг град)

  • 5 473
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 328
Здравейте имам едно питане.В края на юли ще се местя в друг град и ще трябва да запиша детето си на училище там-ще е 3-ти клас.Каква е процедурата?Късно ли ще е да го запиша август месец?Ще трябва ли да ми е сменен настоящият адрес преди да подам заявленито?Тъй като съм разведена ще трябва ли документ от бившият ми?

# 1
  • Мнения: 12 014
Здравейте.
От настоящето училище ще вземете отпускно свидетелство, което ще занесете в приемащото училище. Срокът е една седмица. Приемащото училище изпраща по служебен път на старото училище потвърждение, че детето е записано.
Ще Ви трябва и адресна регистрация на новото място. Моят съвет е:
- направете си адресна регистрация
- говорете с приемащото училище дали имат места и дали ще приемат детето.
- вземете отпускно свидетелство от настоящето училище на детето
- запишете детето в новото училище

# 2
  • Мнения: 328
Лошото е че по-рано от началото на август няма да мога да си направя адресна регистрация и се притеснявам дали ще успея да го запиша навреме.

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 12:35 от PL.Ivanova

# 3
  • Мнения: 12 014
Да. В училищата има дежурен цяло лято.
А от 1.09 се връщат всички на работа, за да подготвят учебната година.

# 4
  • Мнения: 328
А случайно да знаете каква е процедурата по смяна на личен лекар в друг град.Дали пак ще ми искат настоящ адрес.Тъй като знам ,че се сменя Юни и Декември.Аз искам да пробвам Юни да запиша детето,но както казах ,чак в началото на Август ще може да имам настоящ адрес в новия град.Дали ще стане без него?

# 5
  • Мнения: 12 014
Трябва да имате някакъв адрес на новото място и можете веднага да се запишете, още в момента, в който се преместите, т.е от август или още в края на юли. Адресната регистрация се сменя за 3 дни буквално. Ако смятате, че това местене е временно, имате опция да запазите л.л поне на детето и да изберете втори по новия адрес. Така ще Ви е по-спокойно, когато детето е при баща си или други роднини в настоящия Ви град.
Ограничението за смяна на лекар юни и декември не може при смяна на местожителството, раждане / осиновяване на дете, ученици, студенти, които отиват да учат в друг град.

# 6
  • Мнения: 328
Това не го знаех.Тоест ако сменяш адрес можеш по всяко време да се запишеш при друг личен лекар ,а не както е по принцип само два пъти в годината.Сигурна сте в това предполагам? А това че можеш да имаш двама лекари (в два различни града ) не го бях чувала

# 7
  • Мнения: 12 014
Да, можеш. Ако учиш или работиш в друг град,можеш да имаш личен лекар и на двете места.
За смяната на личен лекар по всяко време, ако сменяте местожителство - също съм абсолютно сигурна.

# 8
  • Мнения: 328
Много ви благодаря за полезната информация 😊Хубав ден

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Здравейте,  ние се преместихме след като сина ми завърши 4 кл. Бяхме в новият град, отидох в училището, говорих с директора,  попълних заявление, после взех отпусно от старото училище и до седмица по-късно, окончателно подадох документи в новото училище. Нямахме сменена адресна регистрация,  чак година по-късно направихме (когато напълно си изпратихме къщата). Не се иска никакво разрешение от бащата. Личен лекар също тогава намерих за детето, много бързо и лесно,  вече всичко става между лекарите компютърно, няма нужда да се ходи при стария. Всичко това края на юли, началотона август.

# 10
  • Мнения: 747
Здравейте,  ние се преместихме след като сина ми завърши 4 кл. Бяхме в новият град, отидох в училището, говорих с директора,  попълних заявление, после взех отпусно от старото училище и до седмица по-късно, окончателно подадох документи в новото училище. Нямахме сменена адресна регистрация,  чак година по-късно направихме (когато напълно си изпратихме къщата). Не се иска никакво разрешение от бащата. Личен лекар също тогава намерих за детето, много бързо и лесно,  вече всичко става между лекарите компютърно, няма нужда да се ходи при стария. Всичко това края на юли, началотона август.

Здравейте,
какви документи се изискваха при попълване на заявлението в новото училище,
ние оюе не сме завършили официално, но искам да се премести от новата учебна година?

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Най-добре питайте на място. Аз помня само заявление от новото училище и отпусно от старото. Но от 4 години може да има промяна.

Общи условия

Активация на акаунт